Kretingališkio atrastos jūros akmenėlių istorijos

Autorės nuotr.: kretingališkis R. Šideikis: „Iš akmenėlių dėlioju taip, kaip man atrodo, o lankytojai tegul mato savo akimis.“

Kretingalės bibliotekos lankytojai nustemba ant palangės pamatę įvairiomis formomis sudėliotus jūros bangų nugludintus akmenėlius. Tai kretingališkio Ričardo Šideikio kolekcija „Jūros akmenėlių istorijos“ – gamtos grožio atradimas ir siūlymas jį pastebėti kitiems.
„Mačiau pajūryje moteris, renkančias jūros bangų išmestus gintarus, o aš neradau nė vieno. Bet akį patraukė gražūs akmenėliai ir pradėjau juos rinkti – anksčiau į šiuos nekreipiau dėmesio. Mane apėmė manija – namuose susikaupė tiek, kad nebetilpo ant palangių“, – šypsojosi R. Šideikis. Užkietėjęs žvejys mėgėjas surado dar vieną malonų laisvalaikio užsiėmimą.
Jo kolekcijoje – jūros bangų nugludinti įspūdingi akmenėliai: įvairių dydžių, formų, spalvų ir atspalvių. Jie unikalūs – vienodų nėra radęs. Kolekcionierius pasakojo, kad šlapi atrodo gražiau nei išdžiūvę – kartais nebelieka to stebuklo, kurį pajunta pamatęs šlapią akmenėlį. Vyras pastebėjo, jog tamsoje apšviesti įvairiomis šviesomis atrodo pasakiškai gražiai. Bet ne visada pajūryje gali rasti akmenų: kartais jų būna krūvos, o kartais – tik smėlis. „Matyt, bangos užkloja smėliu“, – svarstė kretingališkis.
Sudėlioti kompoziciją jam šovė į galvą radus akmenėlį, kuris priminė ruonį. „Aš ne kartą mačiau gyvą prie jūros, ant akmens, – šypsojosi vyras. – Tad pasiėmęs kriauklę, kurią man parvežė iš Amerikos, gražią medžio šakelę ir sudėliojau vaizdelį: ruonis po medžiu.“ Kompoziciją jis padovanojo giminaičiams, bet tebesaugo nuot­rauką. Vėliau jis sukomponavo paveikslą – laivas jūroje.
Feisbuko paskyroje pradėjęs dalintis savo „akmeniniais“ sumanymais, Ričardas sulaukė pasiūlymo surengti parodėlę. Paragintas kretingališkės biblio­tekininkės Birutės Grybauskienės, jis ryžosi savo kolekciją parodyti kitiems. „Tegul ateina pažiūrėti, kokį grožį sukuria gamta, o jei dar prisiliečia žmogus“, – kalbėjo bibliotekininkė. Ji pasiūlė R. Šideikiui idėjų, ką dar sukurti iš jūros bangų nudailintų akmenėlių.
Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių