Jungtinis berniukų choras įlingavo bažnyčios skliautus

Gargždų muzikos mokyklos berniukų choro „Klevelis“ vadovui G. Krušinskiui šįkart teko atsakomybė ne tik už atliekamus kūrinius, bet ir už organizacinę festivalio dalį. Susirinkę žiūrovai džiaugėsi gražiomis iniciatyvomis ir dainų skambesiu.

Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią praėjusį šeštadienį užliejo jungtinio 500 berniukų choro iš visos Lietuvos dainos. Vyko XX berniukų chorų festivalis-akcija „Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją“.

500 dalyvių

Festivalį organizavo Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir Lietuvos chorų sąjunga. Festivalio meno vadovas – prof. Vytautas Miškinis. „Tai buvo jubiliejinis renginys. Šis festivalis pasiteisino nuo pat pirmojo karto, kai vyko Vilniaus nacionalinėje filharmonijoje. Tokia iniciatyva padėjo išplėsti berniukų chorų tinklą. Turime 60 jaunučių berniukų kolektyvų. Labai džiaugiuosi, kad Gargžduose jungtinį berniukų chorą sudarė apie 500 berniukų. Akompanavimo grupės (Pasvalio „Marabu Band“), jungtinio berniukų choro meninis lygmuo buvo tikrai geras, o tai labai džiugina“, – emocijų neslėpė prof. V. Miškinis.

Anot jo, festivalio dalyviai Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje buvo labai šiltai priimti. „Klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas akcentavo, jog bažnyčios durys atviros tokioms iniciatyvoms. Simboliškai atsidėkodami bažnyčiai skyrėme vieną giesmę“, – sakė profesorius.

Festivalio „Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją“ meno vadovas prof. V. Miškinis ir berniukų choro „Klevelis“ vadovas G. Krušinskis džiaugiasi, kad Gargždai atlaikė išbandymą: 500 berniukų vienijantis choras suskambo aukščiausiomis natomis.Festivalio dalyvių geografija labai įvairi. Atvyko chorai iš Alytaus miesto ir rajono, Kauno, Kelmės, Klaipėdos, Lazdijų, Panevėžio, Plungės, Prienų, Vilniaus miesto ir rajono, Šiaulių. Žinoma, dalyvavo ir vietinis Gargždų muzikos mokyklos berniukų choras „Klevelis“, kuris gyvuoja jau 3 dešimtmečius!

Patirtą nerimą kompensavo rezultatas

Pasak V. Miškinio, festivalis-akcija „Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją“ išskirtinis tuo, kad vyksta kas antrus metus vis kitoje Lietuvos vietoje. Dėl jo organizavimo Gargžduose buvo tartasi dar su ankstesne valdžia: „Greitai radome sąlyčio taškų. Jie džiaugėsi, kad toks renginys organizuojamas Gargžduose, kai šalia yra renginiais pertekusi Klaipėda. Valdžia Klaipėdos rajone pasikeitė, bet dabartiniai vadovai taip pat pozityviai nusiteikę. Berniukai buvo pamaitinti „Kranto“ pagrindinėje mokykloje, karininkai jiems pademonstravo įvairių ginklų. Viskuo buvo pasirūpinta. Dėl to ypač dėkojame Gargždų muzikos mokyklos berniukų choro „Klevelis“ vadovui Gžegožui Krušinskiui. Jis atliko ypatingai svarbų organizacinį darbą vietoje.“

G. Krušinskis „Bangai“ prasitarė, jog buvo daug nerimo. „Per repeticiją choras neskambėjo taip gerai, kaip galėtų. Tačiau vos tik prasidėjo koncertas, nuo pirmųjų akordų viskas vyko sklandžiai. Matyt, reikiamu momentu vaikai geba pademonstruoti savo gebėjimus visa amplitude“, – prisiminė G. Krušinskis.

Po koncerto renginio dalyvius ir svečius pasveikino Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė ir Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Gotlibienė. „Ką išgirdome ir pamatėme, be galo sužavėjo. Ačiū, kad atvežėte į Gargždus šias puikias akimirkas“, – dėkojo vicemerė Violeta Riaukienė. Ji profesoriui V. Miškiniui įteikė Lietuvos nacio­nalinio kultūros centro padėką.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių