Savivaldybės kieme įrengta plovykla erzina kaimynus

Rajono Savivaldybei priklausantys automobiliai turėtų blizgėte blizgėti. Mat Savivaldybės kieme veikia plovykla. Netoliese gyvenantys gargždiškiai dvejoja, ar ši investicija tikslinga ir neteršia aplinkos.

„Savivaldybės automobiliams plauti vidiniame kieme yra įrengta automobilių plovykla. Anksčiau įrengtoje duobėje automobiliams apžiūrėti dabar plauna mašinas vargo nematydami. Kiek kainavo ši prabanga? Ar tai, Savivaldybės atstovų nuomone, tikslingiausia investicija iš mūsų, mokesčių mokėtojų, pinigų? Be to, ne kartą mačiau, kaip šioje vietoje darbuotojai plauna ne tik Savivaldybei priklausančias, bet ir savo asmenines transporto priemones. Ką jau kalbėti apie aplinkos taršą, kada visas vanduo, cheminės medžiagos, naudojamos plovimui, susigeria į žemę“, – redakcijai skundėsi gargždiškė (redakcijai vardas pavardė žinomi).

Pasak Savivaldybės Ūkio dalies tarnybos vedėjo Mindaugo Miežiečio, Savivaldybės kieme įrengta sertifikuota naftos produktų gaudyklė, leidžianti plauti automobilius neteršiant aplinkos. Plovyklos įranga ir pats įrengimas kainavo 3,1 tūkst. eurų. R. Miežiečio teigimu, čia plaunami tik 13 Savivaldybei priklausančių automobilių (skaičius be seniūnijų automobilių). „Anksčiau vieno automobilio plovimas privačioje plovykloje kainavo apie 10 eurų. Dabar tai galime padaryti savo jėgomis taip sutaupydami lėšų ir tuo pačiu neteršdami aplinkos“, – tikina vedėjas.

Algirdas Vaitkus, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos rajono agentūros vedėjas, redakciją informavo, kad antradienį apžiūrėjo Savivaldybės įrengtą plovyklą. Plovimo darbai patikrinimo metu nebuvo atliekami. Aplinkos teršimo požymių nenustatyta. Pasak jo, nuotekos į aplinką nepatenka. Joms valyti pastatytas naftos produktų seperatorius. Gamtosaugininkams Savivaldybės Ūkio dalies vedėjas dievagojosi, kad plaunami tik Savivaldybės automobilių kėbulai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių