Geriau žemesnė lyga nei kiemo komanda

Sklandė gandai, jog eilinės futbolo turo rungtynės tarp Gargždų „Bangos“ ir Trakų „Trakų“ galėjo ir neįvykti.

Gargždų „Bangos“ klubo direktorius Rimantas Mikalauskas iš šių pareigų atsistatydino nuo gegužės 3-iosios. Todėl eiliniam turui beveik buvo nelikę kam rūpintis visais organizaciniais klausimais. Laikinai direktoriumi paskirtasis klaipėdiškis esą nepažįsta net vietinių žmonių.

Pradedant pralaimėjimu Alytaus „Dainavai“ nieko kito ir negirdime – „Banga“ gėdingai pralaimėjo Airijoje, o čia, Lietuvoje, vėl pralaimi ir pralaimi. Daug kas numoja ranka, jog „Banga“ jau lieka už borto. Girdisi kalbos, jog didžiulė trintis tarp vyriausiojo trenerio ir žaidėjų, klubo savininkų, bet visi tyli.

Labai norėčiau Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto vardu paklausti „Bangos“ vyr. trenerio, savininkų, kodėl tokia padėtis susiklostė komandoje? Tiesa, sirgaliai yra kantrūs, laukia, jog minėtieji susės už stalo ir bandys koreguoti susidariusią situaciją. Turiu pasakyti, jog su investuotojais iš Rusijos Federacijos minėtas Tarybos komitetas nebuvo supažindintas. Deja, „Bangos“ sumanytojai su naujais rėmėjais truputį „Bangos“ laikraštyje „pasišildė“, o po to dingo kaip į vandenį. Dabar jau būtina „išlįsti iš kanapių“ ir spręsti „Bangos“ komandos likimą. Teko kalbėtis su R. Mikalausku, kuris pateisino klubo savininkų ieškojimą, o kad „Banga“ žaistų aukščiausioje lygoje maždaug reikėtų per tris šimtus tūkstančių litų iš Savivaldybės biudžeto. Ar būtų protinga skirti tokias lėšas vienai sporto šakai? Reikėtų rimtai padiskutuoti įvertinant visą Lietuvos futbolo lygį. Po šiųmečių šalies čempionų ir taurės lygų rungtynių Europoje visos šalies aukščiausios lygos futbolo komandos, išskyrus Klaipėdos „Atlantą“, iškrito po pirmojo turo, o žaidimas priminė kiemo komandas.

Savo kieme kartais mokame mušti įvarčius, bet tik ne Europoje. Tad ar logiška finansuoti kiemo komandą? Tegu ji žaidžia žemesnėje lygoje, kurioje galės žaisti ir treniruotis Gargždų miesto ir rajono jaunimas, o talentingi žaidėjai galės papildyti šalies futbolo klubus. Gal tada vėl atsirastų nauji narbekovai, kalvaičiai, zdančiai ir kiti? Gal ir nereikia tokių aukštumų, kurios nuskriaudžia mūsų vietos vaikinus? Ką tokio „Bangos“ futbolo komandai davė vaikinai iš Gruzijos, Rusijos, Latvijos? Jie išvyko nuskriaudę mūsų miesto, rajono vaikinus, todėl tokie „pirkiniai“ iš svetimų šalių ne visada pasiteisina.

Reikia kryptingai dirbti su jaunaisiais futbolininkais, todėl būtina labai reikliai vertinti trenerių veiklą su vaikais, o ne žavėtis „pirkiniais“, kurie tartum ir paslepia darbo trūkumus. Deja, jų yra kiekvieno trenerio darbe.

Albinas Klizas

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių