Iš medienos – takeliai?

Mėgstu skaityti skaitytojų nuomonių skyrelį. Įdomios skaitytojų nuomonės apie viską.

Vis nesiliauja diskusijos apie iškirstus piliakalnyje medžius, dabar apie kertamus pakelėse ir kirsimus parke. Seniai kirba mintis paklausti (nes niekur nebuvo užsiminta), o kur ta mediena panaudojama? Kas iš jos padaroma? Juk ne vien krūmalius ar visai sutrešusius medžius kirto, o juk tokie biokurui tinkami. Kur tos lėšos už juos? O gal kaupiama, gal padarys medinius takelius per tą pelkyną į piliakalnį? Būtų šaunu! Teko vaikščioti ne po tokius džiunglynus tokiais takeliais. O ir pas mus a. a. D. Karečkos laikais buvo keliukas. Vasarą drąsiai galėdavai nueiti ir net dviračiu nuvažiuoti. Kur neišdžiūdavo, būdavo tokie lieptukai. Šiais laikais – nė pro kur.

A. GEDVILIENĖ


  • Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojos Sonatos ŠMATAUSKIENĖS komentaras:

    – Prieš penkerius metus, vykdant Kalniškės piliakalnio I etapo specialiuosius kirtimus, 4,8 ha plote iškirsta apie 283 m3 medienos, kuri pagal įstatymą perduota VĮ Kretingos miškų urėdijai.

    Pernai, sausio-kovo mėnesiais vykdant piliakalnio II etapo specialiuosius kirtimus, 2,3 ha plote iškirsta apie 522 m3 medienos. Dėl blogų oro sąlygų miško kirtimas (medžių ištraukimas, išvežimas ir teritorijos sutvarkymas) užsitęsė iki birželio mėn. Nenukirsto valstybinio miško pardavimo sutartis su UAB „Junelinta“ pasirašyta 2018 m. gruodžio 31 d. Savivaldybė, gavusi miško kirtimo normą ir leidimą kirsti mišką, organizavo nenukirsto valstybinio miško Kalniškės piliakalnyje pardavimą viešame aukcione. Aukcionas buvo paskelbtas 8 kartus. 7 kartus niekas neužsiregistravo, pasiūlymų negauta, aukcionas neįvyko. 2018 lapkričio 30 d. aukcione dalyvavo du dalyviai. Miškas parduotas už 6 211 eurų. Kirtimo darbus atliko UAB „Junelinta“. Gautos lėšos buvo skirtos Savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos įgyvendinimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių