„Jaunimo linija“: gimnazistų savijauta kelia nerimą

Nerimas, nusivylimas, noras verkti, nuovargis – tokias dažniausias emocijas įvardijo Lietuvos mokyklų mokiniai, paklausti, kaip šiuo metu jaučiasi. „Jaunimo linijos“ savanoriai per balandžio ir gegužės mėnesius virtualiai aplankė 30 Lietuvos mokyklų ir pasiekė per 1500 gimnazistų – jiems pasakojo, kaip atpažinti savo jausmus ir kaip išdrįsti apie juos kalbėti.

30-metį švenčianti emocinę paramą teikianti nevyriausybinė organizacija „Jaunimo linija“ šį emocinės paramos turą po Lietuvos mokyklas skyrė savo jubiliejui paminėti.

Pamokose „Jaunimo linijos“ savanoriai mokiniams pasakojo, koks platus yra jausmų spektras ir kaip svarbu įvardinti, ką jauti šią akimirką, kad žodžiai „gerai“, „blogai“ ir „normaliai“ nėra jausmai, kad visi jausmai yra geri ir jie praneša mums labai svarbią informaciją. Taip pat „Jaunimo linijos“ savanoriai akcentavo, kad norint padėti draugui, kuriam sunku, visų pirma reikėtų paskatinti draugą kalbėti, stengtis atidžiai ir nuoširdžiai jį išklausyti bei neskubėti dalinti patarimų.

„Kiekvienos pamokos pradžioje ir pabaigoje prašėme moksleivius anonimiškai įvardinti, kaip jie jaučiasi šiuo momentu. Stebino tai, kad tik nedaugelis jaunuolių rašė, jog jaučiasi susidomėję ar ramūs – daugelis dalijosi, kad jaučiasi sunerimę, nuolat jaučiasi pavargę, sutrikę, išsekę, viskuo nusivylę. Gimnazistai minėjo, kad norėtų daugiau sužinoti, kaip valdyti stresą“, – patirtimi iš emocinio turo dalijosi „Jaunimo linijos“ savanorė Martyna Jančiauskienė.

Pamokos „Nebijok kalbėti“ vyko Veiviržėnuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Šiauliuose, Jurbarke ir kitose Lietuvos mokyklose. Šiuo metu „Jaunimo linijoje“ savanoriauja per 300 savanorių, organizacija turi padalinius Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje bei skyrių Skuode.

Rita STANELYTĖ

A. KALUZEVIČIUTĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių