Po perasfaltavimo darbų – balos, virstančios ledu

Gargždiškiai kreipėsi į „Bangos“ redakciją, taip pat ir į Klaipėdos rajono savivaldybės administraciją, skųsdamiesi dėl J. Basanavičiaus gatvės trūkumų po kelio remonto darbų. Savivaldybė pažadėjo apžiūrėti problematišką gatvės atkarpą su rangovu, o klaidas rangovas taisys jau tik pavasarį.


„Bangoje“ rašėme apie perasfaltuojamą J. Basanavičiaus g. atkarpą. Darbai baigti, tačiau bėdų gyventojams tik padaugėjo. Gargždiškiai kreipėsi į Savivaldybės administraciją su skundu dėl perasfaltuotos J. Basanavičiaus gatvės trūkumų. Skundą pasirašė 8 minėtos gatvės gyventojai. Jiems po kelio remonto darbų kyla problemų: po lietaus ar sniego kaupiasi vanduo ties įvažiavimais į jų privačius žemės sklypus. Susidaro balos, o pašalus – grynas ledas. „Kenčia pėstieji, kurie vaikšto šaligatviais, yra aptaškomi gatve važiuojančių automobilių. Taip pat kenčia gyventojai, kurie tikėjosi po kelio remonto džiaugtis atnaujinta gatve, bet gavo balas prie įvažiavimo į namus. Pažymime, kad tokių nuolatinių balų anksčiau nebuvo. Tikėtina, kad taip laikydamasis vanduo, per žiemą virtęs ledu, iškilnos naujai paklotą asfalto dangą ir pavasarį suformuos naujas duobes“, ‒ rašoma gyventojų kreipimesi į Savivaldybės administraciją.
Taip pat rašte paminėta, kad po perasfaltavimo darbų gatvėje esančių šulinių dangčiai yra nestabilūs. Važiuojant mašinoms girdisi stiprus garsas ir tarsi dangčio šoktelėjimas, tai gali kelti grėsmę eismo saugumui.


Anot gargždiškių, Klaipėdos rajono savivaldybė, kaip kelio savininkas, pagal Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymą privalo užtikrinti gatvės dangos būklę, kuri yra reikalinga įprastam gatvės naudojimui. Gyventojų nuomone, gatvės atkarpos kelio remontas atliktas nekokybiškai.


Minėtoje perasfaltuotoje gatvės atkarpoje gyvenantis Algirdas Stasaitis teigė, kad akivaizdu, jog prieš darant asfalto atnaujinimo darbus projekto vykdytojai nenumatė paviršinio vandens surinkimo sistemos. „Dabar mes braidome po balas. Kas bus žiemą? Neįsivaizduoju, kaip šią situaciją reikia spręsti. Gyventojams skauda, jiems tai opi problema“, ‒ kalbėjo gargždiškis. Jo teigimu, po kelio remonto darbų įvažiavimai į kiemą liko žemiau negu asfalto danga. Vanduo užsilaiko arba bėga į kiemą, o pašalus pavirsta ledu. „Tokių dalykų neturėtų būti“, ‒ įsitikinęs gargždiškis Algirdas.
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova „Bangą“ informavo, kad rajono Savivaldybės Statybos ir infrastruktūros skyrius apie problemą žinojo, apie tai kalbėta su rangovu. „Planuojama, kad rangovas J. Basanavičiaus g. vandens nuvedimo problemą ištaisys ankstyvą pavasarį. Šią savaitę taip pat planuojama gatvės apžiūra kartu su rangovu, gyventojais“, ‒ ant­radienį patikino E. Badalova.

Monika CALZONAITĖ
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių