Išrašytas pacientas pažėrė priekaištų Gargždų ligoninei

Sveikata – brangiausias turtas. Tad natūralu, jog žmonės jautriai reaguoja į su ja, jos priežiūra susijusias problemas. Šią savaitę žiniasklaidoje nuvilnijo Deivido Vaivados istorija, kuris gulėjo Gargždų ligoninėje ir išdėstė priekaištų jos atžvilgiu. Vyras teigė visko nepaliksiąs ir kreipsiąsis į Sveikatos apsaugos ministeriją.


Į namus – be paaiškinimo?
Sekmadienį jam buvo pakilusi beveik 41 laipsnio temperatūra. Ji nekrito. Dieną apie 12 val. buvo iškviesta Greitoji medicinos pagalba. Pirmiausia vyras buvo nuvežtas į Klaipėdos Jūrininkų ligoninę, tačiau ten nepriėmė, esą ne toks budėjimo grafikas. „Tada nuvežė į Gargždus, paguldė į COVID izoliacinį skyrių, davė antibiotikų, vaistų nuo temperatūros, pastatė lašelinę, paėmė kraują. Atėjo daktaras, apžiūrėjo, paklausė plaučių ir pasakė, kad įtaria plaučių uždegimą (pamaina puiki, daktaras ir seselė puikūs)“, – giria D. Vaivada, tačiau toliau istorija, anot jo, nesiklostė sklandžiai.
„Pirmadienį keičiasi pamaina ir prasideda įdomybės. 10–11 val. atėjo paimti COVID testo, prašiau nuo pat ryto, kad padarytų rentgeną plaučių. Nieko: sakė negalima daryti, kol nežinome, ar sergi koronavirusu. Pastatė lašelinę pagaliau, suleido antibiotikų vėl… Vakare jau aiškus rezultatas e. sveikatoje, tačiau niekas neprieina prie manęs, nesiskubina. Nusprendžiau pasišaukti ką nors prasidaręs duris, tačiau niekas neateina, pralaukiau 15 minučių. Tada pradėjau baladoti į duris, kažkas išgirdo ir parbėgo seselė. Ją informavau, kad COVID testas neigiamas ir paklausiau, ar galima eiti persišviesti plaučius. Kažkam paskambino ir pasakė, jog už 20 min. priims. Buvo jau apie 17 val. Seselė skambino dar kažkam ir teiravosi, ką su manimi daryti, nes para praėjo, nebegalima laikyti COVID skyriuje. Tada gaunu atsakymą – tave išrašome namo. Apšalau, sakau, ką nusipirkt vaistų, ką gerti dabar? Atsakė, jog nieko nežino, ji tik seselė“, – stebėjosi D. Vaivada. Anot jo, taip jis buvo išrašytas į namus sergantis, su temperatūra ir be jokių išrašų, kokius antibio­tikus, vaistus reikia vartoti. Jis atkreipė dėmesį, kad budinčio gydytojo skyriuje, kuriame gulėjo, nėra. „E. sveikatoje mano buvimas ligoninėje nenurodytas, gydymas neaprašytas, išrašinėjant iš ligoninės nieko nedavė pasirašyti“, – dėstė pacientas.


Būklė buvo stabili, tyrimai atlikti
Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja Virgina Ruškienė informavo, kad pacientas į Gargždų ligoninę Greitąja medicinos pagalba atvežtas 2022 m. sausio 9 d. 9 val. 40 min. Siuntimo diagnozė: nepatikslintas karščiavimas. „Negalint atmesti COVID-19 infekcijos, kaip ir visi kiti nukreipiamas į izoliacinį diagnostinį postą, kol bus gautas SARS-CoV-2 tyrimo atsakymas. Pacientas apžiūrėtas budinčio gydytojo, paskirti tyrimai bei gydymas. Taikant paskirtą gydymą paciento būklė buvo stabili, nekarščiavo“, – dėstė V. Ruškienė.
Anot jos, sausio 10 d. 9 val. 20 min. pacientas apžiūrėtas pakartotinai gydytojo, aptarti gauti laboratoriniai tyrimai, aptarta tolimesnė eiga, paskirtas krūtinės ląstos rentgenologinis tyrimas, kuris buvo atliktas sausio 10 d. 16 val. 57 min. (vadovaujantis ligoninės nustatyta tvarka, atskiriant pacientų srautus, rentgenologiniai tyrimai tiems, kuriems įtariama COVID-19 infekcija, atliekami nuo 17 val.).
Vyriausioji gydytoja patikino, kad sausio 10 d. 9 val. 30 min. buvo paimtas SARS-CoV-2 testas ir 10 val. 15 min. išvežtas į Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratoriją. Tyrimo atsakymas gautas apie 17 val. 30 min. (telefonu). Atsakymas buvo gautas neigiamas. „Įvertinus nedidelius uždegiminius rodiklius, krūtinės ląstos rentgenogramą (be uždegiminių pakitimų) pacientui stacionarinis gydymas šiuo metu nebuvo indikuotinas, todėl buvo išleistas tolimesniam gydymui į namus, rekomenduota vartoti skysčius ir antipiretikus. Būklei negerėjant pakartotinai kreiptis į šeimos gydytoją“, – paaiškino situaciją Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja.


Kreipsis į ministeriją
Istorijai plačiai paplitus D. Vaivadai paskambino Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. „Jis atsiprašė už tokią situaciją ir informavo, jei noriu situacijos ištyrimo, turiu atsiųsti skundą elektroniniu paštu. Tačiau aš manau, kad tai beviltiška. Kreipsiuosi į Sveikatos apsaugos ministeriją. Po mano istorija buvo daug žmonių komentarų, matyti, kad ne vienas susiduria su tokiu dalyku“, – „Bangai“ sakė D. Vaivada. Jis įsitikinęs, kad tokių patirčių nutylėti negalima, nes tada situacija nesikeis.
Vyras pasidžiaugė, kad pats jau sveiksta, vartoja šeimos gydytojo paskirtus vaistus. Įrašai e. sveikatoje atsirado. „Beje, kai šeimos gydytoja įvertino plaučių nuotrauką, tai buvo matyti tam tikrų žymių“, – užsiminė pašnekovas.


Agnė ADOMAITĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių