Veiviržėnų amatų centras sujungė bendrystei ir saviraiškai

Projekto dalyviai džiaugiasi vilnos vėlimo pamokose nusivėlę riešines.

Veiviržėnų amatų centras trečius metus vykdys projektą „Socialinės reabilitacijos paslaugos neįgaliesiems bendruomenėje“. Jame dalyvauja 36 fizinę ar psichologinę negalią turintys žmonės ne tik iš Veiviržėnų, bet ir Endriejavo, Judrėnų seniūnijų. Jiems tai galimybė bendrystei, užimtumui, saviraiškai.

Socialinio projekto dalyviams patinka lankytis Veiviržėnų amatų centre, kuriame keturis kartus per savaitę vyksta įvairios veiklos: psichologinės pagalbos, tarpusavio bendravimo, įvairių amatų edukacijos, parodos, ekskursijos, renginiai. Jie tapo draugais, pasiilgsta vieni kitų. Dėl negalios, finansinių nepriteklių ar atstumų jų galimybės kur nors išvykti ribotos. Amatų centras projekto dalyviams teikia ir pavėžėjimo paslaugą – juos iš namų atsiveža į užsiėmimus.

Pasak Veiviržėnų amatų centro vadovės Valės Krauleidienės, projekto dalyviai ne tik džiaugiasi suradę draugų, bet ir malonių užsiėmimų. Viena moteris iš laikraščių juostelių pynelėmis meistriškai dekoruoja indus, kitas lankytojas karoliukais kruopščiai dekoruoja atvirukus, kalėdinius žaislus. Trečia projekto dalyvė pamėgo vilnos vėlimą, kuris jai tapo pomėgiu: laisvalaikiu velia šlepetes, sages, kita įsijautė į papuošalų iš juostelių ir spalvotų karoliukų gamybą. „Projekto dalyviai įsilieja į socialinę aplinką – dalyvauja parodose, renginiuose, šią grupelę žmonių pažįsta bendruomenė, – dėstė V. Krauleidienė. – Mes stengiamės jiems padėti: jų darbus eksponuojame Amatų centre, kai atsiranda pirkėjų, juos parduodame. Tokiu būdu šie žmonės prisiduria prie savo pajamų. Projekte dalyvaujantiems žmonėms niekas nekainuoja.“

Karantinas apribojo amatų centro veiklą, judėjimą, bet gruodžio mėnesį buvo dirbama nuotoliniu būdu. „Nufilmavome edukaciją, perkėlėme į „YouTube“ ir jie prisijungę kartu vėlė žaislinius kačiukus, gamino kalėdines dekoracijas, kepė ir dekoravo meduolius. Edukacijoms reikalingas priemones visiems nuvežėme į namus“, – atskleidė V. Krauleidienė.

Virginija LAPIENĖ

Veiviržėnų amatų centro arch. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių