Drąsos nestokojančios mama ir dukra: viena prisijaukino šaltį, kita – televizijos sceną

Daugiau nei 100 dienų ledinių maudynių – tokį rekordą jau yra pasiekusi Gargždų kultūros centro Kvietinių skyriaus renginių režisierė Reda Paulikienė. Eketėje ji pradėjo maudytis dar gūdžią žiemą. Moteris džiaugiasi, kad tai buvo pirmasis šaltasis sezonas, kai pavyko išvengti peršalimo ligų ir virusų. Daug gerų emocijų Redos šeimai dovanoja ne tik ledinės maudynės, bet ir jos dukters Medos su mokytoja Indre Juodeikiene pasirodymas TV projekte „Lietuvos balsas. Kartos“.

Visą žiemą nesirgo

R. Paulikienė prisimena, kad šaltuoju sezonu kokia nors bacila išguldydavo ir visą šeimą. „Ši žiema buvo pirmoji, kai išlikau sveika. Galiu atvirai pasakyti, kad būdavo, jog stipriai suskausdavo gerklė ar tiesiog jausdavau, kad kimba kažkoks virusas. Tačiau vis tiek ryžtingai eidavau maudytis į eketę ir, mano nuostabai, išsimaudžius jokių simptomų nelikdavo, liga taip ir neprasidėdavo“, – pasakojo Kvietinių skyriaus renginių režisierė. Ji atkreipė dėmesį, kad ledinės maudynės – puiki ligų prevencija ir svarbiausia – nieko nekainuoja.

Redos vyras į tokį žmonos įprotį maudytis lediniame vandenyje pradžioje žiūrėjo skeptiškai, tačiau vėliau ir pats prisijungė. „Jam vidinis lūžis įvyko, kai užklupo vienas virusas. Jis saujomis rijo vaistus, o aš maudydamasi eketėje pasveikau per naktį, be vaistų. Tuomet viskas ir pasikeitė“, – sakė Reda. Jos 16-kos metų dukra Meda taip pat kelis kartus brido į ledinį vandenį, o maudynes duše visada baigia lediniu vandeniu. Tai tęsia jau pusmetį, ir nesirgo.

Reda visą savo maudymosi eketėje kelionę įamžindavo, filmuodavo ir dalindavosi socialiniuose tinkluose: „Norėjau, kad pamatytų žmonės, jog žmogus, kuris iš esmės nepakelia šalčio, vis dėlto gali grūdintis. Tiesiog buvo noras įkvėpti kitus. Prisijungė ir kaimynas, kuris replikavo, kad savijauta nuostabi. Sulaukiau labai daug palaikymo, pagyrimų.“ Pašnekovė akcentavo, kad svarbiausia viską daryti saikingai, atrasti balansą, ji pati kalbėjosi apie grūdinimąsi ir su savo šeimos gydytoja, ir skaitė labai daug literatūros, taip pat mokėsi iš tų žmonių, kurie šioje srityje patyrę.

Įkalbinėti nevalia

Anot R. Paulikienės, jokios prievartos įkalbinėjant kitus grūdintis būti negali. Turi įvykti vidinis virsmas, kiekvienam savas laikas. Yra du būdai pradėti grūdintis, galima tęsti maudynes nuo vasaros sezono ir taip pamažu pratintis prie vis vėstančios vandens temperatūros. Radikalesnis būdas – pradėti žiemą. Redai kilo mintis grūdintis būtent žiemą: „Pradžioje visada treniruotė namuose, apšylu ir tik po to bėgdavau į ledinį vandenį. Tačiau dabar po 100 dienų grūdinimosi galiu lipti į vandens telkinį ir iškart.“

Režisierės šeima šalia vandens telkinio turi ir pirtelę, kurią vadina svajonių. Čia kartą per savaitę su šeima kaitinasi, vanojasi, atlieka šveitimo procedūras, užsiima eterinių aliejų terapija ir pan.

Reda pripažįsta, kad buvo dienų, kai labai nesinorėjo lįsti į eketę: „Aš juk ne robotas. Tikrai buvo situacijų, kai tikrai nenoriu, negaliu… Juk kartais grįžti ir iš darbo po repeticijų 21 val., kai gūdi tamsa, tačiau vis tiek eidavau.“ Atsparumas ligoms įgyjamas tada, kai maudynės – nuolatinis procesas, o ne pavieniai įvykiai.

„Juk jeigu galiu pasinerti į ledinį vandenį, tai ir kiti iššūkiai man bus įveikiami“, – šypsodamasi kalbėjo pašnekovė. Šalia ji turi įkvepiančių pavyzdžių. Jos mama palangiškė, abu su vyru Stasiu Budzeika jau 17 metų žiemą vasarą maudosi jūroje.

Projekte – neįkainojama patirtis

Reda su vyru Vilmantu – trijų atžalų tėvai. Sūnui Gustui jau 19 m., dukrai Medai 16 m., o mažyliui Matui 3 m. Dukra Meda dainuoja ir groja nuo mažens. Šiuo metu Meda mokosi dainavimo pas Kretingoje gyvenančią mokytoją Indrę Juodeikienę, kartu dalyvauja ir LNK televizijos projekte „Lietuvos balsas. Kartos“.

Meda su Indre yra dainininko Vaido Baumilos komandoje, pateko į nokautų etapą. „Į šį projektą neišvengiamai įsitraukėme visa šeima. Daug planavimo, derinimo, labai džiaugiamės, kad Indrė nuostabi mokytoja. Jos dviese su Meda važiuoja ir į filmavimus Vilniuje, kol nuvažiuoja automobiliu, tai spėja ir prasidainuoti“, – pasakojo Reda. O Vaidas, anot jos, labai paprastas, nuoširdus mokytojas, kurio perduodama patirtis neįkainojama.

Pakalbinta dukra Meda prisipažįsta, kad mintį dalyvauti šiame televizijos projekte rezgė jau seniai, tačiau vis galvodavo, kad trūksta pasiruošimo, drąsos. O kai jas suvedė keliai su mokytoja Indre, ši pati pasiūlė mintį išbandyti jėgas „Lietuvos balse“. „Pradžioje maniau, kad tikrai ne, bet permąsčiau ir nusprendžiau, kada daugiau, jei ne dabar. Labai džiaugiuosi, kad išdrįsau ir abejonės nepakišo kojos“, – šypsodamasi kalbėjo talentingoji Meda. Tiek ji, tiek jos mokytoja labiausiai ir norėjo pakliūti į Vaido komandą. „Mano tikslas buvo pereiti aklųjų perklausų etapą, o po to bus, kaip bus. Šį tikslą jau pasiekėme“, – sakė ji. Mergina džiaugiasi, kad ją ypatingai palaiko šeima, draugai.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių