Nestabdomas smurtas artimoje aplinkoje darosi žiauresnis

Minint Tarptautinę socialinę akciją „16 dienų be smurto“ Gargždų socialinių paslaugų centro Krizių centro specialistai pakvietė į atvirą paskaitą-susitikimą „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija ir pagalba“. Rajono Savivaldybės J. Lankučio viešojoje bibliotekoje vykęs renginys buvo tiesiogiai transliuojamas į filialus, kad kuo daugiau žmonių apie tai išgirstų. Pranešėjai akcentavo, jog smurtas – nepatogi tema, tačiau būtina apie tai kalbėti, kad jis liautųsi.

Klaidingi stereotipai

Gargždų socialinių paslaugų centro Krizių centro socialinė darbuotoja Jurgita Rudgalvytė, pasakodama apie darbą su nukentėjusiosiomis dėl smurto artimoje aplinkoje, pastebėjo, jog prevencinę veiklą vykdo 5 metus pagal rajono Savivaldybės remiamą projektą. „Prevencijos tikslas – nepakantumo smurtui ugdymas. Tai nusikaltimas, žmogaus teisių pažeidimas“, – akcentavo pašnekovė. Ji sakė, kad rajono seniūnijų bendruomenes švietė jau tuomet, kai nebuvo įstatymo, ginančio smurto aukas. „Moterys turėjo gelbėtis nuo smurtaujančių vyrų bėgdamos iš namų“, – kalbėjo ji.

Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas turėtų apsaugoti aukas, tačiau nelengva kalbėti šia nepatogia tema – jos linkusios nutylėti. Vis dėlto Lietuvoje išaugo pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje: pernai užregistruota apie 66 tūkst. Jų daugėja ir Klaipėdos rajone.

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio „Bangos“ 4 puslapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių