Lapiškiai mėgavosi naujomis patirtimis

Lapių pagrindinėje mokykloje vyko vasaros stovykla „Sveika, vasara 2020“. Po ilgo išsiskyrimo džiugu vėl susitikti, pamatyti vienas kitą, pasilabinti. Kad ir kaip priklausomi esame nuo technologijų, bet žmogiško, šilto bendravimo negali pakeisti niekas, tad ši stovyk­la tapo tiesiog atgaiva sielai.

Stovyklos tikslas buvo ugdyti emocines-socialines kompetencijas, formuoti bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius, sudaryti palankias sąlygas saviraiškai bei kūrybiškumui tenkinti, skatinti aktyvų poilsį gamtoje, fizinį, sportinį aktyvumą.

Kurdami mokyklos langams vitražus, turėjome galimybę atsiskleisti kūrybai, pažinome vitražo meną, grožį, prisidėjome prie mokyklos aplinkos kūrimo. Susipažinome su Žemaitijos nacionalinio parko retų augalų aug­menija, klausėmės gidės Aušros žemaitiško „pasirokavimo“, mokėmės suprasti prosenelių kalbos grožį per praktiką. Tyrinėjome Telšių Žemaitijos kaimo muziejų, jo autentiškus XIX a. pab.–XX a. pr. pastatus. Visiems buvo įdomu, ar tais laikais žmonės buvo tokie maži, kad norint įeiti į trobelę reikia lenktis? Savo grožiu ir istorinėmis paslaptimis sužavėjo Biržuvėnų dvaro sodyba. Jautėmės nuoširdžiai priimti, o edukacija „Lobio ieškojimas“ sudarė sąlygas ugdytis emociniams bendradarbiavimo įgūdžiams.

Stovykloje turėjome galimybę pažinti save. Ramiai išbūti 30 minučių Kalniaus sodybos bičių terapijoje, pajusti savo kvėpavimą, širdies plakimą, bičių skleidžiamą šilumą ir tuo pačiu metu užuosti medų, vašką, žiedadulkių kvapus pavyko ne kiekvienam, bet kuriems pavyko, padovanojo sau neatrastų emocijų puokštę. Sužinojome, kokia gamta yra vertinga mūsų žemėje ir kiek teikia žmogui, kad galėtum jaustis laimingas ar sveikas. Džiugios emocijos, žinios, smagiai praleistas laikas su draugais, bendraamžiais – tai turiningiausiai praleista vasaros atostogų savaitė. Atlikdami veiklas komandoje, išmokome bendradarbiauti, siekti pagrindinio tikslo visiems kartu. Kad kelionės neprailgtų ir prisimintume tai, ką matėme, stovyklos pedagogai išradingai pateikdavo klausimus, kuriais sužadindavo prisiminimus, noriai dalijomės įspūdžiais.

Gintarė SKIEZGILAITĖ

Lapių pagrindinės mokyklos 8 klasės mokinė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių