Be medikų paslaugų kaimas neliks

Veiviržėnų ambulatorijoje prie šeimos gydytojo prisirašę žmonės patyrė didelių nepatogumų rugsėjo mėnesį, nes ten dirbusi gydytoja išėjo iš darbo. Niekas jos nepakeitė – sunegalavus ir prireikus mediko pagalbos teko važiuoti į Gargždų šeimos medicinos kliniką. Tačiau nuo lapkričio pradėjo dirbti nauja gydytoja. Rasti šeimos gydytoją, kuris dirbtų kaime, nelengva.

Veiviržėniškiai pasigedo gydytojo

Į „Bangos“ laikraščio redakciją kreipėsi Veiviržėnų seniūnijos gyventoja (pavardė redakcijai žinoma), kad šio miestelio ambulatorijoje rugsėjo mėnesį visai nedirbo šeimos gydytoja, o spalį ją pavadavusioji atvykdavo porai valandų per dieną. „Dėl to eilėje, kad patektum pas ją, reikėjo laukti 2–3 savaites. O mums prireikė tėvelį skubiai vežti pas gydytoją į Klaipėdos ligoninę konsultuotis, bet neturėjome siuntimo. Iš kur jį paimti? Neturint siuntimo pas specialistą už paslaugą reikia mokėti. Mes susimokėtume, betgi ne visi įstengia. Tikra bėda kaimo žmogui – ne visi senyvi žmonės turi galimybių nuvažiuoti į Gargždus, ne visada greitoji nuveža į ligoninę. Antai priepuolis praeina, žmogus atrodo neblogai, nors pasekmės lieka, priežastis nenustatyta. Apmaudu, kad Veiviržėnų ambulatorijoje nebeliko normaliai paslaugas teikiančio šeimos gydytojo“, – nusivylusi dėstė „Bangos“ skaitytoja.

Trūksta ir mieste

Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Petras Serapinas patvirtino, jog užtarnauto poilsio išėjus buvusiai šeimos gydytojai, kuri apie tai iš anksto neperspėjo, Veiviržėnų ambulatorijoje nebebuvo kam dirbti. Taigi ten prisirašiusieji medicinos paslaugų turėjo važiuoti į Gargždų šeimos medicinos kliniką. „Rasti šeimos gydytoją dirbti kaime sudėtinga – trūksta ir Gargžduose, ir Klaipėdoje – visoje Lietuvoje ieškoma šių specialistų“, – kalbėjo vyr. gydytojas. Kaip padaryti patrauklų kaimą, kad jauni gydytojai norėtų ten dirbti? Tai retorinis klausimas.

Pasak P. Serapino, nuo spalio pabaigos Veiviržėnuose visu etatu dirba vidaus ligų gydytoja Vilija Puslytė. „Tačiau ši kompetentinga gydytoja dirba tik su suaugusiais pacientais – ieškome vaikų gydytojo. Dabar gelbsti kartą per savaitę, antradieniais, 3 valandas dirbanti gydytoja Agnė Jakubčionytė iš Gargždų. Situacija taisysis“, – pažadėjo P. Serapinas. Veiviržėnų ambulatorijoje prie šeimos gydytojo yra prisirašę

1 290 suaugusių gyventojų ir 260 vaikų.

Pagalbos nesikreipė

Be Veiviržėnų ambulatorijos, Klaipėdos rajone yra Agluonėnų, Dovilų ir Vėžaičių. Pasak P. Serapino, pastarosiose šeimos gydytojai dirba – situacija stabili. „Be gydytojo paslaugų kaimas neliks“, – tvirtino vyriausiasis gydytojas.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Laima Kaveckienė kalbėjo, jog Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas P. Serapinas nesikreipė dėl šeimos gydytojų trūkumo, o Paupių pirminės sveikatos priežiūros centro vyr. gydytoja Erika Janovičienė paprašė pagalbos, ir jau porą metų rajono Savivaldybė skiria lėšų paremti (kartu su įstaiga) tris šiame centre dirbančius šeimos gydytojus. „Jeigu kreiptųsi vyr. gydytojas P. Serapinas, spręstume, ką daryti“, – sakė L. Kaveckienė.

Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių