Skrybėlėtos damos rinkimuose skleidėsi elegancija, kūrybiškumas

Skrybėlėtos damos rinkimuose pirmoji vieta pripažinta T. Mažikienei (ketvirta iš dešinės), antroji – I. Juotkienei (kairėje), trečioji – R. Virketei ( trečia iš kairės), dešinėje – renginio vedėja E. Bakšienė.

Gražiausios skrybėlėtos damos rinkimai tapo neatsiejama Priekulės miesto ir žirginio sporto šventės dalimi. Šio reginio žiūrovai laukė penktą kartą. Pretendentės ilgai ruošėsi, apmąstė savo kostiumo prasmę ir jį kūrė. Konkurso nugalėtoja pripažinta dreverniškė senjorė Teresė Mažikienė, antrąją vietą pelnė Ina Juotkienė iš Gindulių, trečiąją – priekuliškė Rosita Virketė.

Šventės režisierius Donatas Savickis: „Skrybėlėtų damų konkursas vyksta penktus metus. Galvojome, kuo nustebinti žiūrovus?“Dalyves purtė jaudulys

Šiemet į konkursą atvyko 8 pretendentės iš Priekulės, Drevernos, Drukių, Derceklių, Agluonėnų, Gindulių, Šilutės rajono. Tarp žiūrovų irgi sukinėjosi skrybėlėtų damų, demonstruojančių dalyvių palaikymą, tarp jų – būrelis rajono ir kt. politikių.

Renginio organizatoriai maloniu dėmesiu apgaubė gražiausios skrybėlėtos damos konkurso dalyves: vaišino kafija, gardžiais pyragais, dovanojo smuikininko Lariono Dyakovo iš Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro koncertą „Spalvos ore“.

Vienos pretendentės ryžosi dalyvauti pirmąjį kartą, o kitos – jau trečiąjį ar ketvirtąjį. Tačiau jaudulys vienodai purtė visas ir jas atlydėjusius artimuosius. Renginio vedėja Ernesta Bakšienė džentelmeno prizą už žmonos Zenos palaikymą įteikė agluonėniškiui menininkui Henrikui Šurkui: trečiąjį kartą ją atlydėjo į konkursą. Pernai Z. Šurkuvienė tapo nugalėtoja, o ankstesniais metais – prizininke. Auksarankė senjorė savo rankomis sukūrė išskirtinius kostiumus. Šiemet atvyko pasipuošusi megztu aukso spalvos kostiumu, kurį pavadino „Vasarvidžio sapnas“.

Grakščios E. Vicherto teatro aktorės Nijolė Viršilienė ir Loreta Dvaržeckienė vaišino kafija ir pyragais.Skirti laiko sau

Vyriausia konkurso dalyvė T. Mažikienė iš Drevernos, kuri spalio mėnesį švęs 85-ąjį gimtadienį, pasipuošė nerta suknele tiesiai „iš vitrinos“. Skrybėlaitę ji dėvi seniai, kai dar tokios mados nebuvo. „Be skrybėlaitės niekur neišeinu. Daug jų turiu – žieminių, vasarinių, išeiginių, taip pat darželiui ravėti. Juk auginu 60 rožių“, – linksmai dėstė senjorė. Ji džiaugėsi, kad į renginį atlydėjo žentas ir dukros. Šiam džentelmenui taip pat įteiktas prizas, kurį įsteigė naujas grožio salonas Priekulėje (savininkė Viktorija Bružienė). „Kokią gerą energiją jūs skleidžiat“, – gyrė senjorę komisijos narys Gediminas Rudys.

Visų dėmesį traukė konkurso dalyvės I. Juotkienės iš Gindulių kostiumas. Ji antrą kartą dalyvavo konkurse. Anksčiau tapusi trečiosios vietos laimėtoja, neslėpė, kad šį kartą pasiryžusi iškopti į aukštesnę. I. Juotkienė vadovauja Klaipėdos apskrities vaikų, sergančių I tipo cukriniu diabetu, klubui „Smalsučiai“. „Padedame ne tik sergantiems mūsų krašto vaikams, bet ir Ukrainos – jaučiu pilietinę pareigą, nes Lietuva palaiko draugiškus ryšius su ja, be to, mano prosenelis – ukrainietis“, – atskleidė I. Juotkienė, užaugusi Gargžduose. Įsimintinas dalyvės kostiumas simbolizavo šių šalių draugystę. Ji buvo pasipuošusi įspūdinga skrybėlaite, kurią sukūrė floristė. Ukrainietiškais raštais siuvinėta palaidinė – iš muziejaus. Draikėsi juostelės, kurių spalvos priminė šių šalių valstybinių vėliavų spalvas – taip persipynę ir jų likimai.

Priekulės miesto ir žirgų šventėje dalyvavo (iš kairės) Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas, vicemerė Violeta Riaukienė, meras Bronius Markauskas, vicemerė Audronė Balnionienė, buvęs Priekulės seniūnas Valerijus Velkas, Seimo narė Rasa Petrauskienė, seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė, buvęs seniūnas Gediminas Kirlys.„Graži moteriškumo šventė – turime skirti laiko sau. Juk kasdienybė nėra lengva: rūpinuosi, kaip padėti cukriniu diabetu sergantiems vaikams“, – sakė I. Juotkienė.

Kitos dalyvės savo kostiumais stengėsi atskleisti ekologinę, gamtos temas. Elegantiškoji Rosita Virketė, Priekulėje dirbanti kineziterapeute, prisipažino, kad darbe negali puoštis, ir skrybėlaitę užsidėjo pirmą kartą.

Vertino išskirtinumą ir dermę

Nepriklausomos komisijos nariams – vilniečiams drabužių mados kūrėjams Gediminui Rudžiui ir Rimai Rudienei (Smooth Confess) bei Klaipėdos lėlių teatro režisierei ir dailininkei Aušrai Bakanaitei buvo sudėtinga išrinkti nugalėtoją. Jie vertino asmenybės, skrybėlės ir kostiumo išskirtinumą bei dermę. Komisijos nariai negailėjo pagiriamųjų žodžių konkurso dalyvėms už eleganciją, kūrybiškumą, įkvepiančią drąsą.

Jų sprendimu pirmoji vieta paskirta dreverniškei senjorei T. Mažikienei. Iš nuostabos nugalėtoja nebežinojo, ką pasakyti plojantiems žiūrovams. Antroji vieta atiteko I. Juotkienei. „Juk aš sakiau, kad laimėsiu: minties galia didžiulė, koks svarbus tikėjimas. Taigi nepasiduokite – nepaliaukite tikėję ir sunkiausiais atvejais“, – drąsino cukriniu diabetu sergančių vaikų klubo vadovė.

Trečioji vieta pripažinta R. Virketei. Nugalėtojoms įteiktos piniginės premijos, dovanos. Kitoms dalyvėms – prizai, kuriuos įsteigė naujasis Priekulės grožio salonas, o „Bangos“ laikraščio ketvirčio prenumerata – Z. Šurkuvienei.

„Ruoškitės kitų metų moteriško grožio šventei“, – paragino šventės organizatorė E. Bakšienė.

Virginija LAPIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių