Šventės dieną karių lūpose – daina, rankose – knyga

KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 309-osios kuopos savanoris, žurnalistas, rašytojas klaipėdietis M. Milinis (iš kairės) bei gargždiškiai 302-osios, geriausios kuopos šalyje, vyr. seržantas A. Ciparis, Apsaugos šaulių kuopos vadas ats. srž. mjr. A. Birbalas sulaukė pagarbių ir nuoširdžių susirinkusiųjų skaitykloje švęsti Lietuvos kariuomenės dienos žmonių plojimų.

 

Šypsenos ir pajuokavimai, prisiminimai ir sveikinimai, dainos pritariant gitarai, savos kūrybos pristatymas – tokia neformali, bet jauki ir prasminga ketvirtadienio popietė Lietuvos kariuomenės dienos proga Jono Lankučio viešosios bibliotekos skaitykloje suvienijo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 302 ir 309 kuopų kariškius, skaitytojus, bibliotekininkus, Trečiojo amžiaus universiteto klausytojus.

Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 302-osios kuopos vaikinai.Pagarba drąsai ir ištikimybei

Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė pristatydama susitikimo dalyviams svečius, kariškius Aivarą Ciparį, Arūną Birbalą, dar ir žurnalistą, rašytoją Mindaugą Milinį, beveik keletą minučių vardijo jų karinius laipsnius, apdovanojimus, misijose Afganistane, Irake ir kitur įgytas realias patirtis. Patys vyrai nepriekaištingomis uniformomis, pasitempę ir smagiai nusiteikę, gebantys įkvepiančiai kalbėti, jaudinančiai dainuoti, greitai pelnė auditorijos dėmesį. „Šaunuoliai!“ – girdėjosi entuziastingas žiūrovų įvertinimas skaityklos salėje.

Šiemet minimos 99-osios Lietuvos kariuomenės atkūrimo metinės. Lapkričio 23 d. 1918 m. Lietuvos valstybės Ministro Pirmininko Augustino Valdemaro įsakymu pradėtas formuoti pirmasis pulkas. Atkurta šalies kariuomenė tuomet tapo Lietuvos valstybingumo garantu. Todėl su dideliu dėkingumu prisimenami visi Tėvynės laisvės gynėjai, ypač rezistencinės kovos dalyviai, pagerbiant jų drąsą ir ištikimybę Lietuvai. Apie tai ketvirtadienį skaitykloje susirinkusiems šventinės popietės dalyviams kalbėjo rajono Tarybos narys, nuolat besirūpinantis tremtinių lemties, partizanų kovų įamžinimu Česlovas Tarvydas.

Vyro Arūno atliekamų dainų klausėsi ir jo žmona Laima.Mąstymas – ne tunelinis

Vyr. seržanto A. Cipario į Lietuvos kariuomenės dienos paminėjimą skaityk­loje atsivesti KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 302-osios kuopos, kuri jau antrąkart šalyje yra tapusi geriausia, vaikinai sulaukė nuoširdžių susirinkusiųjų aplodismentų. Gargždiškiai kariūnai jiems dovanotą šakotį po renginio įteikė savo kolegoms klaipėdiečiams iš 309-osios kuopos. Štai kur tikros kariškos draugystės pavyzdžiai!

Apsaugos šaulių kuopos vadas – ats. srž. mjr. A. Birbalas, patriotinėmis dainomis sujaudinęs minėjimo dalyvių širdis, kalbėjo, kad šių dienų kariuomenėje tarnauja kariškiai, kurių mąstymas tikrai ne „tunelinis“. „Žmonės kartais įsivaizduoja, kad mes žinome tik „taip“, „ne“, „klausau“. Patikėkite, kariuomenėje daug išsilavinusių, plačių pažiūrų žmonių, skaitančių knygas ir tikrai žinančių, kas yra Bethovenas, Van Gogas ar Mocartas“, – kalbėjo A. Birbalas. Jis akcentavo, kad nereikia nuvertinti Lietuvos kariuomenės galios, nes ji labai moderni, grūdinanti fizinę ištvermę, kovinę dvasią, nuolat pasirengusi ginti Tėvynę. „Kai jūs ramiausiai gulite ant sofutės vakare žiūrėdami televizorių, negalvokite, kad niekas nevyksta, mes nuolat esame veiksme, visiškoje parengtyje“, – užtikrino kariūnas.

Tarybos narys Č. Tarvydas pasveikino su Lietuvos kariuomenės diena.Savanorio romanai – populiarūs

KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 309-osios lengvosios pėstininkų kuopos savanoris, žurnalistas, rašytojas klaipėdietis M. Milinis prieš porą savaičių toje pačioje skaitykloje į literatūrinį renginį susirinkusių žmonių akivaizdoje operatyviai suteikė pirmąją pagalbą mūsų rajono Tarybos nariui, rašytojui, Gargždų miesto garbės piliečiui Albinui Klizui, kurį, besakantį kalbą prozos skaitymų gerbėjams, netikėtai ištiko klinikinė mirtis. Bet susirinkusiems ketvirtadienį paminėti Lietuvos kariuomenės dienos jis nė žodžiu neužsiminė apie savo kilnų, savanorio pareigą patvirtinantį poelgį. Žurnalistas šmaikščiai pristatė keletą savo knygų, tarp jų ir senelio sovietmečiu parašytą, bet paties šiais metais išleistą leidinį „Klaipėdos krašto pinigai 1917– 1923“. Savanorio kelios knygos jau puikiai įvertintos skaitytojų. Viena jų – prisiminimų knyga „Afganistano kariai“ apie 10 metų trukusią sovietinės armijos invaziją Afganistane jau neberandama jokiuose knygynuose – toks buvo jos populiarumas! Bet dabar galima skaityti elektroninėje versijoje, be to, knygą, kurioje sudėti 30 minėtoje šalyje tarnavusių lietuvių pasakojimai, Mindaugas padovanojo ir mūsų bibliotekai.

Svarbiai temai skirtas irgi jau bestseleriu tapęs M. Milinio istorinis romanas „Partizanas“, kuriame aprašoma ne tik Lietuvos pokario tikrovė, kovos dėl laisvės, tačiau ir Mažosios Lietuvos tragedija. Šis romanas iš prieš tai buvusiųjų išsiskiria paties autoriaus užmoju – parašyti nuotykių romaną, kupiną intrigos ir siužeto vingrybių. Susitikime Jono Lankučio bibliotekos skaitykloje Mindaugas juokavo, kad vienas jo draugas pasiryžęs finansuoti antrojo minėtos knygos tomo leidybą, nes labai jau rūpi tolimesnė įvykių eiga, personažų likimai.

Vilija BUTKUVIENĖ

Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių