Ar turi Veiviržėnai rūpestingą šeimininką?

Pasisekė veiviržėniškiams, kad jų parapijai ėmė vadovauti klebonas kūrėjas V. Gricius, kuris per trumpą laiką sugebėjo apleistą senosios klebonijos klasikinį pastatą prikelti naujam gyvenimui. Čia atsiras vietos ir parapijos namams.

Su klebono didžiule energija, kuri buria ir parapijiečius, gali atgimti buvę laiptai į Veiviržo upės slėnį, sužaliuoti medžiai šventoriuje. Veiviržėnai džiugina ir aktyvia kultūros bendruomene.

Tačiau apverktina padėtis dėl miestelio aplinkos tvarkymo. Nuo Pėžaičių pusės paklotas kelias su puikiu europiniu šaligatviu, kuris prasideda ties lentpjūve, tęsiasi iki pirmo miestelio namo ir veda į „niekur“. Važiuojant į miestelį pasitinka kelias su kanalizacijos vamzdžių tiesėjų šuliniais, paliktais įvairaus gylio duobėse. Nebaigtas kelio tvarkymas ir nė vieno padoraus šaligatvio. Panaši padėtis ir visose Veiviržėnų gatvėse.

Mano vaikystės prisiminimuose – nuo bažnyčios kapinių link einanti gatvė, dar Smetonos laikais grįsta akmenimis, turėjo puikius betono plokščių šaligatvius abiejose kelio pusėse. Dabar tik buvusių šaligatvių likučiai. Gal būtų laikas aktyviai miestelio bendruomenei pažadinti miegančią seniūniją, kad pradėtų dirbti, imdama pavyzdį iš kaimyninio, gražiai tvarkomo, Švėkšnos miestelio.

Ričardas PADAGAS


KOMENTARAS

  • Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas Algirdas RONKUS:

    – Dėl šaligatvių remonto Veiviržėnų Laisvės gatvėje (nuo seniūnijos pastato iki bažnyčios) jau ne kartą kreiptasi į Lietuvos automobilių kelių direkciją. Direkcija yra pažadėjusi atlikti šaligatvių remonto darbus, tačiau kol kas jie nepradėti. Savivaldybė ir seniūnija negali tvarkyti jai nepriklausančios infrastruktūros objektų.

    Su Klaipėdos gatve, kurią mini skaitytojas, situacija sudėtingesnė. Kad čia būtų galima įrengti šaligatvius, gatvės plotis turėtų siekti bent 20 metrų, dabar gatvės koridoriaus plotis – apie 10 metrų. Šis rajoninis kelias taip pat priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Direkcija yra nusipirkusi visų magistralinių, krašto ir rajoninių kelių būklės vertinimo studijas ir pagal tam tikrus kriterijus juos identifikuos nuo prasčiausios iki geriausios būklės. Bus parengtas visų Kelių direkcijai priklausančių tvarkytinų kelių sąrašas, kuris bus prieinamas viešai. Kurioje sąrašo vietoje atsidurs Klaipėdos gatvė – neaišku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių