„Junior Achievement“ renginyje – genialios verslo idėjos

Liepos mėnesį Lilyje, Prancūzijoje, organizuotas Europos verslumo forumas sukvietė verslo, ekonomikos mokytojus, taip pat geriausiai savo šalyse pasirodžiusias „Junior Achievement“ moksleivių bendroves pristatyti savo verslo idėjas. Forumo įspūdžiais dalijasi Klaipėdos rajonui atstovavusi gimnazijos verslo mokytoja metodininkė Nijolė Ruginienė, asmeniškai pakviesta į renginį.

Pasak mokytojos N. Ruginienės, tarptautiniame forume pristatytos įvairios genialios verslo, aplinkosaugos idėjos: ekologiškos veido priežiūros priemonės, rankų darbo siuvinėti papuošalai, iš natūralių šiaudų pagaminti vienkartiniai gėrimų šiaudeliai, cilindrinis filtras, kaupiantis ir šalinantis atliekas vandenyne. „Ir Lietuvoje verslumo ugdymas auga. Verslo, verslumo pamokos padeda jaunuomenei tapti pranašesnei darbo rinkoje. Jaunimas geba greitai prisitaikyti, generuoti idėjas, mąstyti kritiškai ir novatoriškai, rizikuoti, apskaičiuoti siekių naudą“, – pasakoja mokytoja.

Štai „Vaivorykštės“ gimnazija jau 12 metų bendradarbiauja su Lietuvos „Junior Achievement“, kuri rengia verslo programas, respublikinius bei tarptautinius verslo ir verslumo čempionatus. Galima džiaugtis gimnazijos mokinių pasiekimais: verslo čempionatuose moksleiviai užima prizines vietas už parengtus verslo planus. Gimnazistai įgyja Lietuvos „Junior Achievement“ ekonomikos ir verslo diplomus su pagyrimu, dalyvauja ir tarptautiniame verslumo egzamine, kuriame turi galimybę būti apdovanoti Europoje pripažįstamais sertifikatais.

Gabrielė ČIUNKAITĖ

IVf klasės mokinė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių