Paslaptingas vakaras ant piliakalnio – gėrio skleidėjoms

Gyva muzika, plevenanti nuostabioje gamtos erdvėje, malonūs gėlių aromatai, pokalbiai apie aromaterapijos paslaptis, kakavos skonio subtilybes, jogos galios pajauta, užkrečiantis juokas ir astrologinės įžvalgos – visa tai vyko vieną vasarišką penktadienio vakarą Gargžduose, Kalniškės piliakalnyje. Tai buvo žavingas „Sijonuotų moterų vasaros sutiktuvių piknikas“.

Piknike kankliavo naujai besikuriančio kanklininkų kolektyvo „Jovaras“ narės.

Būrelis moterų pirmiausia spietėsi prie žoliautojos Giedrės Bružienės. Ji būrė ateitį iš kortų, „Lašelis gamtos“ aromaterapeutė Viktorija Dužinienė pasakojo apie kvapų ypatybes. Eglė Maziliauskienė vedė jogos užsiėmimą, apie tai, kokios planetos padeda pažinti save, pasakojo „Jaunaties svaja“ astrologė Jolanta Jurkynienė.

Žoliautoja G. Bružienė ateitį būrė kortomis.Renginio organizatorė – Klaipėdos universitete Sveikatos mokslų fakultete alternatyviąją mediciną studijuojanti teisininkė Raimonda Šideikienė. Anot pašnekovės, nors iš pažiūros skirtingos vakaro temos, tačiau papildo viena kitą, visa gyvenimiška patirtis ir žinios skatina domėtis holistiniu požiūriu į moterį, gyvenimą, į ryšį su gamta, sveikatą.

„Tiek teisėje ieškau harmonijos ir balanso, tiek žmogaus gyvenime – ypač moteriškume. Pirmoji sritis – stresas, o kita suteikia atsipalaidavimą. Juokaujame, kad vystosi nauja šaka – holistinė teisė“, ‒ šypsodamasi „Bangai“ kalbėjo R. Šideikienė. Anot pašnekovės, mes kiekvienas turime rasti nišą, kaip galime atsipalaiduoti, paskirstyti savo emocijas, nes kai viskas kaupiasi – sveikatai ne į naudą.

„Aš nesu renginių organizatorė. Man visada patiko moterų idėja, kurios Lietuvoje rengia sijonuotų moterų sutiktuves. Pagalvodavau, o kodėl gi mes negalime surengti, turime tokį nuostabų piliakalnį. Ir kai dėl kažkokių kliūčių renginys neįvyko Klaipėdoje, čiupau šią progą ir pasakiau: vyks Gargžduose. Man buvo didelis iššūkis, bijojau, bet tikėjau, kad tikrai bus smagu. Atrodo, viskas pavyko, mano širdis džiaugiasi“, ‒ apie pasitaikiusią progą suburti moteris ant Kalniškės piliakalnio pasakojo R. Šideikienė. Pašnekovė kalbėjo, kad šis piliakalnis itin mėgstamas jų šeimos, esą jie rytais pasivaikščioja piliakalnyje.

„Kalniškės piliakalnis – unikali vieta. Norėjau, kad sijonuotų moterų piknike nebūtų jokių aukštakulnių, jog išsinertumėme iš materialumo, komforto zonos ir ateitumėme basomis, ilgomis suknelėmis. Esame kupinos energijos, skleidžiame grožį, meilę, per mus ateina vaikai. Mes turime stipriąją galią ir turime sužydėti, pasitikėti savimi. Reikia nebijoti dainuoti, kalbėti, šokti, judėti – taip mes atgaiviname savo vidų. Tikiuosi moterys po šio vakaro jausis laimingesnės. Mes, moterys, – šio piliakalnio gėlės“, – vaizdingai kalbėjo sijonuotų moterų pikniko organizatorė R. Šideikienė.Vakarėjančią piliakalnio erdvę užpildė nuostabios muzikos garsai – slėpiningą jaukumą kūrė naujai besikuriantis kanklininkų kolektyvas „Jovaras“ ir kanklininkė Kristina Kuprytė. Anot kankliuojančių moterų, pavadinimas kilo nuo labai patikusio kartu groto kūrinio „Jovaras“. Šis pasirodymas – pirmasis viešas renginys, tiesa, kolektyvas socialiniame tinkle „Facebook“ kartais pasidalija grojamais kūriniais.

Vėžaičių pagrindinėje mokykloje ir Vėžaičių kultūros centre dirbanti Ramutė Pozingienė pirmiausia pamatė, kad mokykloje yra energingų mergaičių, norinčių kankliuoti, tuomet prisijungė jų mamos, taip pat kartu kankliuoja ir sūnūs, net vyrai. „Kada tik yra galimybė, saugiai susirenkame repetuoti. Esu pradinių klasių mokytoja, dirbu su vaikais, o kankliavimas – mano pomėgis“, ‒ pasakojo R. Pozingienė.

Gargždiškių draugių trijulė džiaugėsi nuostabiu vakaru.Aušrinė Kumpienė, dirbanti Vėžaičių mokykloje ikimokyklinio ugdymo mokytoja, sakė grojusi pianinu, tačiau kanklės – ypatingai sužavėjo: „Turiu tris vaikus, vyriausia mergaitė groja kanklėmis, o jaunesnieji dukrytė ir sūnus – dainuoja. Pamilau kankles ir susikūrėme į tokį gražų ansamblį. Pavadinimą sugalvojau netikėtai – labai patiko gyvybės medis.“ Kita kolektyvo narė Virginija Nakrevičiūtė kankliuoja pati ir dar visi trys vaikai. O štai Orinta Žiaušienė kankliuoti pradėjo netikėtai, užsimanius dukrelei. Beje, 16 metų sūnus taip pat nesipriešina – mokosi groti vieną kitą kūrinį. Rasa Skarbalienė, auginanti šešis vaikus, šypsodamasi pasakojo, kad viena dukra mokosi kankliuoti, tačiau atsisakė mokyti mamą. „Tuomet mokytoja Danguolė Liutikienė rekomendavo Ramutę. Dabar, net ir vyras kankliuoja“, ‒ pasakojo Rasa. Gargždų muzikos mokyklos kanklių mokytoja D. Liutikienė pasakojo, kad yra senos pažįstamos su R. Pozingiene. „Grojame mano vyro Petro Zigmanto Liutiko gamintomis tradicinėmis kanklėmis“, ‒ kalbėjo pedagogė. Vyras taip pat gamina ir naujoviškas, mažas, modifikuotas kankles – su kaitikliais. Anot pašnekovių, jomis galima net ir populiarias dainas groti.

Monika CALZONAITĖ

Autorės ir Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių