„Vaivorykštės“ gimnazijoje atidaryta moderni gamtos mokslų laboratorija

Biologijos mokytoja metodininkė R. Kundrotienė (kairėje) ir chemijos mokytoja J. Gerulskienė naujoje laboratorijoje atliko pirmąjį eksperimentą.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje penktadienį įvyko naujutėlaitės gamtos mokslų laboratorijos atidarymas. Savivaldybės atstovai, rajono švietimo įstaigų vadovai ir pedagogai pasidžiaugė moderniomis permainomis gimnazijoje. Laboratoriją palaimino Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapijos vikaras kun. Mindaugas Stonys.


„Vaivorykštės“ gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė Raimonda Kundrotienė džiaugėsi, kad net 27 abiturientai pasirinko inžinerines specialybes. Ji įsitikinusi, kad Vilniaus Gedimino technikos universiteto nuotolinio ugdymo platformos „Ateities inžinerija“ programa formuoja profesinių studijų kelią, ugdo kūrybiškumą. Gimnazistai kasmet dalyvauja įvairiausios tematikos programose ir jau yra sukūrę projektų, kaip, pavyzdžiui, išmanusis šiltnamis, hidroelektrinę (žaliosios energetikos programoje), o štai biomedicinos inžinerijos tematikoje sukūrė išmaniąsias duris, kurios matuoja kūno temperatūrą: jei nustato, kad žmogaus kūno temperatūra aukštesnė nei 37 laipsniai – durys neatsidaro.
„Ateities inžinerijos“ pavasario sesijos tematikos ,,Dizaino technologijos ir inovacijos“ projektinių darbų konkurse „Vaivorykštės“ gimnazistas Arnas Rutė pristatė darbą „Sekvencinė pavarų dėžė“. Jis buvo įvertintas kaip geriausias inžinerinis sprendimas.
R. Kundrotienė įsitikinusi, kad naujos laboratorijos gimnazijoje atidarymas – tai ugdymo modernizavimas ir tikisi, kad pritrauks moksleivius atsiskleisti gamtos moksluose, įsitraukti į inžinerinių projektų kūrimą.
„Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Ona Sturonienė dėkojo gimnazijos kolektyvui, linkėjo, kad visi projektai sėkmingai pasisektų dirbant modernioje laboratorijoje.

„Iniciatyvūs mokytojai įdėjo daug pastangų, kad ši laboratorija atsirastų, ‒ sveikindama kalbėjo Savivaldybės vicemerė Violeta Riaukienė. ‒ „Vaivorykštės“ gimnazija leis mokiniams labiau plėtoti kūrybinius gebėjimus ir eiti mokslo pažangos keliu.“
Savivaldybės vicemerė Ligita Liutikienė pasveikino gimnazijos bendruomenę: „Norisi palinkėti, kad taptumėte ateities gimnazija, jog laboratorija visuomet būtų pilna vaikų ir darbais būtų garsinamas Klaipėdos rajonas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.“
Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Genovaitė Jurevičienė linkėjo, kad laboratorija būtų žingsnis Tūkstantmečio mokyklos link ir sėkmingai vyktų laboratoriniai darbai.
Laboratorijai vadovaus chemijos mokytoja Jurgita Gerulskienė. Laboratorija, įrengta ES projekto „Kokybės krepšelis“ lėšomis, kainavo apie 184 tūkst. Eur. Savivaldybė skyrė apie 20 tūkst. Eur dviejų kabinetų – naujai įrengtos laboratorijos ir chemijos – remontui. Tikimasi, kad vaikai įsitrauks ir labiau norės tapti jaunaisiais tyrėjais, ugdymas bus papildytas naujais inžineriniais kūrybiniais elementais, kurie padės kritiškai vertinti, analizuoti duomenis.

Monika CALZONAITĖ
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių