Medsėdiškius sujungė šilauogių auginimas

Draugiški, susitelkę Medsėdžių bendruomenės nariai per trumpiausią laiką įgyvendino pirmąjį svarbų projektą.

 

Medsėdžių kaimo bendruomenės žmonės praėjusį penktadienį susibūrė tradicinėje vietoje – savo įrengtoje erdvėje. Jie aptarė pirmąjį įgyvendintą projektą „Medsėdžių kaimo bendruomenės gyventojų verslumo didinimas ugdant bendruomeniškumą“. Jam skirtas finansavimas – 23 662 Lt. Projekte dalyvavusiems 19-ai medsėdiškių įteikti pažymėjimai. Jie tiki savo veikla, nes auginti šilauoges nesudėtinga, o šių uogų paklausa yra.

Bendruomenės pirmininkas D. Jakaitis: „Medsėdiškiai ir savo sklypuose planuoja auginti šilauoges.“Uoliai sėmėsi patirties

Medsėdžių kaimo bendruomenės pirmininkas Darius Jakaitis buvo pakylėtas: pirmasis svarbus projektas pavyko. „Prieš metus susirinkę nusprendėme auginti šilauoges, parengėme projektą, kuriame numatėme mokytis jų auginimo technologijų“, – pasakojo jis.

Dalyvauti mokymuose ryžosi 19 medsėdiškių. Per VVG „Pajūrio kraštas“ bendruomenė gavo finansavimą – 23 662 Lt. Medsėdiškiai pirmiausia apsilankė didžiausio Žemaitijoje šilauogių augintojo ūkyje Šilalės rajone, kad susipažintų, kaip jas auginti, prižiūrėti. Vėliau susitiko su Vilkyškių bendruomene Pagėgių savivaldybės seniūnijoje. „Jos žmonės, užsiimantys vaistažolių verslu, dalijosi patirtimi. Įsitikinome, kad bendruomenės veikla gali būti efektinga“, – kalbėjo D. Jakaitis.

Medsėdiškiai leidosi ir kelionėn į Budraičių kaimą Kelmės rajone, kur bendruomenė taip pat versli: gamina daržovių mišraines, uogienes.

Projekte taip pat buvo numatytas keturių teorinių ir praktinių seminarų ciklas apie šilauogių auginimo technologijas. Medsėdiškius mokė specialistai Laima Česonienė ir Remigijus Daubaras.

Seniūnaitė L. Vainienė su įkvėpimu puošė bendruomenės susibūrimo erdvę.Bendra veikla pavyko

VVG „Pajūrio kraštas“ pirmininkė Raimonda Damulienė medsėdiškius pasveikino sėkmingai įvykdžius bendros veiklos projektą. „Draugiški, susitelkę – projektą įgyvendino skolintais pinigais. Žinoma, kompensuos per projektą, – kalbėjo viešnia. – Jie išskirtiniai: iš 38 rajone vykdomų projektų medsėdiškiai įgyvendino per trumpiausią laiką.“ Įteikusi pažymėjimus, ji palinkėjo ateityje ryžtis didesniems užmojams.

Medsėdžių bendruomenės tarybos narė Daiva Buivydienė džiaugėsi puikia komanda, pasiekusia rezultatų, gyrė pirmininką, taip pat seniūnaitę, kuri uoliai pranešdavo žmonėms apie seminarus. Pasak D. Buivydienės, ši vasara bendruomenės žmonėms – viena iš gražiausių: juk jie ne tik mokėsi, bet ir kelionėse aplankė istorines, vaizdingiausias mūsų krašto vietas.

Iš projekto lėšų įsigytas ypač reikalingas bendruomenei paviljonas-pastogė, sukurtas logotipas „Medsėdžių uogos“, bendruomenės tinklalapis.

Išauginti gerą šilauogių derlių linkėjo garbaus amžiaus medsėdiškė, buvusi mokytoja Ksavera Auštkalnienė.

Tiki savo sėkme

Medsėdiškiai susėdo prie atsineštinių vaišių, kurias pagamino pačios šeimininkės, stalo. „Argi kaime gyvendamas neužsiauginsi paukščių, daržovių?“ – retoriškai ištarė medsėdiškė. Jie pasiryžę užauginti ir šilauogių. Bendruomenė išsinuomojo 1 hektaro sklypą, kuriame bendrai augins. Iš projektui skirtų lėšų nupirko 51 krūmelį, kuriuos sodins pavasarį. Medsėdiškiai tiki sėkme: anot jų, šilauoges auginti nesudėtinga. Svarbiausia – tinkamai paruošti dirvą ir parinkti tinkamą veislę. Tai rūgščias dirvas mėgstantis augalas. Jie neabejoja, kad problemų dėl rinkos nebus, nes naudingąsias jų savybes mėgėjai jau įvertino.

Atsisveikinant su žydinčiu rugsėju menine gyslele apdovanota seniūnaitė Laima Vainienė, padedama Audros Jakaitienės, bendruomenės jėgomis įrengtą aikštelę buvo papuošusi žaismingomis kompozicijomis. Jos skleidė šventišką nuotaiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių