Vaikų rašytoja ir lėlininkai: išdrįskite kurti patys

„Įdomus pažinimo kelias“ – tokiu gyventojų informacinio skatinimo projektu Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius siekia, kad knyga mažiesiems skaitytojams ir jų tėveliams taptų ne tik geru laisvalaikio draugu, ne tik žinių, bet ir išminties šaltiniu, kūrybiškumo pradu. Du pažintiniai susitikimai su lėlių teatro atstovais ir vaikų literatūros kūrėja, projekto dalyviams vaizdžiai atskleidė, kaip kuriamos knygos, kaip atsiranda vienokie ar kitokie literatūriniai personažai, kurie pasireiškia net teatralizuotoje veikloje.

Mažieji knygučių mylėtojai, o ateityje galbūt net naujų literatūrinių istorijų kūrėjai smalsiai klausėsi rašytojos N. Kepenienės pasakojimo, kas paskatina kurti, kaip kuriamos, kaip iliustruojamos knygos. Autorės gebėjimas kalbėti paprastai ir nuoširdžiai susitikimo dalyvius nuteikė atvirumui, nuoširdumui, žaismingumui. Praėjusią savaitę minėto projekto tema Vaikų literatūros skyriuje su ikimokyklinio amžiaus skaitytojais šiltai ir nuoširdžiai bendravo klaipėdiškė Nijolė Kepenienė, poetė ir prozininkė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė. Ji yra parašiusi kelis romanus suaugusiesiems, o mažiesiems Nijolė kuria eilėraščius, pasakas, apsakymus, apysakas. Rašytojos kūrybiškumo spektras platus: ji lieja akvareles, iliustruoja savo knygas, užsiima vertimais iš anglų į lietuvių kalbą. Jos kūrybos bagaže – daugiau kaip dvi dešimtys knygų, kai kurios iš jų įvertintos įvairiomis premijomis.

Pasak rašytojos, knyga jai visada buvo pats didžiausias išminties šaltinis ir netgi pati nuostabiausia bendravimo forma, nes knyga su skaitytojais dalijasi prieš šimtmečius ir net tūkstantmečius sukaupta išmintimi, kasdienėmis mintimis ir jausmais. „Kūrybinę kibirkštį manyje paskatino dukros Šarūnė ir Akvilė, kurios nebenorėjo klausytis klasika tapusių pasakų“, – susitikime su jaunaisiais Gargždų skaitytojais sakė rašytoja. Jaunėlei dukrelei sekamos naujos istorijos sugulė į knygelę „Džiovintas debesėlis“. Įdomu tai, kad leidinys iliustruotas Šarūnės piešiniais – mergaitė piešė juos būdama ketverių metų, klausydamasi mamos sekamų pasakų.

„Skaitymas yra vienas iš geriausių būdų, padedančių vaikui tobulėti. Juk skaitant atsiveria kitas pasaulis, o svarbiausia – savarankiškai atrastas. Knygose – ne tik nuotykiai, įdomūs jų herojų gyvenimai. Jose ir išmintis, ir moralinės normos, ir bendražmogiškosios vertybės, ir siekiai, siunčiami iš kartos į kartą“, – mintimis su „Banga“ dalijosi patrauklių knygų vaikams autorė N. Kepenienė. Jos įsitikinimu, projektas „Įdomus pažinimo kelias“, kurį vykdo Vaikų literatūros skyrius, taip pat yra viena iš galimybių skatinti mažuosius ir jų tėvelius susidomėti individualia kūryba. Rašytoją ypač nudžiugino Vaikų literatūros skyriaus vedėjos Daivos Ringienės pastebėjimas, kad Gargžduose yra nemažai jaunų mamų, kurios su vaikučiais ateina į biblioteką, domisi įvairiais renginiais, skatinančiais kūrybiškumą ir draugystę su knyga.

Anksčiau vykusiame projekto „Įdomus pažinimo kelias“ susitikime Vaikų literatūros skyriuje viešėjo šeimos lėlių teatro „Lino lėlės“ spektaklis „Lietuviška pasaka apie tris seseris“. „Mūsų mažieji skaitytojai kartu su tėveliais stebėjo talentingo režisieriaus Lino Zubės nestandartinį mąstymą. Manau, kad tiek susitikimas su lėlininkais, tiek diskusija su vaikų rašytoja yra nuoroda, padrąsinimas kūrybiškumui skleistis kiekvienuose namuose“, – įsitikinusi D. Ringienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių