Matuos Klaipėdos oro uosto keliamą triukšmą

Gyventojams skundžiantis Klaipėdos aerodromo keliamu triukšmu, Klaipėdos rajono savivaldybė nusprendė užsakyti ir atlikti triukšmo lygio matavimus. Tuo metu oro uosto atstovai tikina, kad jau artimiausiu metu su skrydžius vykdančiais parašiutininkais bus kalbama dėl maršrutų koregavimo, jog netoliese esančios Jonušų gyvenvietės žmonėms lėktuvai keltų kuo mažesnį nepatogumą.


Didžiausi nepatogumai, pasak Jonušų gyventojų, kyla vasarą, kai prasideda parašiutininkų sezonas. Iš Klaipėdos aerodromo kasdien kylantys lėktuvai kelia nemažą triukšmą, kuris nesiliauja nuo ryto iki vėlyvo vakaro. Dėl to šią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybė surengė susitikimą su oro uosto atstovais. Pastarieji sako, kad situacija jiems žinoma ir žada, jog imsis veiksmų jai spręsti.
„Aš pats asmeniškai iš mūsų gyventojų girdėjau ne vieną nusiskundimą dėl nuolat kylančių lėktuvų. Ir akivaizdu, kad ši problema turi būti sprendžiama. Oro uosto atstovai pažadėjo, jog kalbėsis su skrydžius vykdančiais parašiutininkais, kad šie koreguotų savo maršrutus. Juk nebūtina skristi per gyvenvietę, galima pasirinkti ir kitą kelią. Tikiuosi, kad į mūsų išsakytą kritiką dėl triukšmo bus atsižvelgta, be to, ir patys ruošiamės imtis veiksmų“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.
Kaip vienas iš sprendimų, bus užsakyti papildomi triukšmo lygio matavimai Jonušų gyvenvietėje. Norima, kad nepriklausomi ekspertai įvertintų lėktuvų keliamą triukšmą gyvenamojoje aplinkoje.
„Nuolatinis triukšmas – tai ne vien tik nepatogumas, bet ir galimos žmonių sveikatos problemos. Todėl svarbu, kad jis būtų valdomas ir nekeltų grėsmės gyventojų sveikatai ir gerovei. Užsakyti tyrimai padės įvertinti, kokio lygio yra triukšmas, ir leis mums numatyti tolimesnius žingsnius, kad gyventojams būtų keliama kuo mažiau nepatogumų“, – įsitikinusi Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Ligita Liutikienė.
Skundų iš gyventojų dėl kylančių lėktuvų iš Klaipėdos oro uostų yra gavęs ir Visuomenės sveikatos centro Gargždų skyrius. Jo specialistai taip pat artimiausiu metu planuoja atlikti triukšmo matavimus.

Klaipėdos rajono savivaldybės inf.

1 Komentaras

  • Dauparų gyvenvietėje taip pat nepakeliamas triukšmas. Lėktuvas kabo danguje pastoviai. Dieną gaudžia, vakare iki sutemų gaudžia, savaitgaliais irgi nuo ryto iki tamsos gaudžia. Ąpie poilsį lauke jau nebesvajojam, o kambary uždarytais langais irgi ne ką geriau. Klausome privatų verslą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių