„Skinijos“ soduose bendrųjų šiukšlių konteinerių nebus

Šiukšlių konteineriai sodininkų bendrijose – lyg užburtas ratas. „Bangos“ redakciją pasiekė skaitytojos laiškas, kuriame ji tikina, kad „Skinijos“ sodininkų bendrijoje konteinerių nėra, o mokestis už atliekų išvežimą kapsi. Taip yra, nes bendrijos pirmininkas nėra nurodęs vietos, kur būtų galima pastatyti bendrąjį konteinerį. „Skinijos“ vadovas užtikrino, kad konteinerio bendrijoje tikrai neatsiras.

Pasigedo Ryto gatvėje

„Nesuprantu, už ką tėvai turi mokėti vietinės rinkliavos mokestį. Jie sode būna retai. Šiukšles susirenkame ir parsivežame į miestą, kur mokamas mokestis. Kas gali paaiškinti, kodėl reikia mokėti du kartus ir kodėl sodininkų bendrijoje nėra bendrųjų konteinerių?“ – „Bangos“ redakcijai elektroniniu laišku rašė skaitytoja. Ji svarstė, už ką skaičiuojamas rinkliavos mokestis. „Tėvams priklausančiame žemės sklype yra tik mažas vasaros namukas. Jie ten lankosi labai retai. Buvau nuėjusi į „Gargždų švarą“. Rinkliavos mokestį administruojanti įmonė tikino, kad bendrijoje konteineriai yra, tačiau Ryto gatvėje aš jų nematau“, – dėstė moteris.

Primename, kad vietinės rinkliavos mokestis skaičiuojamas ne konteineriais, o pagal turtinius vienetus. Vadinasi, kiek turtinių vienetų asmuo turi, tiek vietinės rinkliavos mokesčių jam yra taikoma. Tačiau sodų paskirties nekilnojamojo turto objektai yra apmokestinti mažesniu – 23 Eur rinkliavos mokesčiu. Mat sodo pastatas yra naudojamas sezoniškai, laisvalaikiui ir poilsiui praleisti.

„Gargždų švara“ tebelaukia prašymo

Pagal atliekų tvarkymo taisyk­les sodininkų teritorijose mišrių komunalinių atliekų surinkimo būdas, maršrutai bei bendro naudojimo konteinerių stovėjimo vietos ar aikštelės parenkamos pagal bendrijos valdymo organų priimtą sprendimą.

„Gargždų švaros“ vyr. vadybininkė-kontrolierė Asta Juškienė informavo, kad „Skinijos“ bendrijos teritorijoje nėra bendro naudojimo atliekų surinkimo konteinerio, kadangi bendrijos pirmininkas nėra nurodęs, kur juos būtų galima pastatyti. „Pirmadienį Klaipėdos rajono savivaldybėje vyko susirinkimas su sodininkų bendrijų pirmininkais. Šios bendrijos pirmininkas taip pat dalyvavo, tačiau dar nesulaukėme prašymo dėl bendro naudojimo konteinerių pastatymo“, – sakė A. Juškienė.

Pirmininkas kategoriškai prieš

„Bangai“ susisiekus su bendrijos pirmininku Alfonsu Petraičiu, paaiškėjo, kad jis kategoriškai prieš bendruosius šiukšlių konteinerius. „Kol būsiu pirmininkas, jų tikrai nebus. Esame nutarę, kad kiekvienas sodininkas turi jausti pilietinę atsakomybę ir pats rūpintis savo šiukšlėmis. Tik taip bus švaru ir tvarkinga“, – užtikrintai kalbėjo A. Petraitis. Anot jo, bendrieji konteineriai – tik terpė sąvartynams. „260 žemės sklypų savininkų. Kas dėtųsi? Netvarka, smarvė ir tikrų tikriausias šiukšlynas. Įsitikinome tuo prieš 3–4 metus, kai buvo bendrasis konteineris. Visi metė, ką norėjo: tiek buitines atliekas, tiek statybines medžiagas ir baldus. To tikrai nebebus.“

Pirmininkas pabrėžė, kad jei ir būtų svarstoma statyti bendruosius konteinerius, tai būtų vis tiek neįmanoma. Pasak jo, jiems bendrijoje neatsirastų nė vieno aro. „Juk neužtenka pastatyti. Reikia išbetonuoti aikštelę, pasirūpinti privažiavimu. Gatvės siauros, kaip prasilenktų mašinos, specialiosios tarnybos?“ – kliūtis vardijo pašnekovas. Tiems, kurie pasigenda bendrųjų šiukšlių konteinerių, pirmininkas turi aiškų atsakymą: „Jei skundžiasi – tegu leidžia pastatyti prie savo žemės sklypo. Problemų tuomet jokių nekils.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių