Mažoji kultūros sostinė „Gintarą“ pavadino savo brangakmeniu
Ansamblio „Gintaras“ kaimo kapela „Bengeliai“.
Priekulės kultūros centre nė viena Vasario 16-oji neapsiėjo be dainų ir šokių ansamblio „Gintaras“ pasirodymo. Šįkart Valstybės atkūrimo diena šiam kolektyvui buvo ypatinga – skambiai ir trankiai atšvęstas 20-mečio jubiliejus. Pilnutėlėje salėje aidėjo priekuliškių aplodismentai ir padėkos, savo kolegas puikia koncertine programa sveikino Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Minija“.
Ansamblyje – priekuliškių kartos
Priekulėje Valstybės atkūrimo šventės dienos popietę leidę žmonės Turgaus aikštėje išvydę raudonus kilimus ir lėtu tempu judėjusius tris išpuoštus juodus automobilius „Toyota“ tarpusavyje svarstė, kokios žvaigždės teikėsi aplankyti Mažąją kultūros sostinę. Tačiau šįkart taip iškilmingai buvo pasitiktas ne koks žiniasklaidoje apsišaukęs elitas, bet savo krašto kultūrai ženkliai nusipelnę žmonės: buvę ir dabartiniai dainų ir šokio ansamblio „Gintaras“ vadovai. Pulkas saviveiklininkų juos apipylė šiltais plojimais ir su derama pagarba palydėjo į Kultūros centro salę.
„Kaip medis neįsivaizduojamas be šaknų, kaip paukštis be sparnų, taip Vasario 16-oji neįsivaizduojama be „Gintaro“ koncerto. Šis ansamblis – Priekulės pasididžiavimas ir tikrasis brangakmenis. Nesuklysiu sakydama, jog beveik iš kiekvienos Priekulėje gyvenančios giminės per šitiek metų vis tiek kas nors ansamblyje šoko, dainavo ar grojo“, – pradėdama jubiliejinę šventę kalbėjo Priekulės kultūros centro direktorė Alanta Zapalskienė.
Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė akcentavo Mažosios kultūros sostinės misiją – skleisti krašto kultūros šviesą, padėti augti ir tobulėti bendruomenei. Įteikdama šviesos simbolį – žibintą vienu svarbiu pagalbininku šioje misijoje ji įvardino Klaipėdos rajono laikraštį „Banga“, žinoma, ne kartą teigiamą žinią skleidusį ir apie jubiliejų švenčiantį „Gintarą“.
Džiaugėsi geromis permainomis
Pakviesti ir ant scenos pagerbti pirmieji „Gintaro“ ansamblio vadovai Regina Tulickienė, Gražina Pavliatenko, Edvardas Vaičikauskas vienu balsu tvirtino, kad dabar ir kultūros namai neatpažįstamai pasikeitę, ir ansamblio rūbai labai gražūs, ir repeticijų sąlygos geros. „Tikriausiai dabartinė rajono valdžia jus labiau myli nei anuomet mus“, – pastebėjo choreografas E. Vaičikauskas. Mat anksčiau ansambliui yra tekę repetuoti ir koncertuoti 40 kv. m ir net 12 kv. m kambarėliuose. „Tačiau nei entuziazmo, nei noro burtis nestokojome. Pradėjome telktis nuo Priekulės darželio dainingų moterų, paskui ir vyrų priviliojome“, – prisiminimais dalijosi R. Tulickienė, smagiai papasakojusi, kaip koncertuojant Vokietijoje vos nežlugo jų pasirodymas. Mat vienas ansamblio narys užtruko užkulisiuose, kol nuo medinio arkliuko, kuris buvo reikalingas pasirodyme, nuviliojo susižavėjusį vokietį.
„Gintaro“ ansamblis ne kartą Priekulei pelnė šlovę užsieniuose. Viena pirmųjų ir įspūdingiausių koncertinių kelionių – į 2000 m. Danijos Horseno mieste vykusią Europiadą. Tuomet kelionei su prasminga kultūrine laisvalaikio programa vadovavo G. Pavliatenko, dabar dirbanti Vokietijoje. „Užvakar grįžau į Priekulę dvejus metus nebuvusi. Matau daug gerų permainų. Pati pasijutau kokia dvidešimt metų atjaunėjusi“, – tramdydama jaudulį kalbėjo Gražina, Kultūros centrui padovanojusi istorinę relikviją – prieš du dešimtmečius vykusio „Gintaro“ ansamblio koncerto vaizdajuostę.
Suvienijo smagi programa
Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė ir Kultūros skyriaus vedėjas Gintautas Bareikis, beje, pats entuziastingai grojantis „Gintaro“ ansamblio kaimo kapeloje, nuoširdžiai pasidžiaugė ansamblio nueitu keliu, pavadindami jį „Dievo dovana Priekulei“. Mero padėkos raštus jie įteikė ansamblio „Gintaras“ kaimo kapelos „Bengeliai“ meno vadovei Jolantai Petraitienei, tautinių šokių grupės meno vadovei Daliai Genčiuvienei, folkloro ansamblio „Vėlingis“ meno vadovei Rūtai Vildžiūnienei. Pagerbė ir dalyvaujančius ansamblio kūrybinėje veikloje nuo įsikūrimo pradžios Oną ir Joną Šilgalius, Reginą Abromaitienę, Rasą Bakaitienę, Daivą ir Vaidą Bliūdžius, Elvyrą Jašmontaitę.
Didžiausią dovaną savo kolegoms ir žiūrovams, švenčiantiems ansamblio „Gintaras“ jubiliejų, padovanojo Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Minija“, trenkęs tokią smagią koncertinę programą, taip apjungęs visus šventės dalyvius, kad paskutinė kartu abiejų ansamblių atliekama daina „Tėvyne, tu mano Tėvyne“ visą salę paskatino atsistoti ir Valstybės atkūrimo dienos šventėje dainuoti kartu.