• 28 rugsėjo, 2022
|

Spūstys ties Sendvario seniūnija – tiksinti bomba

Kasmet besiplečianti Sendvario seniūnija, besidriekianti Klaipėdos pašonėje, ypač patraukli naujakuriams. Jų skaičius kasmet vis didėja. Tačiau čia įsikūrusieji kenčia nepatogumus dėl infrastruktūros bėdų, viena iš šiuo metu opiausių problemų – nesibaigiančios spūstys piko valandomis. Eismas tapo itin komplikuotas prasidėjus mokslo metams, kai daug tėvų savo atžalas veža į švietimo įstaigas, situaciją apsunkina ir Klaipėdoje vykdomi kelių tvarkymo darbai ties įvažiavimais į miestą.

Užtrunka pusantros valandos

Į „Bangos“ redakciją kreipėsi Klemiškės II kaime gyvenantis Vidmantas Kareiva. Vyras atsiuntė filmuotą vaizdinę medžiagą, kurioje matyti susidariusi didžiulė spūstis palei Radailius, Mazūriškius, Trušelius, Slengius… „Patys auginame 4 vaikus. Bėda ta, kad visi lanko skirtingas ugdymo įstaigas, niekas neatsižvelgia į tėvų prašymą, kad bent dvi atžalos galėtų lankyti vieną švietimo įstaigą. Mažiausias sūnus ugdomas Gindulių darželyje, vėlgi prašėme, kad priimtų nuo 7 val. ryto (kitaip nespėjame kitų vaikų pristatyti laiku), tačiau niekam neįdomu. Nesuprantama, kad tokiu būdu sumažėtų ir spūstys. Jokio lankstumo, kad žmonėms būtų geriau. Žinoma, kooperuojamės su kaimynais, tačiau ne visada išeina. Kol visus vaikus išvežioju ir grįžtu, užtrunku 1 val. 20 min.“, – pasakojo V. Kareiva.

Pašnekovas akcentavo, kad vystant šią teritoriją padaryta daug projektavimo klaidų. Sunku pateisinti neūkiškumą. „Dabartinis eismas – tiksinti bomba, dėl to tiek ir nelaimingų atsitikimų, o dar ruošiasi statyti prekybos centrą „Lidl“ šalia, kas bus tada, sunku ir prognozuoti. Aišku, Klaipėda tvarko kelius, vėlgi įvažiavimai į miestą sudėtingi. Norime rajono ir Klaipėdos miesto valdžios sprendimų, palengvinančių susisiekimą. Galbūt galima labiau vystyti viešąjį transportą“, – svarstė pašnekovas.

Meras spūsčių neišvengia

Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas „Bangą“ patikino, kad jam ši problema gerai pažįstama, kadangi pats kiekvieną rytą išsukęs iš namų kiemo atsiduria spūstyje ir kartu su visais kantriai laukia. „Galima pajuokauti: jei merai kartais būna kritikuojami už tai, kad kažką sprendžia savo naudai, tai šiuo atveju aš niekaip neišsprendžiu“, – su šypsena kalbėjo meras B. Markauskas. Dėl viešojo transporto vystymo Klaipėdos rajono savivaldybė deda pastangas, buvo pratęstas 14-ojo autobuso maršrutas iki Mazūriškių „Rimi“.

Anot mero, yra jau priimta ir sprendimų, kurie bent šiek tiek pristabdo spūsčių didėjimą. Pavyzdžiui, Klaipėdos rajono savivaldybė padidino dotaciją tėvams, vedantiems vaikus į privačius darželius. Ji siekia 250 eurų per mėnesį. Daliai tėvų nebereikia vežti atžalų į Klaipėdą, jie lieka rajone, vaikai lanko privačius rajono darželius. Tokiu būdu neprisidedama prie automobilių srautų didinimo. „Antras strateginis sprendimas – mokyklos-daugiafunkcio centro statyba Sendvario seniūnijoje (Agilos g.), judame šia linkme. Kai šioje teritorijoje turėsime ir darželį, ir mokyklą, tas važiuojančiųjų srautas dar turėtų sumažėti. Juk pripažinkime, kai atostogų metas ir nereikia vežti atžalų į švietimo įstaigas, tas transporto srautas yra žymiai menkesnis. Be to, rugsėjį visada būna pikas, vėliau srautas šiek tiek apmažėja. Tai žinau iš savo patirties“, – patikina meras B. Markauskas.

Teritorijos planuotos chaotiškai

Rajono vadovas pripažįsta, kad anksčiau minėti sprendimai spūsčių problemą sprendžia tik iš dalies, jie laikini, nes šioje teritorijoje matyti tendencija, kaip toliau ypatingai aktyviai vyksta gyvenamųjų namų statybos kiekvieną dieną. „Per metus gyventojų skaičius didėja maždaug 1000, tad matyti ir didesnis išriedančių automobilių srautas. Reikia pripažinti, kad buvo blogai planuojamos šios teritorijos, jų vystymas, kadangi nepalikta komunikacinių koridorių didesniems srautams, dabar jaučiame to pasekmes“, – apgailestavo B. Markauskas. Situaciją apsunkina ir tai, kad Paupiuose yra rekonstruojama sankryža, sudėtingas pravažiavimas. Tačiau ten darbai greitai turėtų būti baigti.

„Pagrindiniai keliai yra Automobilių kelių direkcijos žinioje. Tad reikia organizuoti atskirą susitikimą, kelti įvažiavimo į Klaipėdą gerinimo klausimą. Jau anksčiau buvo minčių apie estakadą, tačiau tai reikalauja didžiulių investicijų, Kelių direkcijos planuose tokių dalykų nėra“, – atvirai sakė meras B. Markauskas. Žinoma, anot jo, Kelių direkcija lygiai taip pat neprognozavo tokio automobilių srauto didėjimo šioje vietoje, tad bus tariamasi. Svarstomas ir Savivaldybės prisidėjimas, tačiau sumos būtų didžiulės.

„Ką galiu pasakyti gyventojams? Ateityje šią problemą gali spręsti tik strateginiai dalykai. Jei mokyklos, darželiai yra mūsų kompetencija, mes ją sprendžiame, šie objektai yra strateginiuose planuose. Tačiau dėl naujų kelių į Klaipėdą atvėrimo, eismo gerinimo belieka kreiptis į Kelių direkciją“, – apibendrino B. Markauskas.

Pasiūlys techninių sprendimų

Meras akcentavo, kad buvo reaguojama į „Bangos“ skaitytojo atsiųstą vaizdinę medžiagą, kurioje matyti didžiulės spūstys ties Slengiais. „Aišku, man šie vaizdai gerai pažįstami, nereikia net žiūrėti vaizdinės medžiagos. Trečiadienį susitikime su Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininku Ramūnu Stasiuliu aptarėme šią problemą. Jis pats ketvirtadienio rytą žadėjo asmeniškai nuvažiuoti į vietą ir įvertinti situaciją, vėliau pateikti savo pasiūlymų“, – sakė meras. Anot jo, gal būtų pasitelktas policijos ekipažas, srautų reguliavimas. Tačiau lieka atviras klausimas, ar tai padės.

„Bangos“ korespondentei susisiekus su rajono policijos komisariato viršininku R. Stasiuliu, jis patikino su meru aptaręs šią problemą. „Pasiūlysime techninių sprendimų, kaip bent kažkiek pagerinti automobilių srauto pralaidumą. Antradienį Klaipėdos rajono savivaldybėje vyks Saugaus eismo komisijos posėdis, tuomet ir bus priimti sprendimai, kol kas dar renkame visą informaciją. Žinoma, nebus taip, kad problemos neliks, infrastruktūra yra tokia, kokia yra, o automobilių srautų vėlgi nukreipti nelabai įmanoma. Tačiau bandysime bent iš dalies palengvinti situaciją šiame ruože“, – kalbėjo R. Stasiulis.

Agnė ADOMAITĖ

1 Komentaras

  • Reikia apšvietimo, autobuso stotelių su stogu nuo lietaus, taip pat kad stotelės būtų dažniau. Prie darželio nėra stotelės, nenormalu, tai ir veža su masinomis(čia prie spalvoto darželio, nėra saligatvio, apšvietimo, tik kanalas į kurį bėga tik brudai).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių