Neapsikentę jakiškiai patys lopo duobes žvyrkeliuose

„Bangos“ redakcija ir toliau sulaukia skundų dėl itin prastos žvyrkelių būklės rajono gyvenvietėse. Jakuose gyvenantys žmonės skundėsi, kad dėl duobių laužomos mašinos, o greideriavimo niekaip nepavyksta suderinti. Sendvario seniūnijos patarėjas akcentavo, kad pirmiausia yra greideriuojamos prioritetinės gatvės.


Užpylė patys
Jakų bendruomenės centro pirmininkas Kęstutis Dvarionas „Bangai“ pasakojo, kad visą savaitę, kai buvo gražūs orai, niekaip nepavyko suderinti greideriavimo Jakuose. Pasak pirmininko, kelininkų, vykdančių kelių priežiūrą, darbo laikas yra iki 16 val., o autogreideris jau 15 val. turi būti bazėje. „Praėjusį antradienį atvažiavo, vieną gatvę prasibraukė ir išlėkė jau į bazę. Kitą dieną skambino, pasakė, kad pas gydytoją turi eiti. Dar kitą dieną taip pat tik trumpą atkarpą pragreideriavo ir išvažiavo. Kalbėjome ir su Sendvario seniūnijos patarėju, ir su Administracijos direktoriumi – žadėjo penktadienio rytą. Nesulaukėme – sulūžo greideris“, ‒ dėstė K. Dvarionas. Anot bendruomenės pirmininko, esą suprantama, kad esant šalčiams greideriuoti nėra galimybės. Jis taip pat minėjo, kad rudenį buvo daug lietaus, po to duobės ir prasimušė. Žmonės kantriai laukė nuo rudens. Tačiau dabar, kai oro sąlygos gerėja, norėtųsi, kad būtų atsižvelgta į gyventojų prašymus. „Žinoma, sutartys, terminai, viskas užtrunka. Bet pas mus čia per vieną dieną greideris viską padarytų. Tokie darbai turi būti planingai vykdomi ir vienu kartu“, ‒ įsitikinęs K. Dvarionas. Jis pridūrė, kad anksčiau taip blogai nebūdavę. Bendruomenės pirmininkas minėjo, kad ypatingai prastos būklės žvyrkeliai Sodo, Ramunių, Stimbrų gatvėse. O prie naujos mokyklos esančioje Pergalės g. žmonės neapsikentę patys užpylė duobes, mat jos buvo tokios, kad važiuoti buvo neįmanoma.


Prioritetiniai keliai – pirmiausia
Klaipėdos rajono savivaldybės Sendvario seniūnijos patarėjas Rolandas Milius informavo, kad Sendvario seniūnijoje yra 22 gyvenvietės, kuriose kelių būklė po permainingos ir kritulių gausios žiemos yra taip pat prasta. „Visi gyventojai nori, kad būtent jų keliu būtų pasirūpinama pirmiausia, tačiau prioritetiniai keliai yra tie, kuriais važiuoja mokykliniai autobusai, ir pagrindiniai kelis kaimus jungiantys keliai. Atkreipiame dėmesį, kad keliai yra greideriuojami laikantis tam tikrų taisyklių, kad rezultatas būtų kuo geresnis, ir jie negali būti greideriuojami visuomet, kai to pareikalauja gyventojai“, ‒ aiškino R. Milius. Anot jo, pirmiausia atlikti greideriavimo darbus lyjant ar esant šlapiai kelio dangai netikslinga. Žvy­ruotą ke­lio dangą ly­gin­ti ga­li­ma tik ta­da, kai greiderio peilis smin­ga bent 5 cm. Seniūnijos patarėjas paaiškino, kad palijus greideris smenga giliau, todėl greideriavimas yra neefektyvus, nes formuojasi ne stabilus kelio paviršius, o tiesiog košė. Važiuojant automobiliui ji yra ištaškoma, ir vėl atsiveria duobės.
„Praėjusią savaitę oro sąlygos buvo tinkamos pasivaikščiojimui ar pabuvimui gamtoje, tačiau daugelis pamiršo ar neatkreipė dėmesio, kad naktimis temperatūra nukrisdavo iki -7°C. Kai kelias greideriuojamas šąlant – pa­vir­šius lau­žo­mas ga­ba­lais arba greideris „neįpjauna“ sušalusios kelio dangos. Esant įšalui žvyrkelyje nieko negalime padaryti, tik laukti. Todėl darbai visuomet vyksta atsižvelgiant į oro sąlygas“, ‒ technines subtilybes minėjo Sendvario seniūnijos patarėjas R. Milius. „Jakuose praėjusią savaitę buvo greideriuojamos prioritetinės gatvės: Bičiulių g., Bajorų g., Pilkapio g. Pradėtos ir kitos gatvės, tačiau dėl įšalo gatvėse sulūžo įmonės greideris ir darbus teko stabdyti. Įmonei suremontavus greiderį ir esant tinkamoms oro sąlygoms, greideriavimas bus tęsiamas ne tik Jakuose, bet ir kitose seniūnijos gatvėse“, ‒ praėjusį antradienį „Bangai“ sakė R. Milius.
Jakų bendruomenės centro „Facebook“ paskyroje praėjusio antradienio pavakarę pasidalinta nugreideriuotų kelių nuotraukomis, tačiau komentaruose žmonės dalijosi, kad būklė pagerinta ne visose gatvėse.


Monika CALZONAITĖ
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių