Jaunieji gribžiniškiai kelyje bus saugesni

Jauniesiems Gribžinių gyventojams priminti apie saugaus eismo taisykles nesutrukdė net ir karantinas. Gribžinių bendruomenės iniciatyva balandžio 6-ąją, Saugaus eismo dieną, vaikams buvo surengta virtuali paskaita apie dviračių priemonių kelių eismo taisykles.

Nuotoliniu būdu paskaitą vedė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Asta Zbarauskienė. Vaikai, prisijungę per „Zoom“ programėlę, stebėjo vaizdo įrašus, susidomėję klausėsi bendruomenės pareigūnės Astos dėstomos informacijos. Susitikime taip pat dalyvavo Gribžinių bendruomenės pirmininkė Milda Kiaulakienė.

Šiltėjant orams, žmonės vis dažniau automobilius keičia į mažiau taršias transporto priemones – dviračius, paspirtukus ar elektrinius paspirtukus. Kartais jie pamiršta, kaip tinkamai elgtis važiuojant kelyje, ir taip sukelia pavojų ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Susitikimas buvo skirtas būtent priminti dviračių transporto priemonių saugaus eismo taisykles. Atkreiptas dėmesys į dviratininkų ir paspirtukininkų amžių: 14 m. paauglys gali vienas savarankiškai išvažiuoti į važiuojamąją eismo dalį. Primintos apsaugos priemonės vairuojant dviratę transporto priemonę: šalmas, šviesą atspindinti liemenė, paminėta, kad transporto priemonė turi būti techniškai tvarkinga, turėti žibintus ir atšvaitus. Bendruomenės pareigūnė A. Zbarauskienė akcentavo, kad iki 18 m. privaloma dėvėti šalmą bei šviesą atspindinčią liemenę, rekomenduojama tai daryti ne tik tamsiuoju, bet ir šviesiuoju paros metu.

Vaikai supažindinti su važiavimo šaligatviu, dviračių, pėsčiųjų ir dviračių taku taisyklėmis, priminta, kaip taisyklingai važiuoti per perėją, taip pat kaip saugiai elgtis važiuojant gatve ir sankryžose. Paminėti dažniausiai pastebimi nusižengimai, pasekmės: policijos atstovė pateikė skaudžių pavyzdžių, kaip vaikai nukenčia, jei kelyje būna neatidūs, nedėvi šalmo. Viename iš vaizdo įrašų vaikams buvo pristatytos dažniausiai pasitaikančios traumos, galinčios įvykti važiuojant dviračiu ar elektriniu paspirtuku.

Bendruomenės pareigūnė Asta priminė svarbų skirtumą: važiuojant paspirtuku, riedlente ar riedučiais eisme dalyvauji kaip paprastas pėsčiasis, o jei važiuoji elektriniu paspirtuku – jau taikomos dviratininkų kelių eismo taisyklės. Taip pat pabrėžė, kad yra draudžiama vežti kitą asmenį dvirate transporto priemone, jei nėra įrengtos specialios kėdutės, akcentavo, kad elektrinis paspirtukas – tai transporto priemonė, skirta važiuoti vienam asmeniui.

Susitikime vaikai paraginti prisiminti ir žinoti saugaus eismo taisykles, jų laikytis, patarta būti atidiems kelyje ir neskubėti, vadovautis kelio ženklais, šviesoforo signalais – tik taip jie kelyje liks saugūs, saugos aplinkinius ir kiekviena kelionė nesibaigs nelaime.

Po paskaitos kitą dieną, balandžio 7-ąją, surengta akcija Šatrių kelyje. Gribžinių bendruomenės pirmininkė M. Kiaulakienė su policijos pareigūne stebėjo, kaip važiuoja dviratininkai, ar laikosi eismo taisyklių. Kai kuriuos eismo dalyvius policijos atstovė stabdė, priminė saugaus eismo taisykles, kartu su bendruomenės pirmininke dovanojo vaikiškas liemenes, šviesą atspindinčius maišelius, atšvaitus, o tiems, kas neturėjo, – net ir šalmus, kad kelyje būtų saugūs ir matomi kitiems eismo dalyviams.

Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių