Gribžiniškiai susitiko po keturiasdešimties metų

Gribžinių aštuonmetė mokykla – moksleiviškų žinių pradžia…

Joje mokiausi 1972–1980 metais. Mokykla man kelia šiltus prisiminimus ne tik dėl išpuoselėtų gėlynų, kurie turbūt buvo vieni iš gražiausių tarp visų rajono mokyklų. Gėlynais rūpinosi gamtos mokytoja Gudavičienė, o mes, mokiniai, padėdavome. Tuomet mokėsi per 100 mokinių, mokykla buvo be patogumų, bet žiemą krosnys buvo iškūrentos, klasėse šilta. Sporto salės nebuvo. Ją atstojo platus ilgas koridorius. Čia vykdavo šventinės sueigos ir fizinio lavinimo pamokos. O per pertraukas, kad pakampiuose nestoviniuotume, vaikščiodavome ratu, lyg mankštindamiesi prieš kitą pamoką. Valgykla irgi mažytė. Ten valgydavome savo atsineštus sumuštinius su karšta arbata.

Mokytojai buvo reiklūs, bet teisingi. Buvo pagarba mokytojams. Pagarbiai ir dabar prisimename pradinių klasių mokytoją Stasį Tamošauską, lietuvių kalbos mokytoją Sutkevičienę, mokyklos direktorę Petrauskienę, kurių dėka repetavome spektaklį, o vaidinome Gargždų kultūros namuose. Tai buvo įsimintina mokiniams.

Gribžinių mokykloje kelerius metus dar teko mokytis ir mano vaikams. Gaila, kad jau įrengus sporto salę, kai vaikams buvo atvežamas karštas maistas, mokyklą uždarė, o vėliau nugriovė. Nieko nepadarysi – laikai keičiasi, o mums liko gražūs ir šilti prisiminimai apie Gribžinių mokyklą.

Kaip buvusi klasės pirmininkė, jaučiau pareigą ir didelį norą sukviesti visus į jubiliejinį klasės susitikimą. Rugpjūčio 8 dienos popietę susirinkome pas mane Vaitelių kaime, Daknevičiaus parke.

Susitikimo dieną linkėjimus visiems perdavė Didžiojoje Britanijoje gyvenantis Eugenijus Girgždis. Feliksas Atas atvyko iš Mažeikių. Atvažiavo ir mūsų gerbiama auklėtoja Stasė Gečienė. Garbingo amžiaus sulaukusi, ne per geriausios sveikatos ji norėjo pasimatyti su auklėtiniais.

Tylos minute pagerbėme išėjusius mokytojus.

Skambutis paskelbė šventinės pamokos pradžią. Pasitikrinome lankomumą: iš 23 susirinkome 11. Gurkšnodami liepų žiedų arbatą, dalijomės prisiminimais, žiūrėjome mokyklos laikų nuotraukas.

Gera susirinkti ir prisiminti.

Vida DAKNEVIČIŪTĖ-PILIPAVIČIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių