Utrių kalnas vilios naujomis pramogomis

Lapių bendruomenės centras ketina į Utrių kalną, tapusį žiemos pramogų vieta, vilioti ir vasarą. Rengiamas projektas šalia slidinėjimo trasų įrengti dvi skirtingas trasas su pakylėjimais – kalneliais čiuožti padangomis mažiesiems. Žiemą jos taip pat gali praversti. Naujovę įrengti tikimasi gavus europinę paramą per VVG „Pajūrio kraštas“, taip pat parėmus rajono Savivaldybei.

Įgyvendinus sumanytą projektą, šalia trijų slidinėjimo trasų bus įrengtos dvi trasos čiuožti padangomis vasarą vaikams. Bet jas galima naudoti ir žiemą. „Bendruomenės žmonės pritarė projektui, kurį turime pateikti iki lapkričio 27 dienos, kad gautume europinę paramą. Tikimės, jog 5 proc. parems rajono Savivaldybė, – kalbėjo Lapių bendruomenės centro pirmininkė Laima Karbauskienė. – Yra du partneriai. Didžiausias iššūkis – sukurti ir trejus metus išlaikyti dvi darbo vietas. Reikia viską įvertinti, apskaičiuoti, numatyti perspektyvą.“

Gruodžio mėnesį bus 5 metai, kai Utriuose įrengta slidinėjimo trasa. Lapių bendruomenės žmonėms atrodė, kad tai labai tinkama vieta žiemos pramogoms, nes čia rinkdavosi slidinėjimo mėgėjai. Tačiau buvo sunku nuspėti, ar tam bus palankios oro sąlygos.

Žiemos pramogų ant Utrių kalno projektui įgyvendinti Lapių bendruomenės centras gavo 590 tūkst. litų, o rajono Savivaldybė skyrė dar 120 tūkst. Lt. Buvo nupirkta įranga, reikalinga gaminti ir į trasas purkšti sniegą. Už gautas lėšas taip pat įrengtas keltuvas. Kalnas buvo pritaikytas slidinėjimo trasoms visuomenės reikmėms skirtame sklype.

Pasak L. Karbauskienės, šiltą praėjusią žiemą slidinėjimo trasa neveikė nė dienos: sniegui gaminti reikia bent dviejų laipsnių šalčio. Lapiškiai pradėjo svarstyti, ką daryti, ir nusprendė labiau įveiklinti Utrių kalną įrengdami dvi naujas trasas su kalneliais čiuožti padangomis vasarą, taip pat žiemą.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių