Žygeiviai pajūriu keliavo Šv. Jokūbo keliu

Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras balandžio 27 d. visus norinčius kvietė prisijungti prie Šv. Jokūbo kelio sezono atidarymo ir kartu su visos Lietuvos „Camino Lituano“ bendruomene žygiuoti „Lietuva eina“ žygio metu.
Minėtą dieną susirinko apie 100 žygio dalyvių, panorusių įveikti parinkto maršruto atkarpą Klaipėdos rajone Nemirseta–Giruliai, pažinti Šv. Jokūbo kelią ir įsitraukti į nuostabią patirtį. Žygyje dalyvavo ir Karklės parapijos klebonas Mindaugas, kuris palaimino ir pakiliai nuteikė „Lietuva eina“ dalyvius.
Maršruto atkarpos Nemirseta–Giruliai puikūs pėsčiųjų takai vedė per pajūrio miškus, kurių grožiu dar labiau leido mėgautis nuostabus oras. Įžengę į Pajūrio regioninį parką žygio dalyviai galėjo atsikvėpti prie Plocio ežero – migruojančių paukščių poilsio vietos, iš paukščių stebėjimo namelio stebėti paukščius, susipažinti su informacija stenduose, pamatyti horizonte raibuliuojančią Baltijos jūrą. Daugelis šioje vietoje buvo pirmą kartą.
Keliaudami toliau žygeiviai pasiekė vietą, kurioje anksčiau stovėjo Karklės (Karklininkų) evangelikų liuteronų bažnyčia. Apie šią bažnyčią, jos istoriją ir ateities planus ją atstatyti papasakojo Karklės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas.
Toliau keliaudami pažymėtais takeliais žygio dalyviai pasiekė vienintelį žvejų kaimą Lietuvoje prie Baltijos jūros – Karklę, pasigrožėjo šios vietos išskirtinumu, išlikusiu etnografiniu savitumu.

Atsikvėpti žygio dalyvius Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras pakvietė Pajūrio regioninio parko lankytojų centro kiemelyje. Čia žygeiviai ne tik pailsėjo ir papietavo, bet ir susipažino su Pajūrio regioninio parko lankytojų centro ekspozicija apie gintaro gaudymą, žvejybą ir kt. Charizmatiškasis Karklės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Pajūrio regioninio parko lankytojų centro pastatą pristatė kaip vietą, kurioje dabar vyksta pamaldos.
Žygio dalyviai toliau keliaudami mėgavosi pajūriu, miškais, aplankė Olando Kepurės skardį, o pakrantės artilerijos baterijoje „Memel Nord“ apžiūrėjo muziejinę ekspoziciją ir susipažino su šio unikalaus karo/kultūros paveldo objekto istorija. Žygeiviai per dieną įveikė apie 13 kilometrų.
Pagal pranešimą spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių