Bibliotekininkai Rygoje aplankė ir garbiosios gargždiškės mokyklą

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos darbuotojams ir švietimo įstaigų darbuotojams neseniai buvo organizuojama kompetencijų ugdymo išvyka į Latvijos bibliotekas ir švietimo įstaigas, vykdant projektą „Bibliotekinio identiteto formavimas tarptautinėje praktikoje“. Projekto partneriai – Klaipėdos rajono švietimo įstaigų specialistai, užsienio partneriai – Kuldygos miesto pagrindinė biblioteka, Latvijos nacionalinė biblioteka, Rygos lietuvių vidurinė mokykla. 


2019 m. Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kuldygos miesto pagrindine biblioteka. Vizito metu buvo pasidalinta bibliotekinio darbo gerąja patirtimi, įžvalgomis apie darbo Lietuvos ir Latvijos bibliotekose specifiką ir galimybes, sužinota, kaip dirbama su jaunaisiais skaitytojais ir organizuojami renginiai vietos bendruomenei. Kuldygos miesto bibliotekoje nuolat veikia vietinių tragiško likimo žydų atminimui skirtos parodos, visame miestelyje saugomi istorijos ženklai: akmenų grindinys, daugybė senovinių namų fasadų skleidžia autentišką grožį.
Latvijos sostinėje bibliotekininkai aplankė Rygos lietuvių vidurinę mokyklą, kurią įsteigė ir jai vadovavo šviesaus atminimo Gargždų miesto garbės pilietė Bronislava Aldona Gedvilaitė-Treija. 2000 m. mokyklai suteiktas vidurinės mokyklos statusas. Per keletą metų pastatas renovuotas ir išplėstas, pastatyta sporto salė, įsteigtas žiemos sodas, 2010 m. šalia esančiame pastate atidarytas Popamokinio ugdymo centras. Mokykla dirba pagal Latvijos švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintus ugdymo planus, kaip tautinių mažumų mokykla. Čia dėstoma lietuvių kalba, etnokultūra, veikia dramos ir šokių kolektyvai, būreliai ir fakultatyvai. Svetingai bibliotekininkus pasitikęs mokyklos direktorės pavaduotojas Rolandas Žalnierius supažindino su mokyklos biblioteka, erdvėmis, papasakojo apie mokyklos istoriją ir aktualijas, supažindino su mokyklos bibliotekos specifika. Pirmoji diena buvo turiningai baigta buvusio Rygos lietuvių vidurinės mokyklos darbuotojo ekskursija po Rygos senamiestį. 
Antrą vizito dieną bibliotekininkų delegacija vyko į Latvijos nacionalinę biblioteką – Šviesos pilį, vieną reikšmingiausių kultūrinių statinių Latvijoje. Biblioteka yra šiuolaikinis informacijos ir kultūros centras, kuris vietiniams gyventojams ir užsienio lankytojams siūlo aplankyti įvairios tematikos skaityklas, kuriose saugomos knygos, periodika, garso ir vaizdo įrašai bei reti leidiniai. Lankytojai gali apžiūrėti bibliotekoje saugomą Dainų spintą – pasaulinio masto kultūrinę vertybę, kuri yra įtraukta į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ registrą. Latvijos nacionalinėje bibliotekoje yra nuolat organizuojamos įvairios parodos, koncertai, paskaitos, iš čia atsiveria gražiausi vaizdai į Rygos senamiestį. Ekskursijos metu, kuri buvo vedama anglų ir rusų kalbomis, bibliotekininkai buvo supažindinti su bibliotekos erdvėmis, vykdomomis veiklomis, apžiūrėjome bibliotekoje saugomą Dainų spintą. Nustebino didžiulė dovanotų knygų galerija, tarp kurių – Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos neseniai įteikta knyga. Kiekvienas dovanotas spaudinys yra su unikaliu buvusio savininko įrašu.
Pagal numatytas projekto veiklas Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje bus organizuojamas gerosios patirties sklaidos renginys ir vykdomi mokymai, įtvirtinantys kultūros ir švietimo įstaigų specialistų kvalifikacinės kelionės metu įgytas kompetencijas.
Projektą finansavo Klaipėdos rajono savivaldybė.
Daiva STASAITIENĖ
Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos projekto vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių