Veiviržėnai atsisveikina su Mažąja Lietuvos kultūros sostine

Plenero Kūrybinės dirbtuvės Veiviržėnuose organizatoriai ir dalyviai.

2020 metai Veiviržėnų miesteliui buvo ypatingi: Veiviržėnai nešė Mažosios Lietuvos kultūros sostinės vėliavą. Tai didžiulis įsipareigojimas. Susiplanuoti veiklą – viena, o įvykdyti – jau kitas dalykas, reikalaujantis daug fi zinių ir dvasinių išteklių.

Ilgametis įdirbis visus išmokė dirbti komandoje, todėl dar labiau susitelkėme visi: bendruomenė, seniūnija, Amatų centras, biblioteka, gimnazija, Muzikos mokykla ir Kultūros centras. Reikėjo žmogaus, kuris koordinuotų veiklą, ir vienbalsiai nusprendėme, kad labiausiai tai veiklai tinka Veiviržėnų kultūros centro direktorė Laura Netalimova. Pirmadieniais septintą valandą vakare rinkdavosi organizatoriai ir savanoriai. Tai žmonės, kurie neskaičiavo savo laiko. O veiklų ir darbų buvo daug. Norėjome, kad šie metai būtų ypatingi: renginiai būtų įdomūs ir turėtų išliekamąją vertę. Buvo suplanuoti keturi renginių ciklai: „Vardan Lietuvos“, „Kol dega ugnis“, „Nuspalvinkim dabartį“ ir „Svajokim kartu“. Kartais net patys pagalvodavome, ar ne per daug norime padaryti, laikas tirpdavo, tačiau viską suspėdavome.

Sausio mėnesį pajudėjęs „Kūrybinis traukinys“ be didelių trukdžių, nors kartais dėl techninių kliūčių ir turėjęs stabtelėti, tikslingai važiavo savo maršrutu. Kelionę pakoregavo visuotinė pandemija kovo–birželio mėnesiais ir dabar, spalio–gruodžio mėnesiais. Uždraudė fi zinius kontaktus, bet niekas neuždarė ir neįkalino žmogaus dvasios – jo noro kurti, džiaugtis ir dalintis tuo džiaugsmu. Suplanuotas uždarymo renginys miestelio centre neįvyko. Bet yra sakoma, jog nėra padėties be išeities. Šiandien šitą kelionę – vaizdo fi lmą „Veiviržėnai – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2020 m. (uždarymas)“ – galima pamatytiinternetinėje erdvėje, Veiviržėnų kultūros centro feisbuko paskyroje ir „YuoTube.com“ puslapyje. Filme pateikti svarbiausi Mažosios kultūros sostinės renginiai ir projektai bei atsiminimai, atsiliepimai ir palinkėjimai žmonių, kurie dalyvavo šioje veikloje.

„Kūrybinis traukinys“ gruodžio mėnesį sustojo stotelėje „Pasaka tikiu“. Norėjome, kad miestelio centras šviestų ir skambėtų, kad apsilankiusiųjų širdys prisipildytų nuostabos, gerumo ir pamąstymų. Yra posakis „Ne šventieji puodus lipdo“. Svajokim kartu, nes svajonės pildosi, ypač kai jų nepasakai garsiai, nes kartais gali ateiti grinčai ir pavogti…

Esame įvertinti: apie mus rašo, kalba, aplanko mūsų duris, mūsų slėnį – mūsų miestelį. Gavome mero padėką už metų projektą „Mažoji kultūros sostinė – 2020“.

Metai baigėsi, bet veikla, darbai ir kultūra – ne. Jau turime planų ir kitiems metams. Nuoširdžiai dėkojame visiems geros valios žmonėms, kurie neatlygintinai dirbo, kūrė, vaidino, kepė, dažė, tiems, kurie paaukojo savo senas duris kūrybiniam projektui „Durys“. Tikimės, kad jau vasario mėnesį galėsime padėkoti visiems, važiavusiems kartu „Kūrybiniame traukinyje“.

Už galimybę įgyvendinti projektą dėkojame Klaipėdos rajono savivaldybei, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Lietuvos kultūros tarybai, Kultūros paveldo departamentui, „Agrokoncerno“ grupei; už informacinę sklaidą Klaipėdos rajono laikraščiui ,,Banga“, informaciniams portalams „Mano Gargždai“ ir „Kiti Gargždai“, dienraščiui „Vakarų ekspresas“, radijo stotims LRT, „Laluna“, „Radiogama“.

Irena JUCIUVIENĖ

Veiviržėnų kultūros centro renginių organizatorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių