Agluonėnuose dalijomės savo kūryba

„Vasaros skaitymuose“ Gerda Jankevičiūtė (antra iš kairės), šalia O. Jankevičiūtė-Strikšienė su renginio organizatorėmis Diana Cipariene ir Giedre Ilginiene.

„Bangoje“ jau buvo rašyta apie Agluonėnų etnografinėje sodyboje vykusį tradicinį literatų renginį „Vasaros skaitymai“. Norėčiau pasidalinti ir gerais mūsų įspūdžiais.

Pasiekę Agluonėnus turėjome dar laiko, todėl nutarėme apžiūrėti Vanagus. Apžvelgę Mažosios Lietuvos met­raštininkės Ievos Simonaitytės gimtinę kartu su poete Gerda Jankevičiūte ir jos vyru Vidmantu atvažiavome į literatų šventę.

Agluonėnams šiemet sukanka 480 metų, prieš tiek metų jie pirmąkart paminėti mokesčių mokėtojų knygoje. Man Agluonėnai yra brangūs, nes kaimo kapinėse yra palaidota kraštietė grafikė, alpinistė, poetinių tekstų kūrėja Ona Šimaitytė-Račkauskienė, kilusi iš Vanagiškių k., Paįstrio sen., Panevėžio r.

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka ir literatų klubas „Potekstė“ organizavo jau tradiciniais tapusius „Vasaros skaitymus“. Smagu, jog susirinko iš Klaipėdos, Kretingos, Rietavo, Šilalės bei kt. rajonų. Aukštaitijos regionui atstovavo rytų aukštaičių tarme savo kūrybą skaičiusi Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos, Panevėžio literatų klubo „Polėkis“ narė Ona Jankevičiūtė-Strikšienė.

Turėjome galimybę susipažinti su etnografine sodyba, joje esančiais pastatais, eksponatais. Sodybos klojimo teatre skambėjo sveikinimai, palinkėjimai ir poetinis žodis. Taip įvyko bibliotekos projekto „Misija knygnešys“ renginys.

Malonu buvo bendrauti su renginio organizatoriais ir dalyviais, paskaityti ir savo kūrybą bei gauti dovanų žemaičių tarme išleistą Aldonos Martinkienės poezijos knygelę. Buvo graži, prasminga šventė, įkvepianti naujiems kūrybiniams ieškojimams.

Ona JANKEVIČIŪTĖ-STRIKŠIENĖ

Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos, Panevėžio literatų klubo „Polėkis“ narė

Aut. nuotr.


Taip pat skaitykite:

Neįgaliųjų integracija: siekis – kuo daugiau paslaugų
A. Balnionienė: rajono verslininkams – pagalba žengiant į elektroninę erdvę
Skelbiamas konkursas UAB „Klaipėdos rajono energija“ direktoriaus pareigoms
Darželių stygius atveria kelią investuotojams
Mokyklos reorganizavimas nuliūdino judrėniškius
Testai imami nušiurusioje palapinėje
Klestintys Agluonėnai – savojo krašto puoselėtojai
„Pigu.lt“ parduotuvė – Klaipėdos „Molo“ prekybos centre
Dainos vakaras Lapiuose išsilies į festivalį
Ori senatvė „Senjorų dvare“ ne visiems pasiekiama

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Urmu!

Svieto pabaiga. Taip sakydavo ir…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook