Dėžutės moko švaros

Palangos paplūdimiuose pasinaudota užsienio šalių kurortų patirtimi. Lankstukus-švaraus paplūdimio dėžutes poilsiautojai gali nemokamai pasiimti iš specialių pritvirtintų laikiklių prie persirengimo kabinų.

Tokios dėžutės yra skirtos išmesti smulkias atliekas: obuolių graužtukus, saldainių popierėlius ir kita, taip pat – ir cigarečių nuorūkas. Ar žinote, kad vos viena paplūdimyje numesta nuorūka gali užteršti net penkis kubinius metrus vandens? Vandens, kuriame, pasiilgę jūros bangų, maudomės ne tik mes patys, bet ir mūsų vaikai. Specialistai neabejoja – jei kiekvienas apie tai susimąstytų, nuorūkų, taip pat ir kitų smulkių atliekų paplūdimiuose būtų gerokai mažiau.

Palangos miesto savivaldybės specialistai ragina poilsiautojus paplūdimiuose elgtis atsakingai ir galvoti ne tik apie savo poilsį, bet ir apie mus supančius žmones bei aplinką.

Tokia iniciatyva galbūt galėtų būti pritaikyta ir mūsų karjeruose? Čia vasarą suplūsta daug poilsiautojų, žvejų, taigi ir juos reikia pratinti neteršti aplinkos.

Jonas VIRŽINSKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių