Ieškomi šiukšlintojai, pasidarbavę J. Janonio gatvėje

Savaitgalį J. Janonio gatvėje gyventojai šiukšlių maišus krovė ne į pusiau požeminius konteinerius, o šalia jų. Pasirodo, pusiau požeminiai konteineriai buvo perpildyti statybinėmis medžiagomis. Jei turite kokios nors informacijos apie piktavalius šiukšlintojus, praneškite tel. (8 46) 45 17 18 arba el. paštu info@gargzdusvara.eu. Konfidencialumas garantuojamas.

 

Nuo birželio Gargžduose veikia 10 pusiau požeminių konteinerių aikštelių. Tikėtasi, kad šios permainos skatins gyventojus labiau rūšiuoti ir užtikrins švaresnę aplinką. Tačiau šios savaitės šiukšlynai prie pusiau požeminių konteinerių J. Janonio g. 17 namo papiktino ne vieną gargždiškį. Per savaitę konteineriai iš kelių kartų buvo užpildyti statybinėmis atliekomis. „Gargždų švara“ prašo visuomenės pagalbos rasti iš peties pasidarbavusius šiukšlintojus.

„Siaubinga. Negalėjome tylėti ir pasidalijome šiukšlių krūvų nuotrauka“, – „Bangai“ piktinosi J. Janonio gatvės gyventoja Aurelija.

Kai redakcija susisiekė su „Gargždų švaros“ direktoriumi Rimantu Martinkumi, jis informavo, kad šiek tiek apmaudu, jog gyventoja pranešė apie jau „visiškai pribaigtą procesą“ – tai yra apie pasekmes, o ne apie neteisėtą atliekų atsikratymą. Savaitgalį du pusiau požeminiai konteineriai, kurių vieno talpa net 5 kub. m, buvo perpildyti stogo dangos ruberoidu, blokeliais, statybinėmis medžiagomis. Tai patvirtina pakėlus iš konteinerių 5 m3 maišus ir išpylus į transportą. „Nesmerkiu gyventojų, kurie prie konteinerio krovė šiukšlių maišus. Tačiau nesuvokiu, kaip kažkas be sąžinės graužaties galėjo šitaip piktybiškai pasielgti ir pergrūsti statybinėmis medžiagomis konteinerius. Juk skylė mesti šiukšlėms tikrai nėra didelė. Tad nedorėliams pirmiausia reikėjo visas medžiagas susmulkinti, suplėšyti. Procesas užtruko tikrai ne 10–15 min. Su panašiomis situacijomis susiduriame, kai konteineriai yra vieši 1,1 kub. m, nes jų įmetimo anga yra kur kas didesnė, todėl vyksta „greitesnis“ nelegalus atsikratymas statybinėmis atliekomis. Tačiau į pusiau požeminius konteinerius toks didelis atliekų kiekis išmestas pirmą kartą“, – kalbėjo R. Martinkus.

„Gargždų švara“ direktorius pastebėjo ir kitas problemas. Štai būtent Gargžduose, Dariaus ir Girėno gatvėje, pastebimas į pusiau požeminius konteinerius išmetamas didelis kiekis drabužių. „Manome, kad taip darbuojasi dėvėtų rūbų pardavėjai. Eksploatuojant pusiau požeminius konteinerius ir iškratant jų turinį gerai matosi atliekos. To nelabai buvo galima įvertinti tuštinant 1,1 kub. m konteinerį. Tikrinsime, stebėsime ir toliau prašysime visuomenės pagalbos išaiškinant nelegalius atliekų šalinimo atvejus“, – pabrėžė R. Martinkus.

Siekiant sučiupti nedorėlius, planuojama didžiausiose konteinerių perkrovimo vietose įrengti stebėjimo kameras, kaip yra jau įrengta kituose Lietuvos miestuose. Primename Gargždų miesto gyventojams, vis dar neteisėtai atsikratantiems statybinėmis atliekomis, drabužiais, stiklu, metalu ar buities apyvokos daiktais, kad Gargžduose, Geležinkelio pylimo g. 6, veikia stambiųjų atliekų aikštelė, kuri nemokamai priima minėtas atliekas.

„Gargždų švara“ labai prašo gyventojų pagalbos. Jei matėte, kas J. Janonio g. 17 krovė statybines medžiagas į konteinerius, ar ateityje pastebėsite, kad nelegaliai paliekamos statybinės atliekos ar stambūs buities apyvokos daiktai prie konteinerių, skambinkite tel. (8 46) 45 17 18 arba praneškite el. paštu info@gargzdusvara.eu. Konfidencialumas garantuojamas.

Pastebėję asmenis, paliekančius atliekas tam neskirtose vietose ir užfiksavę nusižengimus, informaciją galite pateikti Klaipėdos rajono policijos komisariatui arba Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui. Prasižengėliams, nesilaikantiems Miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo, švaros ir viešosios tvarkos komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių, gresia įspėjimas arba baudos nuo 20 iki 140 eurų. Pakartotinai padarytas nusižengimas užtraukia baudą nuo 140 iki 600 eurų.

Aistė NOREIKAITĖ

„Gargždų švara“ nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių