Sugrįžusios gargždiškės džiaugėsi buvusia ateitininkiška veikla

Kun. Mindaugo STONIO nuotr.: po pamaldų G. Andrejauskaitė, klasės draugas Robertas Šliuoževičius, A. Rimeikytė bažnyčioje prie Betliejaus su buvusia ateitininkų kuopos globėja K. Sipiene.

Metams baigiantis nesibaigia mūsų darbai, prisiminimai, gyvenimo akimirkos. Kadaise Gargžduose veikusi ateitininkų organizacija liko prisiminimuose. Trys Karaliai nebeaplanko, o gal tokie susitikimai praskaidrindavo dabartį, teikdavo tam tikros specialios informacijos apie kalėdinį laikotarpį, apie šios šventės prasmę.


„Nedažnai pavyksta sugrįžti į gimtąjį miestą vienu metu. Norisi susitikti su bendražygiais, aplankyti gimtąją bažnyčią, pašlovinti Dievą giesme“, – sako aktyvi ateitininkė Aušrinė Rimeikytė. Ji matematikos ir ekonomikos mokslus baigė Lidso universitete Didžiojoje Britanijoje. Dabar dirba Liuksemburge duomenų inžinerijos srityje.
Įdomiai pasakojo apie save buvusi Gargždų Šv. arkangelo Mykolo kuopos ateitininkė Greta Andrejauskaitė: „Esu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos studentė, domiuosi chirurgijos mokslais, neseniai tapau studentų mokslinės draugijos chirurgijos pagrindų mokyklos mokytoja. Mokykloje organizuojame įvairių chirurgijos specializacijų siuvimo technikos mokymus, mokome medicinos studentus ne tik iš mūsų universiteto. Taip pat dirbu Kauno klinikų Abdominalinės chirurgijos operacinėje, kurioje semiuosi praktiniams įgūdžiams reikalingos klinikinės patirties būsimajam darbui ateityje. Praeityje su ateitininkėmis dažnai giedodavome šv. Mišiose giesmes ir psalmes. Šito pasiilgstu ir dabar. Esant įtemptam studijų ir kasdieniams darbams labai pasiilgstu bažnyčios suteikiamos ramybės ir palaimos jausmo. Giesmių, psalmių giedojimas padeda pailsėti, susikaupti tolimesnei veiklai, studijoms, tai yra tarsi nuoširdžiausias pokalbis su Dievu.“
Grįžusi atostogų Greta bažnyčioje priėjo prie manęs pasitarti, kaip surasti galimybę kada pagiedoti bažnyčioje Mišiose. Ją pristačiau vargonininkui Petrui Katauskiui kaip grupelės vadovę. Greta aktyvi, darbšti, energinga. Naujųjų metų vakaro šv. Mišiose ji giedojo su atostogų parvykusia A. Rimeikyte, pritarusia būgneliu. Akompanuodama gitara Greta išraiškingai giedojo psalmę ir giesmes.
Daugelis sako, kad geri, talentingi gydytojai ir kiti specialistai dažniausiai yra katalikiškos dvasios. Gal tai ir yra tiesa, nes ne vien mokslu ir savo sugebėjimais jie vadovaujasi.


Kazimiera SIPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių