Priekulės laisvalaikio ir ugdymo centro įkurtuvės – nebe už kalnų

Renovavus patalpas bendruomenės „Priekulės ainiai“ nariams ir savanoriams atsivėrė galimybės vykdyti įvairias veiklas.

Aktyvius ir iniciatyvius priekuliškius jungianti bendruomenė „Priekulės ainiai“ įkūrė naują visuomeninės paskirties ugdymo ir laisvalaikio erdvę. Parengus projektą per Vietos veiklos grupę (VVG) „Pajūrio kraštas“ gautas finansavimas – 118 tūkst. 847 Eur, rajono Savivaldybė skyrė dar 23 tūkst. 769 Eur. Didžioji dalis lėšų išleista patalpų senamiesčio centre remontui, jų pritaikymui laisvalaikio ir ugdymo centrui. Priekuliškiams ne tik džiugu, kad atsiras naujų veiklų, bet ir tai, jog atnaujintos dar vienos patalpos.

Ryžosi atgaivinti apleistas patalpas

Šeštus metus aktyvius, iniciatyvius, kūrybiškus priekuliškius jungianti bendruomenė (iš viso 34 nariai) „Priekulės ainiai“ neturėjo savo patalpų. Po savo stogu juos buvo priglaudęs Priekulės kultūros centras. „Gerai, kad turime puikius draugus“, – su dėkingumu kalbėjo bendruomenės pirmininkė Gitana Mizgerienė.

Pasak jos, „Priekulės ainių“ veiklos tikslas – vietinių gyventojų bendrystės, pilietinio aktyvumo stiprinimas, socialinio bei kultūrinio gyvenimo kokybės gerinimas įtraukiant miesto ir apylinkių organizacijas bei gyventojus, ypač iš jautriausių bendruomenės grupių. Šios bendruomenės iniciatyvos ir veikla pagyvino miesto gyvenimą, bet įvairiems projektams trūko patalpų.

Pastaruosius porą metų „Priekulės ainiai“ rūpinosi Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos sprendimu bendruomenei panaudos būdu suteiktų negyvenamų patalpų pritaikymu laisvalaikio ir ugdymo centrui. Priekulės senamiestyje, kultūros paveldo teritorijoje iš stūksančio pastato pirmojo aukšto išsikėlus bibliotekai, paskutiniuosius 5 metus nenaudojamos patalpos nyko. Pasak bendruomenės narių, vaizdelis buvo niūrus. „Priekulės ainiai“ parengė projektą ir per VVG „Pajūrio kraštas“ gavo finansavimą – 118 tūkst. 847 Eur, rajono Savivaldybė skyrė 23 tūkst. 769 Eur. Didžioji dalis lėšų išleista patalpų atnaujinimui.

Remontą sunkino pandemija

Renovavimo darbai prasidėjo praėjusį pavasarį, užklupus pandemijai. „Jeigu ne ši bėda, mes jau būtume įsikūrę, – kalbėjo G. Mizgerienė. – Darbai vyko sudėtingomis sąlygomis. UAB „Anva“ dirbo gerai, bet per karantiną buvo sunku gauti medžiagų, teko stabdyti darbus“.

Be to, pastatas yra kultūros paveldo teritorijoje, todėl daug ko negalėjo daryti taip, kaip buvo sumanę, privalėjo laikytis reikalavimų. Šis pastatas įtrauktas į sąrašą pastatų, kurie galėjo turėjo kultūros paveldo vertybių. Atlikus projekto ekspertizę, išlindo nenumatytų darbų.

Vietiniai gyventojai pasakojo, jog karui baigiantis šis pastatas buvo stipriai apgriautas, vėliau sulipdytas kaip kregždžių lizdas. Remonto metu paaiškėjo, jog sumūrytas iš įvairių rūšių plytų. Statybininkams teko gilinti grindis, kad patalpos atitiktų projekte numatytą aukštį. Patalpose komfortabilumą suteiks grindinis šildymas. Renovavus nenaudojamo pastato pirmąjį aukštą patogiau bus ir antro bei trečio aukštų gyventojams (yra 4 butai). Džiugu, kad suremontuotos patalpos, nes Priekulėje yra nemažai apleistų pastatų.

Būsimame Priekulės laisvalaikio ir ugdymo centre atliekami paskutinieji darbai. Apgailėtinai atrodžiusios buvusios bibliotekos patalpos – 101 kv. metrų erdvė, atgijo. Jauki bendrų užsiėmimų patalpa, šiuolaikiška virtuvė su modernia įranga – beveik profesionalus maisto gamybos cechas. Yra darbo kabinetas, sandėliukas, du sanitariniai mazgai, kurie pritaikyti neįgaliesiems, taip pat įrengtas atskiras įvažiavimas su neįgaliųjų vežimėliais.

Čia prasidės naujos veiklos istorija. „Priekulės ainiai“ ruošiasi laisvalaikio ir ugdymo centro įkurtuvėms. Jau įsigijo patogius stumdyti stalus, sulankstomas kėdes. „Pirksime 10 nešiojamų kompiuterių, lego roboto rinkinius, minkštų baldų bei kita. Esame numatę daug veiklų, kad galėtume išlaikyti šiuolaikiškai įrengtas bendruomenės patalpas“, – dėstė bendruomenės „Priekulės ainiai“ valdybos narė Daiva Kačinskienė.

Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.
Užsk. Nr. 053330

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių