Išgėrusių prie vairo neleiskime

Visi žinome, kad gruodis – šventinių darbo vakarėlių, susitikimų su seniai matytais bičiuliais laikas. Juk taip įprasta, kad taurė vyno, alaus bokalas ar stipresnio gėrimo kokteilis tampa tiesiog pasibuvimo dalimi. Tačiau blogai tai, jog po to drąsiai sėdama prie vairo.

Žiniasklaidoje pranešami Policijos departamento duomenys, kad sausio–lapkričio mėn. Lietuvoje užregistruota jau daugiau nei 8 300 neblaivių vairuotojų, 3 286 iš jų nustatytas daugiau negu 1,5 promilės girtumas. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės per minėtą laikotarpį įvyko 169 eismo įvykiai, žuvo 17 žmonių, 250 sužeista.

Specialistai atskleidžia, jog atsainų požiūrį į vairavimą neblaiviam lemia kelios priežastys. Tokį sprendimą pirmiausia lemia asmenybės savybės ir įsitikinimai. Pavyzdžiui, jaunus vairuotojus masina nutrūktgalviškas elgesys, o brandaus amžiaus vairuotojai pernelyg pasitiki savimi. Alkoholio išgėręs žmogus paprastai nebesupranta, kas su juo vyksta, tampa spontaniškas, todėl priima neracionalius, emocijomis grįstus sprendimus.

Saugokime vieni kitus, neleiskime savo draugams ar kitiems sėsti prie vairo išgėrus, tegu nelaimės neapjuodina mūsų švenčių.

Saulius KAMINSKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių