Rangos darbai su vasara nespėja lenktyniauti

Šiuolaikiška ir patogi infrastruktūra – to tikisi gyventojai iš vietos valdžios. Šį sezoną ypatingai džiugina sutvarkyta Gargždų Kvietinių gatvė. Tačiau ne visi Klaipėdos rajono projektai klojasi it sviestu patepta. Kol kas nematyti užbaigto dviračių tako Kretingos plente, neužbaigtos ir dvi naujos darželio grupės Gobergiškėje, nors rugsėjis jau alsuoja į nugaras. Endriejavo kultūrininkai taip pat vis dar be savo kultūros namų. Gargždų miesto senasis parkas tvarkomas, tačiau, gyventojų akimis, tempas lėtas, o kokybė kelia klausimų.

Skelbs konkursą

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova, paklausta, kokia situacija dėl Kretingos plento, vis dar neužbaigto nutiesti dviračių tako, atsakė: „Yra atlikti visi paruošiamieji darbai, atlikta ir suderinta ekspertizė, parengti techniniai dokumentai. Artimiausiu metu bus skelbiamas viešųjų pirkimų konkursas rangos darbams.“

Priminsime, kad Kretingos plento pėsčiųjų tako projektą anksčiau įgyvendino kita bendrovė, tačiau nevykdė savo įsipareigojimų. „Kad ir kiek raginome įmonę vykdyti sutartį, tačiau galų gale teko susitaikyti su tuo, kad teks skelbti naują konkursą ir ieškoti kito rangovo“, – sakė dar Artūras Bogdanovas, kuomet dar ėjo Administracijos direktoriaus pareigas.

Parke pirmasis etapas baigtas

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas informavo, kad pirmasis Gargždų miesto parko tvarkymo etapas jau yra baigtas. Tam skirta 330 tūkst. Eur (iš jų 280 tūkst. Eur ES lėšos). Pirmuoju parko tvarkymo etapu buvo atlikti parko kraštovaizdžio tvarkymo darbai. Po atliktų ekspertinių vertinimų ir susitikimų su aktyvia bendruomene buvo atlikti blogų medžių šalinimo darbai, sulaukėjusių ir tamsių masyvų retinimas ir šviesinimas, atžalų ir savaiminių sąžalynų šalinimas šlaite, šienavimas. Atlikus šiuos darbus, buvo pasodintas vyšnių sodas (šlaite prie pagrindinių laiptų), juodalksniai Minijos senvagėje, stadiono sklypo riba apželdinta gyvatvore. Taip pat pasėta ir gargždiškius džiuginanti žydinti pieva. „Turime ir atskirą prašymą gražiais žiedais besidžiaugiantiems gyventojams – neskinkite gėlių, nes jeigu jos nesubrandins ir neišbarstys sėklų, kitais metais tokios gražios vietos neturėsime“, – pastebėjo meras B. Markauskas. Anot jo, taip pat pirmu etapu žemutinėje parko terasoje įrengtas miesto paplūdimys „Karvių pliažas“, kuriame suformuotas plauto smėlio paplūdimys, įrengti suolai-gultai ir sukurta tam reikalinga infrastruktūra. Parko žemutinėje terasoje ir rytiniame šlaite įrengti mediniai pažintiniai takai, kurie puikiai susijungia su šiuo metu parke esančiais takais.

Laiptų pakopos džiugina ne visus

Šie parko tvarkymo pirmojo etapo darbai gargždiškių vertinami nevienareikšmiškai. Gargždų trečiosios seniūnaitijos seniūnaitis Vytautas Andrijauskas akcentavo, jog visi sutaria tik dėl vieno – parkui reikia pagalbos, investicijų. „Medžių retinimas vyko lydint audringoms žmonių emocijoms. Dalį skaudžiai užgavo, ypač tuos, kurie patys kažkada sodino medžius. Dalis buvo atsodinta, tačiau kiek nudžiūvo… Parkas turi būti tvarkomas atsakingai“, – pabrėžė pašnekovas.

Įrengtos naujos laiptų pakopos parke gargždiškiams taip pat kelia abejonių: viena vertus, puiku, kad atsirado daugiau takų, tačiau jų smulkus akmenukų pagrindas sklaidosi į visas puses, jau dabar tarpuose auga piktžolės, o rudenį smulkią skaldą nuklos rudeniniai lapai, tad natūraliai kyla klausimas, ar nebus sudėtinga priežiūra. „Nauji takai visiškai nepatogūs, jais stengiuosi nevaikščioti. Nesąmonė – taip tokius takus apibūdina kai kurie žmonės. Visiškai nefunkcionalu, nepagalvota apie jų priežiūrą. Pasodintos gėlės apačioje – gražu. Aišku, šalia į dangų stiebiasi ir balandos, tačiau galima ir prisimerkti“, – sarkastiškai sako gargždiškė Renata. Anot jos, reikėtų spartesnio tempo, vasara jau į pabaigą, o apšvietimo, asfaltuoto pagrindo takų tiesimo dar nematyti.

Infrastruktūrai – per 1 mln. Eur

Klaipėdos rajono savivaldybė informavo, kad šiuo metu ruošiamasi antrajam Gargždų miesto parko tvarkymo etapui: atliekamos baigiamos viešųjų pirkimų procedūros – iki rugsėjo mėnesio vidurio planuojama pasirašyti rangos darbų sutartį.

Anot mero B. Markausko, pirmame etape lėšos labiau buvo nukreiptos į kraštovaizdį ir jo tvarkymą, o antruoju etapu lėšos bus nukreiptos į parko infrastruktūros atnaujinimą. Bus iš esmės atnaujinami parke esantys takai, parkas bus apšviestas, t. y. perkama nauja parko apšvietimo infrastruktūra, atvestas vandentiekis ir nuotekos iki naujo modernaus konteinerinio tipo viešojo tualeto. Taip pat bus atnaujinta ir moderniais įrenginiais papildyta vaikų žaidimų aikštelė, bus įrengtas amfiteatras, atsiras nauja kamerinė vieta kultūriniams renginiams. „Svarbu paminėti, kad bus atnaujinti tiek senieji, tiek naujieji laiptai, lieptas ir jo prieigos prie Minijos senvagės. Parkas taip pat pasipildys ir funkcionalia mažąja infrastruktūra (suoliukai, šiukšliadėžės, dviračių stovai ir t. t.). Darbus planuojama įgyvendinti iki 2022 m. lapkričio 30 d. Tam skirta 1 090 000 eurų“, – teigė meras B. Markauskas.

Ir Gobergiškėje, ir Endriejave – tyla

Kol kas nesigirdi statybininkų bruzdesio ir Gobergiškėje, kur vis dar nebaigtos įrengti dvi darželio grupės. Priminsime, jog su ankstesniu rangovu sutartis buvo nutraukta dėl sutartinių įsipareigojimų nevykdymo. Su tuo pačiu rangovu sutartis nutraukta ir dėl Endriejavo kultūros namų.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova informavo, kad šiuo metu paskelbtas pirkimas Gobergiškės darželio rangos darbams. Endriejavo kultūros namų rangos darbų pirmasis konkursas neįvyko dėl netinkamai pateiktų rangovų dokumentų. Bus skelbiamas pakartotinis konkursas.

Endriejavo seniūnaitijos seniūnaitė Aldona Paulauskienė „Bangai“ sakė, jog gyventojų nuotaikos labai liūdnos: „Jei nežadėjo pabaigti, tai galėjo ir nepradėti. Pagal ankstesnius planus jau turėjo būti sutvarkytų kultūros namų pabaigtuvės. Ketinome susiburti ir koncertą surengti griuvėsių fone, gal taip atkreiptume dėmesį. Gyventojai nusivylę, pasipiktinę.“ Anot A. Paulauskienės, puoselėti kultūrinį gyvenimą dabar ypatingai svarbu, kai aplink tiek daug suirutės dėl koronaviruso pandemijos, migrantų krizės ir pan.

Agnė ADOMAITĖ

Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių