Naujajame Priekulės centre – nuo vaikų užimtumo iki kraštotyros

Džiaugdamasi renovuotomis patalpomis, kurios pritaikytos laisvalaikio ir ugdymo centrui, bendruomenė „Priekulės ainiai“ planuoja įdomias, prasmingas veiklas vaikams, jaunimui, jaunoms šeimoms ir senjorams. Štai ką tik baigėsi savaitę trukusi dienos stovykla mažiesiems „Gentainiai“, kur vaikai ne tik ilsėjosi, bet ir mokėsi, keliavo, ugdė įvairius gebėjimus. Priekuliškiams smagu: įsikūręs centras padės išspręsti vaikų užimtumo problemą – rugsėjį pakvies į Dienos centrą ir šeštadieninę mokyklėlę, lego robotikos užsiėmimus, be to, mokys informacinio raštingumo, užsienio kalbų, meninės odininkystės ir kita. „Priekulės ainiai“ parengs projektus, kad gautų finansavimą ir mažiau reikėtų mokėti lankytojams.

Dienos centras ir šeštadieninė mokyklėlė

Šeštus metus aktyviai veikiančios socialinės apsaugos, kultūros, kūrybos, švietimo, sporto, darbo su jaunimu srityse bendruomenės „Priekulės ainiai“ tikslas – burti vietos gyventojus bendrystei, stiprinti pilietinį aktyvumą, gerinti socialinio bei kultūrinio gyvenimo kokybę įtraukiant į veiklas miesto ir apylinkių organizacijas ir gyventojus, ypač iš jautriausių visuomenės grupių. „Siekdami aktyvinti ir auginti pilietišką jaunąją kartą, plėsti akiratį, formuoti kryptingą karjeros sampratą įkūrę bendruomenę mes subūrėme jaunųjų savanorių klubą, kuriame jau dalyvavo apie 40 jaunųjų pagalbininkų rengiant šventes bei inicijuojant socialines veiklas“, – dėstė bendruomenės „Priekulės ainiai“ pirmininkė Gitana Mizgerienė.

Viena iš pagrindinių bendruomenės veiklų – Vaikų dienos centras. „Jau gavome akreditaciją, rugsėjį priimsime 14 vaikų – su tokia grupe galėsime dirbti kokybiškai, – atskleidė pašnekovė. – Vaikai rinksis mūsų jaukioje patalpoje, o veiklos bus planuojamos ir kitose vietose.“ Pasak G. Mizgerienės, Vaikų dienos centras – itin aktualu jaunoms priekuliškių šeimoms, kur tėvai dirba, o vaikai iki vakaro laiką leidžia vieni.

Šioje bendruomenėje sklando idėja įkurti šeštadieninę mokyklėlę darželinukams. „Jauna pedagogė Rugilė Martinkutė, dirbanti privačiame darželyje, apie tai svajoja, – atskleidė G. Mizgerienė. – O to reikia, nes tėvai skundžiasi, kad savaitgaliais neturi kur palikti šio amžiaus vaikų. Planuojami 4–5 valandų teminiai užsiėmimai ikimokyklinukams nuo trejų metų amžiaus.“

Lego robotika – ne tik pradinukams

Priekulės laisvalaikio ir ugdymo centre veiks ir užsienio kalbų mokymo kursai. Neabejojama, kad atsiras norinčiųjų mokytis anglų ir vokiečių kalbų, be to, pagalbos reikia sugrįžtančių į gimtinę emigrantų vaikams, nes jiems trūksta lietuvių kalbos įgūdžių.

„Mano sritis – bendruomenės narių kompiuterinis raštingumas, – atskleidė D. Kačinskienė. – Magistrantūroje studijuoju nuotolinio mokymo informacines technologijas. Viena iš bendruomenės planuojamų veiklos sričių – gyventojų kompiuterinio raštingumo gerinimas, be to, robotikos užsiėmimai. Įsigijome lego robotikos rinkinių jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams – pradinukams, nuo kurių ir pradėsime. Vėliau bandysime sudėtingesnius lego robotikos rinkinius su vyresniais mokiniais.“ D. Kačinskienės teigimu, lego robotikos rinkiniai panašūs į lego, bet su elektronika: sumontuoji ir, prisijungęs prie kompiuterio, parašai programą.

Subrendo dar vienas sumanymas – vaikų ugdymas karjerai. D. Kačinskienė pasakojo, jog anksčiau šis projektas buvo vykdomas Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje, bet nelikus finansavimo tai buvo integruota į klasės auklėtojo veiklas. „Atlikus tyrimus nustatyta, jog mokiniams trūksta šios veiklos, jiems reikia pagalbos, – dėstė ji. – Todėl nusprendėme kurti šias paslaugas mūsų centre. Tai bus naudinga ne tik mokiniams, mokyklai, bet ir kitiems suinteresuotiems asmenims. Jungsime teoriją ir praktiką – bandysime įkurti sistemą, kurioje registruotųsi verslo žmonės, norintys mokinius priimti į praktiką – trumpalaikę ir ilgalaikę.“

Didžiuotis savo miestu

Į edukacines veiklas kviečia tautodailininkė Jūratė Mierkienė. „Tai ne tik mokymasis amato, bet ir meno terapija. Ir vaikams, ir suaugusiesiems, vienkartiniai ir tęstiniai užsiėmimai, – kalbėjo priekuliškė kūrėja. – Noriu perduoti savo patirtį, noriu turėti savo mokinių.“

Į jaukias laisvalaikio ir ugdymo centro patalpas taip pat bus kviečiami žmonės pasiklausyti paskaitų aktualiomis temomis.

„Turime modernią, beveik profesionalams skirtą virtuvę, kurioje senbuvės gyventojos perteiks savo gardžių valgių receptus – reikia juos išsaugoti“, – džiaugėsi G. Mizgerienė.

Bendruomenė numačiusi dar vieną sritį – kraštotyrą. D. Kačinskienė kalbėjo, jog „Priekulės ainiams“ rūpi istoriniai dalykai, jaunimo pilietiškumo ugdymas. „Norime įtraukti jaunimą į kraštotyrinę veiklą, kad jie patys tyrinėtų, augtų savo krašto patriotais, galėtų skleisti žinią apie Priekulę. Norime, kad jauni žmonės didžiuotųsi, jog gimė ir užaugo Priekulėje“, – dėstė D. Kačinskienė. G. Mizgerienė patikino, jog tai dalis idėjos, dėl kurios įsikūrė „Priekulės ainiai“.

„Mūsų krašto istorija dramatiška, graudi. Senbuviai buvo priversti trauktis ar ištremti. Iš kitų šalies regionų atvyko gyventojai, kuriems reikia perimti šio krašto kultūrą, papročius, juos saugoti ir kurti savo. Bet juos visus jungia Priekulės istorija, praeitis ir dabartis“, – dėstė G. Mizgerienė.

Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių