Vietoj asfalto – kaltųjų paieškos

Į posėdį atvykę gyventojai širdo, jog per daugiau nei dešimtmetį jų problema nepajudėjo iš mirties taško.

 

Čiupt už vadžių – vėl iš pradžių – taip galima apibūdinti situaciją dėl kelio Rimkai–Lėbartai–Dovilai rekonstrukcijos. Gyventojai su Savivaldybe susirašinėja nuo 2004 metų, tačiau jokių apčiuopiamų rezultatų nepasiekė. „Tebedardame 5 km per valandą greičiu. Tegul atvažiuoja pas mus politikai ir įsitikina“, – kvietė ketvirtadienį Tarybos posėdyje dalyvavęs sodininkų bendrijoje „Putinas“ gyvenantis Raimundas Satkevičius.

Gyventojai šokiruoti

R. Satkevičius „Bangai“ pasakojo, kad tik 2011 m. šis kelias buvo pabarstytas smėliu. „Tam išleista 400 000 Lt. Labai keista“, – stebėjosi jis. Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas taip pat pripažino, kad anuomet atliktas minimalus kelio sutvarkymas, pažvyravimas nepateisino gyventojų lūkesčių: „Jie kreipėsi į generalinę prokuratūrą, bet teisinės institucijos rangovams priekaištų neturėjo.“

R. Satkevičiaus žiniomis, už 50 000 Lt buvo parengtas ir rekonstrukcijos projektas. Tačiau suprojektuotas kelias patenka į privačius 7 ūkininkų sklypus, tad reikia savininkų sutikimo dėl servituto. 6 sutinka, o vienas – ne. „Tada ir prasidėjo žaidimas. Derėjomės su juo, gyventojų iniciatyva jis buvo prišnekintas, nuvežtas pas notarą, tačiau ten atsisakė pasirašyti. Tad 2014 m. Klaipėdos rajono savivaldybės taryba nusprendė, jog reikia rengti specialųjį planą ir žemes perimti visuomenės reikmėms, nepriklausomai nuo minėto ūkininko norų. Laukėme, tačiau iki šiol nieko nepadaryta… O 2015 m. lapkričio mėnesį buvo atšauktas sprendimas rengti specialųjį planą ir nuspręsta grįžti prie derybų. Buvome šokiruoti. Tai pavyzdys, kaip priiminėti sprendimus ir nieko nedaryti“, – piktinosi R. Satkevičius.

Direktorius pripažino dalį kaltės

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Audrius Kampas patikino, kad paskutinis Tarybos sprendimas buvo pavedimas toliau derėtis, nupirkti turto vertinimo paslaugą ir sužinoti galimą sklypų vertę. „Yra išsiųsti raštai sklypų savininkams, kad duotų sutikimus vertinti jų sklypus, ir yra paskelbtas konkursas turto vertintojui parinkti“, – informavo A. Kampas. Jei vietoj derybų būtų pasirinktas kitas kelias – žemės, patenkančios į rekonstruojamo kelio ribas, perėmimas visuomenės poreikiams, – tai truktų ne mažiau kaip 2 metus. Specialiojo plano parengimas kainuotų nuo 10 iki 20 000 eurų.

Tarybos narys Raimondas Simonavičius stebėjosi, kaip dar 2014 m. Tarybos priimtas sprendimas rengti specialųjį planą nebuvo vykdomas: „Reikia atlikti tarnybinį patikrinimą ir kaltus asmenis nubausti, kad kitą kartą žinotų, jog Tarybos sprendimų reikia paisyti, žmonėms nereikėtų lūkuriuoti metų metais.“ Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas priminė, kad pats šias pareigas eina tik nuo 2015 m. balandžio mėnesio, tačiau nesikratė atsakomybės ir prisipažino besijaučiąs kaltas šiuo klausimu: jo vadovavimo laikotarpiu darbai taip pat galėjo vykti sparčiau. „Mušimasis į krūtinę, pasisakymai, jog aš kaltas, aš kaltas, tikrai nepakeis situacijos. Direktorius, turėdamas savo galimybes, teises, jau galėjo spręsti šį klausimą“, – replikavo Tarybos narys Vaclovas Macijauskas. Tarybos narė Audronė Balnionienė taip pat stebėjosi tokiu Administracijos neveiklumu. „Gal dar trūksta etatų?“ – ironizavo ji.

Rengs specialųjį planą?

Tarybos narys Jonas Dromantas vis dėlto ragino nutraukti kaltų paiešką ir ieškoti racio­nalių problemos sprendimo būdų. Meras V. Dačkauskas priminė, kad yra du keliai: toliau tęsti derybas arba rengti specialųjį planą ir žemes perimti visuomenės poreikiams. Atvykę gyventojai akcentavo, kad derybos – jau išbandytas variantas, tad reikia kuo skubiau rengti minėtąjį specialųjį planą.

Taryba į gyventojų poziciją atsižvelgė ir priėmė protokolinį sprendimą, pagal kurį jau kitame posėdyje, vyksiančiame kovo mėnesį, balsuos dėl specialiojo plano rengimo.

Tačiau Administracijos direktorius S. Karbauskas po posėdžio neatmetė ir kito varianto: „Kovo 1 d. atplėšime vokus, išaiškės konkurso dėl nepriklausomo turto vertintojo rezultatai. Jų nustatytą kainą galėsime pasiūlyti ir tam ūkininkui, galbūt jis sutiks. Tokiu atveju situacija išsispręstų greičiau. Jei ne, vyks balsavimas dėl specialiojo plano.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content