Sukaupta patirtis praverčia racionalumui ir informacijos atrankai

Iš kairės „Amam bistro“ savininkė A. Marcinkeviča, dukra Neringa ir darbuotoja Neringa Lušpinytė.

Jaukios kavinukės „Amam bistro“ įkūrėja Asta Marcinkeviča, veikli asmenybė, Lietuvoje baigusi komunikacijos mokslus, 15 metų praleidusi Airijoje, grįžo į Tėvynę ir Gargžduose įkūrė savo verslą. Verslininkė su „Jaunimo erdvės“ jaunaisiais korespondentais pasidalijo savo studijų, rašymo užsienio laikraštyje, gyvenimo svetur patirtimi.

Iki paskutinės dienos

A. Marcinkeviča susitikime su „Bangos“ jaunųjų korespondentų klubo nariais pasakojo, jog pirmiausia mąstė apie politologijos studijas, tačiau nesijautė užtikrinta. „Jaunam žmogui tuoj po mokyklos baigimo labai sunku apsispręsti. Manau, jog tai vienas sunkiausių sprendimų, nes nuo to priklauso ateitis. Tikrai iki pat paskutinės dienos nežinojau, ką ir kur studijuosiu. Mama galbūt labiau pastūmėjo studijuoti komunikaciją, nes nuo vaikystės mėgau rašyti, prisidėjau prie laikraščio leidimo mokykloje“, – apie tai, kodėl pasirinko studijuoti komunikaciją Klaipėdos universitete, pasakoja verslininkė.

Po antro kurso dvidešimtmetė Asta išvyko padirbėti į Airiją kartu su drauge, kadangi norėjo įgyti naujos patirties, pasižiūrėti, koks gyvenimas svetur. Tačiau vasaros darbas pasisuko kita linkme – studentė susipažino su laikraščio redaktoriumi. Jis pasiūlė merginai rašyti į airišką laikraštį, paskyrė skiltį apie emigrantus, jų istorijas. „Vėliau supratau, jog straipsnių rašymas – ne man, nebent rašyčiau apie verslą. Nepatiko ir tai, jog airiškuose laikraščiuose jie palieka labai daug klaidų, o aš nemėgstu, kai darbas padarytas netvarkingai. Žurnalistai dažnai iškraipydavo pavardes. Toks darbas atimdavo daug laiko, o vien iš rašymo užsienyje neišgyvensi“, – patirtimi dalijosi A. Marcinkeviča.

Nebijo parodyti rutinos

Verslininkė su „Jaunimo erdve“ pasidalijo ir savo straipsniais, kuriuos parašė prieš daugiau nei 10 metų, taip pat ir keliais airiškais laikraščiais bei lietuvių leidžiamu laikraščiu „Lietuvis“. A. Marcinkeviča tarp lietuviškų ir airiškų laikraščių įžvelgia esminį skirtumą: užsienyje nebijoma pavaizduoti kasdieninio gyvenimo verpetų. „Atkreipkite dėmesį, kokia reklama. Dabar jau nelabai galima dėl duomenų apsaugos įstatymo fotografuoti nepilnamečių ir publikuoti be sutikimo, o Airijoje tuo metu fotografuodavo pirmokus moksleivius ir dėdavo į laikraštį, taip pat vestuvininkus, naujagimius. Jie nebijo parodyti kasdieninio, asmeninio žmonių gyvenimo, ne vien politiką ar problemas. Lietuvoje tuo metu neteko tokio atvejo matyti“, – teigia kavinukės įkūrėja.

Pasak A. Marcinkevičos, patirtis užsienyje jai itin pravertė: pradėjo kitaip žvelgti į mokymąsi, nesureikšminti pažymių. „Galėjau pritaikyti savo patirtį ir gauti aukščiausius įvertinimus. Aišku, reikėdavo išmokti teoriją, tačiau įgyta patirtis praverčia visur, tad nebijokite būti racionalūs, atsirinkti informaciją“, – linkėjo verslininkė.

Gabrielė ČIUNKAITĖ

Jaunųjų korespondentų klubo narė

Justo KASPARAVIČIAUS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių