Birštono rojaus atradimas

Pasisemti sveikatos moderniose Birštono sanatorijose, pasigrožėti išpuoselėtomis karališkojo kurorto erd­vėmis, pasimėgauti ramybe prie Nemuno kilpų atvyksta įvairaus amžiaus žmonių, tėvynainių ir užsieniečių. Tai dviratininkų ir riedlentininkų rojus.

R. V. Kliūčius: „Mūsų Savivaldybė rodo didelę iniciatyvą tvarkyti miestą.“Pagalvės mokestis pabrango

Beveik už pustrečio šimto kilometrų nuo pajūrio, Nemuno vingyje įsikūrusiame Birštone, pajunti kitokią dvasią.

„Nereikia lyginti Palangos, Šventosios ar Nidos kurortų su Birštonu. Visi jie saviti“, – įsitikinęs birštonietis verslininkas Vytautas Jokimas.

„Mūsų kurortas karališkas, vienintelis toks Lietuvoje, – ne be pasididžiavimo ištarė verslininkas Rimvydas Vytautas Kliūčius. – Čia senovėje buvo Vytauto Didžiojo dvaras, Nemuno kilpoje – jo medžioklės plotai.“

Senajame miesto parke – skulptūra jo Didenybei.

Birštonas atrodo tarsi kasdien ruoštųsi šventei ir lauktų svečių. Visur dailiai nupjauta veja, išmoningai suformuoti gėlynai, jų kompozicijos – žemai ir aukštai. Akį traukia iš gėlių sukomponuotas Birštono herbas. Šiukšlelės su žiburiu reikia ieškoti. „Savivaldybės iniciatyva taip tvarkomas miestas, – patikino birštoniečiai. – Tam naudojamos kurortinio mokesčio lėšos.“ Beje, nuo šių metų poilsiautojams reikia mokėti po 1 eurą už parą, o anksčiau užteko keliasdešimt centų.

Žavus Nemuno kilpų juosiamas, žalumoje skęstantis Birštonas su gėlių oazėmis, meninėmis skulptūromis.Gražėja, bet plėstis nėra kur

Nenuostabu, kad išpuoselėtame mieste nuo ankstyvo ryto moterys ravi gėlynus, vyrai žoliapjove dailina veją. Nustebino, kai vėloką vakarą miesto viduryje Kultūros centro fasadines palanges rūpestingai šluostė darbuotoja.

Kitą vakarą dėmesį patraukė vyriškis, prie originalios architektūros viešbučio „Vila klasika“ rankiojęs nuo medžių nukritusias šakas. Darbininkas, neskaičiuojantis darbo valandų?

„Reikia tvarkyti aplinką, nors ne man priklauso ši teritorija – tai viešoji erdvė“, – šyptelėjo šio viešbučio savininkas V. Jokimas. Maisto verslą turintis vyras prieš metus buvusiose Kurhauzo valgyk­los sandėlio patalpose įsirengė viešbutį. Aštuoni dviviečiai ir triviečiai kambariai. Dvivietį išsinuomojęs už 50 eurų, gausi ir pusryčius. Tačiau galima rasti pigiau. Pasak V. Jokimo, Birštone įsikūrę apie 10 mažų viešbučių. Prie įvažiavimo į šį miestą niekas nesiūlo būsto.

V. Jokimas pasakojo, jog čia lankosi daugiausia tėvynainiai, bet atvyksta ir vokiečių, skandinavų, čekų, rusų. Vieni – poilsiauti, kiti nori sanatorijose pastiprinti sveikatą. Savaitgaliais čia vyksta įvairūs renginiai, sutraukiantys daug žmonių. Taigi vietą viešbutyje reikia užsisakyti iš anksto.

Viešbučio „Svečių namai“, įsikūrusio senamiestyje, savininko R. V. Kliūčiaus teigimu, Birštonas labai pasikeitė per pastaruosius 5 metus Europos Sąjungos fondų, valstybės ir Savivaldybės biudžeto, privačių investuotojų lėšomis. Atnaujinta „Eglės“ sanatorija, vandens atrakcionų parkas bei kita.

„Plėstis Birštonui nebėra kur. Reikėtų statyti tiltą per Nemuną ir plėsti kurortą. Buvo tokių minčių“, – šypsojosi birštonietis.

Ramybė ir grožis

„Birštonas – rojus žemėje“, – ištarė poilsiautoja Ala Maksimova, žvelgdama į tvenkinyje žydinčias lelijas. Ji pasakojo šeštus metus čia atvykstanti iš Sankt Peterburgo. „Gimiau ir užaugau dideliame mieste, bet jame pavargstu. O čia gražu, ramu, tylu. Įspūdingas miestukas, – susižavėjusi kalbėjo ji. – Visas gatveles išvaikščiojau – kokia švara ir tvarka visur, kokie gėlynai. Štai šiame tvenkinyje žydi ne vandens lelija, bet lotosas… O vakare jame fontanai šviečia įvairiomis spalvomis.“ Pašnekovė pasakojo, kad stebėjusi šiemet Birštone vykusį pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatą. „Koks nuostabus reginys buvo“, – žavėjosi ji.

Iš tiesų jautiesi atsidūręs aukštos kultūros mieste. Ir pagalvoji, kad ne visur užsienyje tokį jaukumą rasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content