Kolegos iš Kosovo susipažino su gerąja Lietuvos patirtimi miškų politikos srityje

Penktadienį Kosovo žemės ūkio, miškų ūkio ir kaimo plėtros ministerijos delegacija, vadovaujama ministro Faton Peci, susitiko su aplinkos ministru Simonu Gentvilu, taip pat Aplinkos ministerijos, Valstybinės miškų tarnybos ir VĮ Valstybinių miškų urėdijos atstovais.

Kolegos iš Kosovo trijų dienų vizito į Lietuvą atvyko, kad susipažintų su mūsų šalies gerąja patirtimi miškų ūkio, žemės ūkio ir kaimo plėtros srityse. Kosovui aktyviai siekiant narystės Europos Sąjungoje, mūsų praeitas kelias priderinant sektorines politikas prie ES reikalavimų gali būti labai naudingas.

Pasak aplinkos ministro Simono Gentvilo, nors miškų plotas Kosove yra didesnis – užima 44 proc. teritorijos, Lietuva turi kuo didžiuotis miškų valdymo srityje: „Įgyvendintos  reformos ir įdiegti skaitmeniniai sprendimai leidžia efektyviai ir skaidriai administruoti miškų valdymą ir vykdyti miškų stebėseną. Esame pasirengę dalintis savo gerąja patirtimi šioje srityje“.

Vienas iš Kosovo atvykusios delegacijos tikslų susipažinti su Lietuvos praktika ir pasižiūrėti, ką būtų galima pritaikyti Kosove. Prioritetiniai klausimai – darnus miškų valdymas, miškų kadastras ir inventorizacija, miškotvarkos projektų rengimas ir įgyvendinimas, miškų apsauga nuo ligų ir kenkėjų.

Vizito metu pristatyta Lietuvos miškų politika, supažindinta su mūsų šalies miškais ir pagrindinių miškų institucijų veikla. Taip pat aplankytas VĮ Valstybinių miškų urėdijos Dubravos regioninio padalinio modernus medelynas, kur pademonstruotos pažangios sėklų saugojimo ir paruošimo, miško sodmenų išauginimo technologijos.

Svečiai apžiūrėjo ir Dubravos rezervatinę apyrubę, kurioje jau ne vienerius metus stebima ir tiriama natūralaus miško ekosistemos vystymosi raida, saugomos miško buveinės.

Aplinkos ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių