Po 50 metų – mintimis į Veiviržėnų mokyklą

Telšių Mažosios bažnytėlės prelatas dr. Juozas Šiurys savo buvusiems bendraklasiams, Veiviržėnų vidurinės mokyklos XVII laidos abiturientams, priminė, kad šiemet sukako 50 metų, kai jiems skambėjo paskutinis skambutis. Pakviesti paminėti šį jubiliejų susirinko Telšiuose, kur kalbos sukosi apie Veiviržėnus, brangią mokyklą, buvusius mokytojus ir klasės draugus.

Asmeninio archyvo nuotr. Prelatas dr. J. Šiurys buvusius klasės draugus po 50 metų pakvietė į susitikimą Telšiuose. Atvyko 12 buvusių abiturientų. Susitikime dalyvavo auklėtoja Irena Uznienė (pirmoje eilėje, viduryje), mokytoja Stanislava Daugėlienė (antroje eilėje, trečia iš dešinės). Šalia – buvusi abiturientė Biruta Alšauskienė su vyru Remigijumi, pirmoje eilėje iš dešinės – S. Grykšienė, trečia –ReginaLankutienė. Šios buvusios abiturientės laimę kuria Klaipėdos rajone.

Gegužė – ypatingas mėnuo: prasideda egzaminai, po to išleistuvės – pažadai, klasės draugų norai ateityje bendrauti, susitikti. Tačiau metams bėgant kiekvienas keliauja savo gyvenimo keliu su unikaliomis mintimis, siekiais ir svajonėmis.

Mes, 1972 m.Veiviržėnų vidurinės mokyklos XVII laidos abiturientai (dabar Jurgio Šaulio gimnazija), gavome savo buvusio bendraklasio prelato Juozo Šiurio netikėtą kvietimą susitikti Telšiuose, kur Mažojoje bažnytėlėje jis atlieka dvasinę tarnystę.Taigi jubiliejus: pralėkė 50 metų, kai baigėme mokyklą. Smagiai priėmėme pasiūlymą šią brangią sukaktį paminėti Telšiuose, kur gyvena ir dirba mūsų garbus klasės draugas prelatas Juozas.

Kaip skrieja laikas! Prieš 25 metus buvome susitikę Veiviržėnuose, dabar rinkomės antra kartą. Nedaug mūsų susirinko: iš 26 buvusių mokinių – tik 12, bet susitikime dalyvavobuvusi auklėtoja Irena Uznienė, istorijos mokytoja Stanislava Daugėlienė. Šiltas, jaukus mūsų susitikimas – patyrėme daug laimės ir džiaugsmo.

Susitikimas prasidėjo Telšių Mažojoje bažnytėlėje šv. Mišiomis už buvusius klasės draugus, mokytojus, išėjusius amžinybėn, dėkojome už dorai nugyventus metus. Labai džiaugėmės ekskursija po Telšius: aplankėme Telšių katedrą, kunigų seminariją, Telšių vyskupijoje šiltai bendravome su vyskupu dr. Algirdu Jurevičiumi.

Susėdę prie stalo pasikalbėjome, prisiminėme, ko siekėme ir kaip mums sekėsi. Kaip ir visose šeimose pasitaiko džiugių akimirkų, gerų prisiminimų, ir, žinoma, netekčių, liūdesio, nesėkmių. Dauguma atradome teisingą gyvenimo kelią – mokėmės, dirbome, esame gerbiami šeimoje, bendradarbių.

Visos kalbos sukosi apie Veiviržėnus, mylimą mokyklą, buvusius mokytojus, klasės draugus. Sunku buvo skirtis, bet atsisveikinome su viltimi dar susitikti. Ilgai prisiminsime susitikimo akimirkas – kas nedalyvavo susitikime, turi ko gailėtis.

Stanislava BŪDVYTYTĖ-GRYKŠIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių