Jakiškiai pažėrė virtinę klausimų

Jakų bendruomenės atstovai taip pat dalyvavo pilietiniame proteste prieš kvapus iš Dumpių sąvartyno.

Jakų gyvenvietėje šiuo metu yra daugiau nei 1100 deklaruotų gyventojų: tiek naujakurių, tiek senbuvių. Bendruomenės centras ne vienus metus ruošia projektus, o už gautas lėšas jau įrengė aktyvią zoną – Jakų parką, sporto aikštynų, vaikų žaidimų aikštelių, scenų renginiams. Pasak bendruomenės pirmininko, aštuonerius metus dėl gyventojų gyvenimo kokybės gerinimo diskutuojama ir su Savivaldybės vadovais. Tačiau esą pažadai lieka pažadais, o esami planai net panaikinami neįspėjus bendruomenės. Tad jakiškiai rugsėjo pradžioje savo prob­lemas raštu išdėstė Klaipėdos rajono savivaldybei.

Gatvių rekonstrukcija ir apšvietimas – užburtas ratas

Treti metai jakiškiai yra nežinioje dėl Jakų Mėtų, Pašto gatvių rekonstrukcijos. Dėl jos stringa kelių būklės gerinimas, kyla keblumų kursuoti viešajam transportui. Taip pat gyventojams neaišku, ar jau įgyvendintas Jubiliejaus, Pavasario ir Austėjos gatvių lietaus surinkimo sistemos projektas. „Ar Savivaldybė ras apie 3000 eurų ir suvaldys lietaus vandenį? Nuo to gi priklauso užsitęsusi Mėtų ir Pašto gatvių rekonstrukcija. Sendvario seniūnija nuolat auga, žmonių poreikiai taip pat. Gyventojai gyvena ne vieną dešimtmetį, yra sumokėję nemažai mokesčių, todėl būtina atsižvelgti į jų lūkesčius. Reikalingi realūs veiksmai, projektų įgyvendinimas. Kitaip žmonės pasirinks prisijungti prie Klaipėdos savivaldybės“, – piktinosi Jakų bendruomenės pirmininkas Kęstutis Dvarionas.

Kaip „Bangą“ informavo Savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros skyriaus specialistai, Mėtų gatvės rekonstravimo projektas parengtas, bet tuometinė VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ nesuderino projekto. Anot jų, kol nebus įrengti lietaus nuotekų tinklai per Jubiliejaus gatvę, tol Mėtų gatvės rekonstravimas negalimas, nes nebus, kur nuvesti lietaus paviršines nuotekas. Tik įgyvendinus lietaus nuotekų tinklų projektą, bus planuojamas finansavimas Mėtų gatvės rekonstravimui. „Lietaus nuotekų surinkimo sistema Jubiliejaus, Pavasario ir Austėjos gatvėse turėtų būti įrengta iki 2020 m. kovo mėn. vidurio“, – patikslino Savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjos pavaduotojas Feliksas Žemgulys.

Pasak Statybos ir kelių priežiūros skyriaus darbuotojų, Pašto gatvės rekonstravimo projektas parengtas, šiuo metu ieškoma papildomo finansavimo iš ES lėšų. Jakų gatvės projektas taip pat paruoštas, tačiau šių metų biudžete lėšos jam įgyvendinti nėra numatytos.

Jakų gyventojus jaudina ir gyvenvietės apšvietimas. „Eiliškumą derinome su seniūnija, seniūnaičiais. Jis taip ir liks neįgyvendintas? Jubiliejaus gatvė yra regioninis kelias, ten pravažumas intensyvus, tamsu, nesaugu žiemą“, – pavojų ypač tamsiuoju paros metu įžvelgia žmonės.

Pasirodo, kaip informavo Savivaldybės atstovai, lėšos Jakų kaimo gyvenvietės apšvietimo projektui įgyvendinti 2019 metų Strateginiame veiklos plane net nebuvo numatytos. Galimybė įgyvendinti projektą bus svarstoma formuojant 2020 metų biudžetą.

Mokyklos statybos projektas paruoštas, ieškoma finansavimo

Bendruomenės pirmininko K. Dvariono teigimu, gyventojai baiminasi dėl Jakų mokyklos statybos projekto likimo. „Projektas buvo derinamas kelerius metus, sąmatos keitėsi kasmet, bet mokyklos ir darželio poreikis išlieka. Šiuo metu darželinukai netelpa į grupes, darželis neturi higienos paso, tinkamų patalpų, sporto salės. Todėl prašome konkrečios informacijos apie priimtus sprendimus apie projekto esamą situaciją“, – problemą pabrėžė pirmininkas.

Žmonės nerimauja ir dėl Jakų mokyklos-darželio rūsyje esančios sporto salės. 2017 metais dėl netvarkingos lietaus nubėgimo sistemos mokykla ir biblioteka buvo apsemtos. Sporto salėje pradėjo pelyti sienos. Gyventojai pasakojo, kad tąkart kvietė Savivaldybės atstovus, bet teigiamų sprendimų nesulaukė. Bendruomenei teko pačiai ieškoti pagalbos. Jie susirado privačią įmonę, kuri išmontavo permirkusias drožlių plokštes ir sustabdė tolimesnį pelėsio plitimą. Anot jakiškių, kad bendruomenės nariai ir vaikai galėtų naudotis sporto sale, būtinas kasmetinis remontas.

Kaip „Bangą“ informavo Statybos ir kelių priežiūros skyriaus darbuotojai, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo pastato statybos projektas Jakų Pergalės gatvėje yra parengtas, statybos leidimas gautas. Šiuo metu ieškomas finansavimas statybai. Balandį Savivaldybė kreipėsi į Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Investicijų skyrių, prašydama įtraukti į 2020–2022 metų programą šio projekto įgyvendinimą. Oficialus atsakymas dar nėra gautas. Artimiausiu metu jakiškiai nesulauks ir sporto salės remonto. Mat lėšos salės remontui strateginiame 2019–2021 metų plane nenumatytos. 130 kv. m sporto salė yra planuojama naujo mokyklos-darželio pastato Jakuose statybos projekte. Belieka tikėtis, kad išauš diena, kuomet parengti projektai virs realiu statiniu.


KOMENTARAS

  • Artūras BOGDANOVAS, Savivaldybės administracijos direktorius:

    – Jakų kaimo bendruomenė yra aktyvi, dažnai susitinkame. Gyvenvietės problemas sprendžiame pagal galimybes tiek, kiek leidžia biudžetas. Artimiausi pagrindiniai darbai – lietaus nuotekų sistemos įrengimas. Taip pat planuojame asfaltuoti Pašto g., kitais metais gavę ES paramą.

Aistė NOREIKAITĖ

Vitos VITAITĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių