„Bangos“ įdirbis – šuniui ant uodegos

Futbolo klubo „Gargždų Banga“ puslapyje dar iki šiol yra nuotrauka, kaip 2006-aisiais būrys aistruolių džiaugiasi „Bangos“ įvarčiu per rungtynes Plungėje su „Babrungu“. Tai buvo antro pagal pajėgumą Lietuvos čempionato rungtynės, bet net ir dėl tokio lygio futbolo būrys gargždiškių, kaip ir aš, vyko į kitą miestą palaikyti savo komandos.

„Banga“ buvo unikumas šalies futbole. Kad ir kur žaistų I lygos rungtynes – Alytuje, Jonavoje, Ukmergėje ar Kėdainiuose – visuomet rinkdavosi net ne grupelė, o grupė aistruolių. Mažo miesto klubas pamažu kilo dėl iniciatyvių vadovų ir rėmėjų, kol galiausiai iškopė į elitinę Lietuvos futbolo lygą. Bet daugybės metų įdirbis nuėjo šuniui ant uodegos per kelis mėnesius.

Bet apie šią situaciją nuo pradžių. „Bangą“ kelerius metus valdė dalininkai, kurių būrį sudarė vietiniai verslininkai, gerbėjai ir rajono Savivaldybė. Visi jie sutarė, kad reikia aukštesnių vietų čempionate, geresnių rezultatų, tad reikia investuotojų. Buvę „Bangos“ vadovai prieš ateinant investuotojams iš Rusijos kreipėsi į vietos verslininkus, kad nurašytų tam tikras klubo skolas, nes naujieji investuotojai nenorėjo įsiskolinimų. Dėl to darau prielaidą, kad investuotojai išsireikalavo klubo be skolų, nors dabar, prasidėjus konfliktams, kiek žinau, aiškina, kad perėmė klubą su didelėmis skolomis.

Tikėtina, kad sulaukęs investuotojų iš Rusijos, „Bangos“ klubas prarado dalį vietinių rėmėjų. Neslėpsiu, buvau vienas iš tų, tėvams verslininkams sakančių, kad nereikia remti klubo su tokia politika. Visų pirma dėl to, kad klubas artimai bendrauja su parlamentaru Petru Gražuliu. Neslėpiau ir neslėpsiu savo nuomonės, kad su šiuo politiku nieko bendro nesinori turėti. Antra, jei klubas gauna pinigų iš Rusijos, komandoje daugiau nei pusė žaidėjų rusų, treneriai rusai, koks čia Gargždų klubas? Ar jis nusipelnęs gargždiškių verslininkų pinigų?

Naujieji investuotojai galimai turėjo savo verslo planą: galbūt sutarti su kitomis komandomis, galbūt su savo žaidėjais rusais, galbūt su teisėjais, kad tam tikros rungtynės turi baigtis tam tikru rezultatu. Už tokį rezultatą Azijos rinkose pastatę pinigų tam tikri asmenys galimai gauna keliskart daugiau pajamų, ir visi patenkinti. Tik maža smulkmena – tai nelegalu. Ir sporto aistruoliai tėra surežisuoto teatro žiūrovai.

Praėjusį mėnesį Lietuvos futbolo federacija paskelbė, kad dėl galimai sutartų rungtynių „Bangai“ skiriama bauda, viceprezidentas ir vartininkas diskvalifikuoti.

Dalijuosi savo mintimis, nes norisi, kad apie tai kalbėtų ir žmonės, ir kolegos žurnalistai. Nuo pastarojo skandalo apie LFF skirtą bausmę Lietuvos žiniasklaidoje nebuvo jokių pranešimų apie „Bangą“, nors gyvenimas ten labai verda. Vėlgi akmuo į savųjų daržą – kodėl niekas neužsiima tiriamąja žurnalistika, kodėl nepasidomi, kokia padėtis, kodėl neatakuoja susikompromitavusių vadovų, kurie galimai žaidžia purvinus žaidimus? Tik laukia pranešimų spaudai ir juos platina.

Mano žiniomis, dėl skolų sutartis su „Banga“ nutraukė keturi futbolininkai: Šarūnas Jurevičius, Davydas Arlauskis, Karolis Urbaitis ir Evaldas Grigaitis. Visi jie šį sezoną buvo vieni svarbiausių komandos žaidėjų. Dar keli žaidėjai, tarp kurių yra ilgametis komandos kapitonas Aurelijus Staponka, laukia, kol oficialiai pavyks baigti reikalus dėl sutarties nutraukimo.

Klausimas: su kokiais futbolininkais komanda baigs sezoną? Vartininko pozicijoje žais Ignas Driomovas, 17-metis, kuris nėra žaidęs nė vienų A lygos rungtynių? Puiki patirtis jam, bet ar sezono pabaiga „Bangai“ nebus tokia, kokia Alytaus „Dainavai“ buvo sezono pradžia (keli rezultatai: 0:6 su „Atlantu“, 0:6 su „Banga“, 0:8 su „Žalgiriu“, 0:12 su „Atlantu“)?

Klubo direktorius Vladlenas Grigorjevas atsakė: „Nu jau ne tiek daug rungtynių liko. Pažiūrėsime, laikas parodys, ką aš dar galiu jums pasakyti.“ Darbo partijos atstovas V. Grigorjevas nuo metų vidurio dirba „Bangos“ direktoriumi, jis bent jau kalba lietuviškai, skirtingai nei kai kurie klubo investuotojai ar vyriausiasis treneris (kuris, beje, keistai po dviejų mėnesių pralaimėtų rungtynių serijos nei pasitraukė iš komandos, nei buvo atleistas, nors tai sporte įprasta).

„Banga“ pateikė apeliaciją dėl LFF skirtos bausmės, dabar laukia sprendimo, o kol laukia, tikėtina, ir toliau žaidžia nešvarius žaidimus. Daugiau nei keista, kad komanda neturi pinigų sumokėti žaidėjams atlyginimus, bet vyksta į užsienį žaisti draugiškų rungtynių?..

O Gargžduose futbolo klubas ir toliau griaunamas. Vadovai kaltina visus, kad niekas nesilaiko pažadų, neduoda žadėtų pinigų, bet jei būtum verslininkas, turbūt net nekiltų mintis, ar apskritai verta duoti pinigų klubui, kuris galimai žaidžia sutartas rungtynes.

Šarūnas MAZALAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių