Endriejave kultūros namai reikalingi

Veiviržėnų kultūros centro Endriejavo skyriaus šokių kolektyvas ,,Flick“ nuo 2018 metų rugsėjo iki 2019 metų birželio aktyviai pasirodė respublikiniuose ir tarptautiniuose šokių konkursuose, festivaliuose, koncertuose. Šokome Plungėje, Gargžduose, Endriejave, Veiviržėnuose, Jurbarke, Nidoje, Rygoje, Jūrmaloje. Iš viso 10 pasirodymų (po 1 konkursą per mėnesį – ganėtinai didelis krūvis).

Konkursuose-festivaliuose pelnėme prizines I, II, III vietas. Nors šiuo metu Endriejavas neturi savo kultūros namų, nes jie nugriauti ir laukia renovacijos, šokėjai kant­riai, su užsidegimu ir didele motyvacija lanko kolektyvą „Flick“. Kadangi Endriejavas nuo didmiesčio yra nutolęs 40 km, tai kultūros namai ir juose organizuojami užsiėmimai labai reikalingi ir paklausūs tarp vietinių gyventojų. Esame labai dėkingi Endriejavo pagrindinės mokyklos direktorei ir visam kolektyvui, kad mus priglaudė ir turime galimybę nenutraukti savo veiklos. Nors mokyklos aktų salė repeticijoms yra per maža, mes vis vien dirbame ir su nekantrumu laukiame atgimstančių naujų erdvių, švarių ir šiltų kultūros namų.

Gaila, kad šiais metais liko nuskriausti vaikai, kurie lanko jaunimo organizaciją „Sūkurys“, nes neturėdami erdvės ir tinkamų sąlygų negalėjome organizuoti užsiėmimų ir renginių, skirtų jaunimui. Taip pat Endriejavo vaikai neteko ir atviros jaunimo erdvės, kuri taip pat buvo kultūros namuose. Atsisakėme daug profesionalių koncertų, kuriuos organizuoti mokyklos patalpose negalėjome dėl vietos stokos.

Esame dėkingi Klaipėdos rajono savivaldybei, kad ryžosi Veiviržėnų kultūros centro Endriejavo skyriaus renovacijai, nes tai tokia vieta, kurioje vyko kino vakarai visoms amžiaus grupėms, intelektualūs „Galvočių“ vakarai suaugusiesiems ir jaunimui, karaokė, valstybinių švenčių minėjimai, diskotekos jaunimui, linijiniai šokiai suaugusiesiems, šokių kolektyvo „Flick“ (per 40 narių), vokalinio moterų ansamblio „Kapstatėlė“ repeticijos, įvairaus žanro garsių grupių pasirodymai, spektakliai, pažinčių vakarai, seminarai, mokymai. Kultūros namuose būdavo ir rinkimų apylinkė.

Jolanta SALIENĖ

Veiviržėnų kultūros centro Endriejavo skyriaus choreografė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių