Gyventojai turi prižiūrėti savo gyvatvores
„Išsikerojusios gyvatvorės trukdo saugiam eismui, tai kodėl nieko nedaroma, kad vairuotojams, pėstiesiems, dviratininkams Gargžduose būtų patogu ir saugu?“ – teiravosi „Bangos“ skaitytojas, Gargždų senbuvis Pranas, užsukęs į redakciją. Jis atkreipė dėmesį ir į kapinėse įrengtą vandens kolonėlę prie šulinio.
Vyriškį papiktino, kad gyvatvorės iš privačių sklypų išlindusios į šaligatvius, o sankryžose ir matomumą užstoja – kliudo saugiam eismui. Pasak jo, šaligatviu eidami bent du žmonės turėtų prasilenkti, tačiau kartais tik vienas žmogus gali eiti, nes kitam vos ne į gyvatvorę lipti reikėtų.
Gargždų miesto seniūnė Indrė Žiedienė pripažino, kad problema dėl neprižiūrimų gyvatvorių yra labai aktuali. Pasak jos, visi skuba jomis apsodinti sklypus, tačiau būtina nepamiršti, kad gyvatvores reikia genėti. „Kasmet išsiunčiame ne vieną prašymą/priminimą gyventojams. Šį sezoną jau kreipėmės į J. Basanavičiaus g. gyventojus. Dėkojame sureagavusiems ir iki birželio 15 d. susitvarkiusiems. Prie gatvių, vietinės reikšmės kelių, dviračių ir pėsčiųjų takų, šaligatvių medžiai ir krūmai sodinami, kaip reglamentuoja statybos techninis reglamentas STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai“, patvirtintas Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2011 m. gruodžio 2 d. įsakymu Nr. D1-933 „Dėl statybos techninis reglamento STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai“ patvirtinimo“, – paaiškino seniūnė.
Paklausta apie vieną vandens kolonėlę Gargždų senosiose kapinėse, kur, pasak skaitytojo, vanduo vos bėga, I. Žiedienė paaiškino: „Vanduo tiekiamas centralizuotai. Vandens kolonėlė veikia, vandens padavimo trukdžių nenustatyta, spaudimas įprastas. Šulinyje vandens taip pat yra (birželio 22 d. informacija).“
Parengė
Laima ŠVEISTRYTĖ