Kultūros tiltų metamorfozės: virsmas, kitimas, augimas

Priekulės kultūros centras, surengęs tradicinę Kultūros dienos šventę, svečius vėl pasitiko netradiciniu kūrybišku sprendimu: į sceną vedančiu tiltu, tarsi ilgiausio Lietuvoje Priekulės seniūnijos Lankupių kabamojo tilto aliuzija.
Kultūros dienos iškilmėse pirmąkart paskelbta Klaipėdos rajono savivaldybės Kultūros ir meno darbuotojo premijos laureatė, 13-ąjį kartą – Ernsto Vicherto premijos „Jaunasis talentas“ laureatas.


Tradicijų puoselėtojai – pirmoji premija
Priekulės kultūros centre vykusiose iškilmėse tilto simboliu akcentuota kultūros darbuotojų priedermė tiesti tiltus tarp žmonių. Per muziką, teatrą, šokį ir kitas meninės išraiškos priemones, kurių kiekviena simbolizuoja tam tikrą žmogiškąją vertybę – draugystę, išmintį, viltį, meilę, tikėjimą, paramą ir fantaziją. „Kuo profesionaliau pastatysime tiltus, tuo kultūros tiltų metamorfozės keisis, augs, stiprės“, – kultūros darbuotojų, kurių rajone yra apie 200, misiją apibūdino renginio vedėja Ernesta Zolotova, jai renginį vesti padėjo Auksinio scenos kryžiaus nominantas Donatas Bielkauskas ir Ernsto Vicherto teatro aktorius Laimonas Mitkus.
Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Butkus sveikindamas šventės dalyvius atkreipė dėmesį į stebinantį Priekulės kultūros centro darbuotojų kūrybiškumą, jų gebėjimą nuolat augti, keistis, savo veikloje derinti kultūros paveldą ir šiuolaikiškumą.
Priekulės kultūros centro nutiestas kultūros metamorfozių tiltas praėjusio penktadienio vakarą tapo prasmingų susitikimų ir apdovanojimų vieta. Audringais kolegų aplodismentais į sceną palydėta Priekulės kultūros centro Drevernos skyriaus renginių organizatorė Virgina Asnauskienė. Puiki pamario krašto folkloro ir šišioniškių tarmės žinovė bei propaguotoja, dainininkė ir švenčių organizatorė paskelbta pirmąja Kultūros ir meno darbuotojo premijos laureate. Klaipėdos rajono savivaldybės premijos dydis – 1 500 eurų.

Savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, perduodama komandiruotėje esančio mero Broniaus Markausko linkėjimus, akcentavo, kad V. Asnauskienė yra Mažosios Lietuvos krašto tradicijų puoselėtoja ir lietuvininkų tarmės skleidėja ne tik šalyje, bet ir už jos ribų: „Tikra savo krašto patriotė, kuri kiekvieną, norintį sužinoti daugiau apie Mažosios Lietuvos kraštą, priima kaip artimą. Jos atsidavimas darbui, energija, aktyvi veikla – pavyzdys, kuriuo užsikrečia ir aplinkiniai.“
Premijos laureatė V. Asnauskienė sakė, kad toks įvertinimas jai esąs labai prasmingas ir juo ji dalijasi su visais kultūros darbuotojais. Šventės dalyvius iki širdies gelmių sujaudino jos kartu su elektroninės folkmuzikos kūrėju Uraganiumi atlikta daina.


„Jaunasis talentas“ – abiturientas
Ernsto Vicherto premijos „Jaunasis talentas“ steigimo tikslas yra pagerbti ir įamžinti žymaus Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo, krašto rašytojo, teisėjo, teatro įkūrėjo E. Vicherto atminimą, išryškinti visuomenės rūpinimąsi jaunąja karta. Ši premija pirmą kartą buvo įteikta 2011 metais. Ja apdovanojami moksleiviai, pasiekę geriausių rezultatų meno, mokslo, sporto srityse ar visuomeninėje veikloje. Klaipėdos rajono savivaldybės finansuojamos premijos dydis – 500 eurų.
Priekulės kultūros centro iškilmingoje ceremonijoje pagerbti premijos nominantai: Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistės Džeivyda Palinauskaitė už pasiekimus meno srityje, Danielė Domeikytė už pasiekimus kūrybinėje veikloje, kuri įvertinta Johano Ferdinando Kelkio premija „Jaunasis publicistas 2022“ ir Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos gimnazistas Gabrielius Gaidys už pasiekimus tiksliųjų mokslų ir meno srityse.
Ernsto Vicherto premijos „Jaunasis talentas“ komisijos pirmininkas, rajono Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Gintautas Bareikis paskelbė 13-ąjį premijos laureatą – Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientą Žilviną Duotą, kuris įvertintas už pasiekimus tiksliųjų mokslų srityje, sėkmingą dalyvavimą chemijos, matematikos, fizikos olimpiadose, kūrybinius-projektinius darbus konferencijose. „Jaunojo talento“ premijos laureatui didžiausios vertybės yra empatija, laisvė ir smalsumas, o abituriento autoritetai – chemijos mokytoja Jurgita Gerulskienė, fizikos mokytojas Romanas Rimkevičius, Vilniaus universiteto lektorius Vidmantas Žitkus.
Priekulės kultūros centro iškilmingame vakare „Kultūros tiltų metamorfozės“ visiems, kurie keičiasi, auga ir tiesia kultūros tiltus, koncertavo, dainavo dainų kūrėja ir atlikėja Gabrielė Vilkickytė, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos instrumentinis ansamblis (vadovė Jolanta Petraitienė), grojo muzikos kūrėjas Kristijonas Lučinskas.


Vilija BUTKUVIENĖ
Priekulės kultūros centro nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių